Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


ivarsjakovels
Par laupīšanu (0)

Par aktuālāko pēdējā laika publiskās apspriešanas objektu kļuvusi Jēkabpilī notikusī spēļu zāles aplaupīšana, raisot sabiedrībā ne vienu vien diskusiju, vienlaicīgi atstājot novārtā dažu labu citu. Vēlētos vērst uzmanību uz divām salīdzinoši nesen izskanējušām ziņām, kas tieši saistītas ar mūsu elektroenerģijas monopolistu. Viena ziņa vēstīja, ka pagājušajā gadā Latvenergo strādājis ar rekordlielu peļņu, bet nākamā – šogad paredzēts paaugstināt tarifus elektroenerģijas lietotājiem.

Latvija ne reizi spējusi pārsteigt kā pašu valsts iedzīvotājus, tā arī ļaudis citās zemēs. Par vienu no šādiem pārsteigumiem droši varam dēvēt faktu, ka ekonomiskās lejupslīdes pārņemtajā 2010. gadā Latvenergo strādājis ar 40 miljonu latu peļņu, kas ir augstākā aizvadīto 20 gadu laikā. Vēl vairāk, sākot ar šā gada martu Latvenergo ievieš diferencētu maksu par elektrību, piemērojot paaugstinātas likmes tiem iedzīvotājiem, kuri mēnesī patērē vairāk par 100 Kw/h. Mazāk patērē vienīgi 13% mājsaimniecību.

Skaidrs, ka samazinoties nodokļu ieņēmumiem valsts izmisīgi meklē papildu līdzekļus budžeta tēriņu segšanai. Vienlaicīgi vajadzētu saprast, ka, paaugstinot elektroenerģijas tarifus, samazinās iedzīvotāju pirktspēja un pieaug vieto ražojumu pašizmaksa, kas tieši ietekmē vietējo uzņēmumu spēju strādāt un nodarbināt ļaudis – valsts nodokļu ieņēmumu avotu. Nemaz nerunājot par kārtējo „stimulu” ģimenēm izšķirties par labu bērnu neradīšanai, kas šajā gadījumā cietīs visvairāk.

Šos faktus un cēloņsakarības interesanti skatīt kopā ar ziņu par to, ka laupītāju guvums Jēkabpils spēļu zālē bijis 104 000 latu. Tā ir summa, ko Jēkabpils apkārtnes viena uzņēmuma spēļu elles ietirgojušas divu nedēļu laikā. Ņemot vērā, ka Jēkabpilī un pilsētas apkārtnē dzīvo salīdzinoši maz iedzīvotāju, kuru pirktspēja nav starp augstākajām valstī, varam vien minēt kādi ir spēļu zāļu tīkla mēneša ienākumi visā Latvijā. It īpaši turīgajā Rīgā, kur dzīvo trešdaļa valsts iedzīvotāju. Turklāt, tā ne tuvu nav vienīgā spēļu elle ne Jēkabpilī, ne Latvijā. Vai šādu ieņēmumu gūšana no Latvijas lētticīgākajiem iedzīvotājiem nav pielīdzināma faktiskai laupīšanai? Vai politiķi, kas izšķiras par labu elektroenerģijas tarifu celšanai krīzes apstākļos, bet gadiem ilgi ļauj brīvi ‘uzdzīvot’ spēļu ellēm un to saimniekiem, nav savas tautas aplaupītāji? Aicinu valdošos politiķus apdomāties un izšķirties, kā intereses – tautas vai spēļu eļļu saimnieku – tiem ir svarīgākas, kamēr tos nav skārušas tautas dusmas!

Ivars Jakovels
politikas zinātnes maģistrs

politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”
sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”
Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks

http://ivarsjakovels.blogspot.com/
31.01.2011 23:49

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

igrigule

Mara

Aivars

DaBraKa

VitalijsLitvins

Sandra

Liāna Pudule Indāne

euphrem

Pāvels Ignatjevs

kanita2
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom