Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Kas mainījies trīs gados pēc “Fēniksa” apšaudes jeb “kritušo” varoņu gods (0)

Kas mainījies trīs gados pēc “Fēniksa” apšaudes
jeb “kritušo” varoņu gods
Pagājuši trīs gadi kopš traģiskās dienas, ko Jēkabpils kriminālajā vēsturē vēl ilgi dēvēs par melno dienu – 2011.gada 25.janvārī tika aplaupīta spēļu zāle “Fēnikss”, kam sekoja nežēlīga apšaude Bebru ielas mikrorajonā. Toreiz dzīvību zaudēja Jēkabpils policists Andris Znotiņš, bet smagus ievainojumus guva policisti Salvis Tihanovskis un Rims Šveds.
Iepriekš piemiņas brīžos pie kolēģa kapa allaž pulcējās visi kolēģi, tajā skaitā  Salvis Tihanovskis un Rims Šveds. Tomēr šogad būs citādi, jo Salvis Tihanovskis uz piemiņas pasākumu nevarēs ierasties – viņš apcietināts aizdomās par cilvēka piekaušanu līdz nāvei pagājušā gada decembra nogalē.
Cilvēks, kurš par parādīto varonību 2011.gadā ieguva Viestura ordeņa Goda zīmi un Gada jēkabpilieša titulu, tagad ir aizdomās turamais.
Kā tas varēja notikt, kāpēc – par to nebeidz sev uzdot jautājumus daudzi jēkabpilieši, bet viens no jautājumiem ir par to, vai tā laika notikumi, kad policisti šāva uz policistiem, patiesi nav atstājuši nekādu ietekmi uz policistu psihi un emocionālo stāvokli.
Valsts policijas vadība apgalvo, ka apšaude bija ārkārtas gadījums un jebkurš policists, kas izdarītu kaut ko tādu, automātiski kļūtu par noziedznieku neatkarīgi no dienesta pakāpes. Tāpat ir zināms, ka cietušajiem policistiem bija iespēja saņemt psihologa palīdzību, cita lieta – kā kurš to izmantojis.
Policija arī apliecina, ka cilvēka piekaušana līdz nāvei nekādā ziņā nav saistāma ar trīs gadus veciem notikumiem un cilvēks, kurš izdarījis šo noziegumu, arī jātiesā kā noziedznieks, neņemot vērā to, ka iepriekš viņš bijis policists.  
Kāpēc un kā tas noticis, mēģina skaidrot Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis. Viņš skaidro, ka tas varēja notikt galvenokārt alkohola ietekmē, jo, kā ziņots, abi aizdomās turamie nozieguma brīdī bijuši pamatīgā žvingulī.
“Nolādētais alkohols! Tas vienmēr rada tikai ļaunumu, vai tad nav zināms, ka no tā nekas labs nevar sanākt? Salvis bija pārcietis smagas operācijas un pēc tām nedzēra, kas bija noticis šajā vakarā, nav iespējams pateikt. Viņš taču varēja atteikties no darba policijā pēc tam, kad uz viņu bija šauts, nezinu, kāpēc viņš to nedarīja,” teica toreizējais Kārtības policijas vadītājs Indulis Surkulis.
Par to, cik nemanāma ir robeža starp noziedzniekiem un likumsargiem, cik nemanāma ir robeža, kuru pārkāpjot, policists var kļūt par noziedznieku, droši vien domāja visi tie, kuri bija atnākuši Jēkabpils pilsētas kapos, lai godinātu sava varoņa – Andra Znotiņa piemiņu.
28.01.2014 19:55

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

LabieDarbi.lv

Aleksandra

VELOKARTS

italy

Hortenzija Baltā

IvarsJakovels

Liāna Pudule Indāne

Ilzite

GATIS ZARIŅŠ

Aivars
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom