Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Aizvadītajā gadā laimes mirkļi mijās ar dziļām sāpēm (0)

Esam sagaidījuši Jauno, 2014. gadu, un dažs varbūt ar atvieglojumu nopūtās, Jaungada naktī sakot ardievas vecajam gadam, kurš bijis gan prieka un laimes, gan šokējošu pārsteigumu, gan dramatisku notikumu un traģēdiju pilns.
Jā, bija Dziesmu un deju svētki, bija pacilājošie operas svētki Jēkabpilī, bija ļoti daudz labestības – neilgi pirms jaunā gada labdarības akcijā sniedzām roku divām jaunietēm – Sintijai un Laurai, saziedojot gandrīz astoņarpus tūkstošus latu. Tie un vēl daudzi citi bija gaišie brīži.
Šķiet, šo gadu uz visiem laikiem apzīmogoja Zolitūdes traģēdija, kas tik daudziem laupīja tuvos un mīļos cilvēkus un šis Jaungads tāpat kā Ziemassvētki pienāca bez līksmām svecīšu liesmām eglītē un bez dāvanām. Ne velti Valsts prezidents Andris Bērziņš savā uzrunā tautai sacīja, ka viņam esot grūti novēlēt laimīgu Jauno gadu pēc visām pārdzīvotajām šausmām.
Ugunsdzēsēju glābēji, kuri dežūrēja notikuma vietā, redzēja ejam bojā savus kolēģus un daudzus citus cilvēkus, savas sāpes joprojām vēl nav izraudājuši un varbūt to nespēs nekad.
Kad šķita, ka visi pārsteigumi nu ir garām, pašas pēdējās gada dienas atnesa vēl kādu šokējošu ziņu – Jēkabpilī par vīrieša piekaušanu līdz nāvei tika aizturēts policists Salvis Tihanovskis un viņa brālēns cietuma apsargs Kaspars.
Salvis, kurš tika celts uz goda pjedestāla kā mūsu varonis pēc tam, kad bija piedalījies spēļu zāles “Fēnikss” noziedznieku aizturēšanā, pēkšņi nonāca aizdomās turētā lomā, un daudzi savos interneta komentāros neskopojās ar indīgām piezīmēm un nosodījumu gan viņam, gan otram aizdomās turamajam.
Netrūkst arī tādu, kas izsaka nožēlu par notikušo un izsaka apsvērumus, ka Salvis un Kaspars vienkārši atradušies neīstajā vietā un neīstajā laikā, viss sagadījies tā, ka vērsies viņiem par ļaunu.
Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs ar rūgtumu izteicies, cik viegli ir kļūt no varoņa par aizdomās turamo.
Protams, neviens nav vainīgs, kamēr nav notiesāts, bet jau aizdomu ēna vien var padarīt dzīvi neiedomājami smagu, un parasti visvairāk un visrūgtākos pārmetumus izsaka tie, kuri iepriekš visvairāk jūsmojuši. Ir bīstami būt varonim vai Latvijas Lepnumam – asmens, pa kuru jālaipo, ir pārāk šaurs un ass. Tas var cirst jebkurā brīdī, ja tikai uz mirkli aizmirsīsies.
Tāpat, jādomā, neīstajā vietā un laikā notikuma vietā atradās vīrietis, kurš vēlāk no gūtajām traumām nomira. Neviens nav pelnījis tādu nāvi un neviens nav tiesīgs būt par soģi.
Mēdz sacīt, ka presei laba ziņa ir slikta ziņa. Taču diezin vai šis gadījums ir no tādiem. Šādas ziņas nebūt netop ar prieku, to zinātu teikt katrs žurnālists.
Kā ir visvairāk žēl? Žēl ir bojā gājušā tuvinieku un tikpat žēl Salvja Tihanovska un Kaspara Tihanovska ģimeņu un vecāku.
Lai šis gads ienes skaidrību šajā piņķerīgajā lietā, tāpat kā daudzās citās.
“JV”
08.01.2014 09:07

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

euphrem

īpaši stulbs

zurcina

jv

VELOKARTS

kanita2

LouisBonny

IvarsJakovels

VitalijsLitvins

testeris
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom