Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Kam Jēkabpilī niez nagi postīt? (0)

Ne tik sen Jēkabpilī, Daugavas kreisajā krastā, tika uzstādīti informatīvie stendi, kas stāstīja par to, kādas ievērojamas vietas aplūkojamas Jēkabpilī, un arī par dzīvi pie Daugavas gadsimtu garumā. Tie izraisīja jo lielu tūristu un arī pašu jēkabpiliešu interesi.
Mēdz sacīt, ka skaistums esot mūžīgs. Te nu gan nāktos iebilst: tikai ne Jēkabpilī. Bija pagājuši vien daži mēneši kopš stendu uzstādīšanas, kad tie jau tika demolēti.
Jaungada nakts trakulības, šķiet, nebija pagājušas bez sekām. Jaungada sagaidītāji Daugavmalā bija ne tikai svinējuši, bet izmēģinājuši spēkus demolēšanā. Tādējādi vairāki stendi bija sabojāti.
Protams, pašvaldībai nāksies tērēt līdzekļus stendu atjaunošanai, bet tā nebūt nav garantija, ka jau pēc īsa laiciņa atkal kādam neniezēs nagi tos sabojāt.
Diemžēl demolēšanas Jēkabpilī nav nekāda ārkārtas parādība, dažbrīd šķiet, ka vajag tikai izveidot kaut ko skaistu vai kaut ko labiekārtot, lai tūliņ pat uzrastos postītājs.
Tā, piemēram, stiklotās autobusu pieturas tiek demolētas tik bieži, ka domes speciālisti ne reizi vien atzinuši – nolaižas rokas un neatmaksājas arī ieguldīt līdzekļus, lai labotu sabojāto.
Tas pats sakāms arī par puķu dobēm un puķu piramīdām – pirms pāris gadiem Rīgas ielā bija apgāztas divas puķu piramīdas, bet kādā no pilsētas puķu dobēm izraustīti stādi, nomesti un atstāti turpat.
Policisti apgalvo, ka šādos gadījumos atklāt postītājus ir gandrīz neiespējami, nelīdz arī novērošanas kameras, kuras tumsā ne vienmēr varbūt piefiksē vandāļus. Turklāt, lai katram pieliktu  klāt pa policistam, būtu nepieciešama vesela armija, jo nav taču zināms, kurā brīdī kādam var ienākt prātā atkal kaut ko salauzt, sasist vai apgāzt.
Kas valda šādu postītāju galvās? Laikam gan galvenokārt savas visvarenības, visatļautības un nesodāmības apziņa. Viņiem pat prātā neienāk, ka bojā visu jēkabpiliešu kopīgo mantu, par ko tērēti visu nodokļu maksātāju līdzekļi.
Bieži vien nagi niez tieši pusaudžiem, kuri mājās izliekas rātni kā eņģelīši, bet uz ielas pilnībā pārvēršas, vēlēdamies būt „stilīgi” vienaudžu acīs.
Droši vien vislabākais līdzeklis postītāju apvaldīšanai būtu likt viņiem par saviem līdzekļiem atjaunot to, ko sabojājuši. Taču, lai tas notiktu, viņu domāšanai vajadzētu mainīties tik ļoti, lai paši brīvprātīgi pieteiktos, ka ir postījuši. Un vēl vajadzētu būt lielākiem savas pilsētas patriotiem, lai to koptu un saudzētu nevis demolētu.
Taču mainīt domāšanu ir visgrūtāk. Tāpēc pagaidām atliek apelēt pie sirdsapziņas – nepostīt! Ja nu ļoti gribas izgāzt pāri plūstošo enerģiju vai agresiju, ejiet skaldīt malku, kā to darīja galvenais varonis kādā itāliešu filmā.
Sabiedrību savukārt varam aicināt – nepalieciet vienaldzīgi un nepaejiet garām, ja redzat postītājus. Ziņojiet par to. Citādi visatļautība turpināsies. Varbūt ir mūsu spēkos to kaut nedaudz ierobežot.
„JV”
11.01.2014 18:06

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

kanita2

Arvīds Celmiņš

zurcina

īpaši stulbs

jv

Sandra

Mara

testeris

djale25

GATIS ZARIŅŠ
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom