Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


ivarsjakovels
Antireģionu politika (0)

Straujiem soļiem tuvojas tautas skaitīšanas laiks un būs brīnumaini, ja Latvijā tiks uzskaitīti vairāk par diviem miljoniem iedzīvotāju. Vēl brīnumaināk kļūs, ja drīz vien mūsu valsts iedzīvotāju skaits nesāks rukt vēl straujāk, ņemot vērā Valda Dombrovska vadīto valdību antireģionu politiku.

Kā lai savādāk nosauc valdošo labējo politiķu aizvadītā gada lēmumus, ja ne pret pašu zemes iedzīvotājiem un reģioniem vērstus mērķtiecīgus soļus? Tā dēvētās budžeta konsolidācijas vārdā mums ir nācies saskarties gan ar medicīnas pakalpojumu pieejamības būtisku samazinājumu, gan nekustamā nodokļa paaugstinājumu neatkarīgi no izmantošanas veida un būvju vērtības. Bet tas vēl nav viss! Savas zemes iznīcības politika tiek turpināta arī šogad, palielinot pievienotās vērtības nodokli, tai skaitā pārtikas produktiem, būtiski paaugstinot maksu par elektroenerģiju un samazinot dotācijas sabiedriskajam transportam.

Ko tas nozīmē reģionu iedzīvotājiem, kur iedzīvotāju rocība ir zemāka nekā galvaspilsētā? To, ka dzīvot ārpus Rīgas paliek arvien neiespējamāk un pat bīstamāk. Izņemot Latvijas lielākās pilsētas, trūcīgā medicīnas pieejamība ir tieša ‘ragutiņu politika’ attiecībā uz mūsu vecākiem un vecvecākiem. Elektroenerģijas tarifu paaugstināšana kopā ar nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu vēl vairāk nomāc jau tā uz ceļiem nospiesto nacionālo darba devēju. Savukārt, dotāciju samazinājums sabiedriskajam transportam bezdarba pārņemtajos Latvijas reģionos kalpos par jaunu argumentu doties prom no dzimtenes, lai savu dzīvi iekārtotu svešumā.

Ja vēlamies saglabāt mūsu valsti un nepieļaut tās dabisku izmiršanu, valdošajiem politiķiem nepieciešams būtiski mainīt prioritātes un budžeta konsolidāciju veikt ar alternatīvu nodokļu sviru palīdzību. Vēl joprojām nav izmantotas iespējas būtiski paaugstināt azartspēļu nodokli (ne tikai par Finanšu ministrijas piedāvātajiem 2 miljoniem latu), ieviest akcīzes nodokli luksuss precēm un būtiskākais – realizēt progresīvo (diferencēto) ienākumu nodokļu sistēmu, kas ļautu samazināt nodokļu masu iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un palielināt augstu ienākumu īpašniekiem.

Ivars Jakovels
politikas zinātnes maģistrs

politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”
sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”
Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks

http://ivarsjakovels.blogspot.com/
21.02.2011 23:41

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

Ilzite

LouisBonny

VELOKARTS

testeris

GATIS ZARIŅŠ

jv

Iveta Skolniece

Liana

gchen647

kanita2
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom