Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Kas palīdz piepildīties prognozēm? (0)

Mūsdienu pasaulē prognozes ir pierasta lieta. Gandrīz katrā jomā tiek prognozēts, kas mūs sagaida, sākot ar iknedēļas laika ziņām un beidzot ar pasaules globālās ekonomikas attīstību. Vairāk vai mazāk – prognozes piepildās, un tas mūs nepārsteidz.  Ir taču saprotami, ka sinoptiķi, novērojot laika apstākļus un ciklonu un anticiklonu virzību, spēj paredzēt laika apstākļus, ja ne ilgtermiņā, tad vismaz tuvāko dienu laikā. Tāpat arī vairāk vai mazāk ir izskaidrojamas ekonomiskās prognozes, jo tās ir zināmas likumsakarības patlaban notiekošajiem procesiem.
Visvairāk pārsteidz prognozes par dažādu infekciju slimību epidēmijām, kas tiek noteiktas pārsteidzoši precīzi vēl ilgi pirms pirmo slimnieku reģistrēšanas. Piemēram, gripas epidēmija sākas tieši tajās valstīs un tieši tajā laikā, kad prognozēts, tā, it kā vīruss “lasītu” tam norādītās ceļa zīmes. Pagājušajā rudenī tika prognozēts, ka gripa Latvijā būs decembra nogalē vai janvāra sākumā un epidēmijas līmeni sasniegs mēneša nogalē vai februāra sākumā. Patlaban gripas iknedēļas monitoringa rezultāti liecina, ka prognozes atbilst patiesībai.
Nenoliedzot zinātnieku un infektologu spēju prognozēt vīrusu izplatību, šis fakts vedina uz pārdomām. Nesen sociālajos tīklos lasīju Latvijas sabiedrībā samērā kolorītās personības Kaspara Dimitera piezīmes. Viņš pēta tēmu  “Ķīmiskās trases”.  Par šo jautājumu ir maz informācijas. Pastāv versija, ka vīrusus virs mums izsēj tad, kad tas vajadzīgs, saskaņā ar prognozēm. It kā tas tiekot darīts farmācijas kompāniju uzdevumā, jo, kā zināms, ikviena saslimšana cilvēkam ir ienākums zāļu ražotājiem. Bet tas ir tikai pieņēmums un šie fakti nav pierādīti.  
Tāpat arī esmu lasījusi psihologu rakstus par cilvēka viegli ietekmējamo prātu, viņam tiek teikts, ka tad un tad gaidāms tas un tas, turklāt teikts vairākkārt, un cilvēks it kā sevi ieprogrammē uz gaidāmo rezultātu, un pārējais jau ir statistika.
Šajā sakarā man prātā nāk sena anekdote, kur satiekas bijušie Padomju Savienības un ASV vadītāji. Amerikānis padomju līderim jautā: “Kā tev izdodas celt cenas un panākt, ka tauta neprotestē, nedumpojas un neiebilst?” Padomju līderis atbild: “Es izmantoju klusā telefona efektu.” Amerikānis: “Ko tas nozīmē” Padomju līderis: “Es izlaižu baumas, ka tiks paceltas cenas pārtikai. Šī ziņa izplatās no cilvēka pie cilvēka. Visi runā, spriedelē, dusmojas, strīdas un gaida cenu paaugstināšanos. Pienāk mēneša pirmais datums, visi skrien uz veikalu skatīties – nekā. Atkal mēnesi visi “vārās”, pienāk nākamais pirmais datums, skrien skatīties - nekā. Vēl mēnesi tas pats. Pienāk pirmais datums, visi skrien uz veikalu skatīties un iesaucas:“Nu, tad beidzot pacēla!” - un tā nekāda streika, jo piepildījies tas, ko gaidīja.”
Neatkarīgi no tā, vai prognozes ir zinātnieku izcils sasniegums, mākslīgi radīts defekts/efekts vai viegli ietekmējamā cilvēka prāta darbības rezultāts, mēs visi esam saistīti ar to rezultātu. Labā ziņa, ka, par spīti prognozēm, mēs gaidāmajiem notikumiem varam sagatavoties, piemēram,  mēs varam  pretoties gripas epidēmijai, nostiprinot organisma imunitāti, No gripas zināmā mērā spēj pasargāt pietiekama atpūta un miegs, pilnvērtīgs, vitamīniem bagāts uzturs, labi vēdinātas telpas un svaigs gaiss. Tāpat arī jādzer daudz karstas augu tējas — liepziedu, aveņu, upeņu, mežrožu paaugļu, ingvera un citrona, pastiprināti jālieto C vitamīnu, visieteicamāk ar pārtiku, nevis mākslīgos vitamīnus.
21.01.2014 17:35

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

īpaši stulbs

testeris

mareks_ziznevskis

euphrem

DaBraKa

Aleksandra

igrigule

GAČA

LouisBonny

ZUZA
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom