Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Ar Latvijas vārdu, zem Latvijas karoga (0)

Kopš janvāra beigām mums Latvijā atkal uzradusies sabiedriska organizācija, kas pretendē uz tautas kustības nosaukumu. Tā ir bijušās Valsts kontroles vadītājas Ingunas Sudrabas dibinātā “No sirds Latvijai”. Arī šī, tāpat kā līdzīgas organizācijas, sevi dēvē par tautas glābējām un vienotājām. Sudrabas kundze pati gan nedomājot vadīt šo kustību, bet cilvēkiem vajagot apvienoties un organizēties pašiem.
Parasti mūsu sabiedrībā lielāku atbalstu gūst tās organizācijas, kurās izmantots Latvijas vārds – šķiet, latviešiem tas iedegas smadzenēs kā sarkanā lampiņa un gandrīz vai automātiski liek simpatizēt tieši tam un nevis kādam citam politiskam spēkam. No zināmākajām partijām vispirms jāmin “Visu Latvijai!”–„Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (Nacionālā apvienība), kurai jau izveidojies stabils vēlētāju loks, un viņi balso par šo partiju neatkarīgi no tā, ar kādiem politiskiem lēmumiem tā nākusi klajā.
Pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām tika izveidota vēl viena partija ar Latvijas vārdu nosaukumā. Tā ir “Vienoti Latvijai”. Diemžēl šīs partijas nosaukums izrādījās maldinošs un tā nebūt nebija saistīta ar Latvijas kā nacionālas valsts propagandu un kopšanu, lai gan ārēji tā izskatījās. Spriežot pēc tās virzītajiem deputātiem, šī partija drīzāk bija veidota kā atzars no politisko partiju apvienības “Saskaņas centrs”, un, visticamāk, tai ir visai maz kas kopīgs ar patiesu patriotismu.
Pērnā gada nogalē bijušais premjers, visai skaļu slavu ieguvušais politiķis Einars Repše kopā ar domubiedriem nodibināja savu partiju “Latvijas attīstībai”. Partija “Latvijas attīstībai” būs labēji konservatīva partija, kas apvieno profesionālus un pieredzējušus cilvēkus, kam svarīga stabila un ilgstoša ekonomiskā izaugsme Latvijā – tā deklarēja partijas pārstāvji.
Skaisti vārdi un skan tik patriotiski, tomēr tie šķiet jau daudzkārt dzirdēti, varbūt tikai citādā kombinācijā.
Pārskatot Latvijā pēdējos gados reģistrēto politisko partiju sarakstu, var tikai pabrīnīties, cik daudzas no tām nosaukumā izmantojušas mūsu valsts nosaukumu. Lūk, ieskats partiju reģistrā:
* “Latvijai un Ventspilij”
* Latvijas Atdzimšanas partija
* Latvijas Nākotnes partija
* “Uz priekšu, Latvija!”
* “Par labu Latviju”
* “Ražotāja Latvija”
Tie ir tikai dažu partiju nosaukumi, šajā sarakstā nav pieminēta Latvijas Zaļā partija, Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija.
Partiju programmās jau viss izklausās brīnišķīgi, jo sevišķi pirms vēlēšanām. Taču, cik daudz patriotisma ir zem šiem skaļajiem nosaukumiem, tas ir strīdīgs jautājums. Jo vairāk tad, ja kāda organizācija pretendē uz tautas kustības statusu. Cik patriotiska un patiesi tautu vienotgriboša un spējīga būs Ingunas Sudrabas sabiedriskā organizācija, būs iespējams spriest tikai pēc ilgāka laika.
Latvijas pēdējo 25 gadu vēsture gan liecina, ka vienīgais patiesi patriotiskais vienojošais spēks bija Latvijas Tautas fronte un LNNK. Pēc to rīcības vēriena un panākumiem grūti kādai citai organizācijai sevi saukt par tautas kustību.
Varbūt šobrīd visīstākais patriotisms ir sekot līdzi Soču olimpisko spēļu norisei un, sirdij aiz prieka nodrebot, ieraudzīt svinīgajā parādē mūsu valsts karogu un no sirds dzīvot līdzi mūsu sportistu panākumiem.
 “JV”
11.02.2014 14:38

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

kanita2

Aivars

Arvīds Celmiņš

spodra

VELOKARTS

i4

ZUZA

Māra

zurcina

igrigule
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom