Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Lauku īpašumu drošība ir pašu īpašnieku rokās (0)

Nesen “JV” redakcijai piezvanīja kāda sieviete no Aknīstes puses un stāstīja, ka lauku iedzīvotājiem arvien biežāk problēmas sagādā zagļi. Viņas saimniecībā pagājušajā mēnesī nozagtas mantas vairāku tūkstošu eiro apmērā. Nav arī zināms, vai policijai izdosies notvert garnadžus, jo, visticamāk, tie bijuši iebraucēji no Lietuvas.
Sieviete stāstīja, ka Aknīstes pusē zādzības lauku mājās esot regulāras, un neesot gandrīz nevienas kaut cik turīgas lauku sētas, kur nebūtu paviesojušies garnadži. Tā, it kā viņi zinātu, ka tajā vai citā mājā dzīvo strādīgi cilvēki, kas ar darbu sarūpējuši sev rocību, un tur ir, ko zagt. Mājās, kur nav nekā, kas interesētu zagļus, garnadži neviesojas. Viens no pieņēmumiem varētu būt, ka garnadžiem ziņu padod kāds vietējais, kas pārzina situāciju. Vai tas ir tā vai nav, to noskaidros policija.
Pārdomas radīja sievietes teiktais, ka laukos katrā mājā, kur ar darbu sarūpēta rocība, paviesojas zagļi.   Viņas teikto apstiprina ikdienas policijas ziņas, kurās neiztrūkstošs ir ieraksts, ka, uzlaužot durvis, ielienot pa logu vai vēl kā citādi, tiek iekļūts vienā vai citā īpašumā un nozagts viss, kam ir kāda vērtība, sākot ar pārtiku un beidzot ar transporta līdzekļiem. Ja vēl pilsētnieki var paļauties uz apsardzes firmām,   ja vien ar to ir noslēgts līgums, vai policijas ātru ierašanos, tad lauku cilvēkam šādu izredžu tikpat kā nav, jo, kamēr apsardzes firma vai policija nokļūs objektā, garnadži sen būs gabalā.  Varbūt lauku iedzīvotājiem pie katra īpašuma jāuzstāda kādi īpaši zagļu ķērāji, lai notvertu neaicinātos viesus, jo skaidrs, ka šajā gadījumā lauku īpašumu drošība ir tikai un vienīgi pašu rokās.
Arī policijas statistika liecina, ka zādzības joprojām ir visizplatītākais nozieguma veids. Pagājušajā gadā reģistrētas 22 746 zādzības, kas joprojām ir izplatītākais noziegumu veids ar 53,6 procentu īpatsvaru no reģistrēto noziegumu kopskaita. Pērn reģistrētas arī 917 laupīšanas, tostarp 29 laupīšanas, izmantojot šaujamieročus vai sprāgstošas vielas.
Joprojām aktuālas ir zādzības no nekustamā īpašuma. Aizvadītajā gadā bija novērojamas arī zādzības no dažāda veida glabātavām, piemēram, bankomātiem un seifiem. Īpaši otrajā pusgadā pieauga zādzību mēģinājumu skaits no bankomātiem. Joprojām turpināja pieaugt preču zādzību skaits no kravas automašīnu piekabēm, liecina policijas sniegtā informācija.
Lai izvairītos no nepatīkama pārsteiguma, ka esi apzagts, ikvienam ir vērts parūpēties par sava īpašuma drošību, gan durvīm pieliekot grūtāk uzlaužamas slēdzenes, gan pievienojot gaismas un skaņas signālus, kas, garnadzim tuvojoties, modina mājas saimniekus. Policijas pieredze liecina, ka visbiežāk garnadži lauku mājas apstaigā nakts stundās. Tāpēc pēkšņa gaismas vai skaņas ieslēgšanās, tuvojoties īpašumam, varētu būt nepatīkams kavēklis zagļa gaitām. Tāpat arī naktī pa vaļai palaistie mājas suņi var atbaidīt nevēlamos viesus. Diemžēl noteikums, ka suns nevar klaiņot tālāk par 200 metriem no mājas, daudzus saimniekus attur no soļa laist savus mīluļus pa vaļai.  Taču šā vai tā, allaž ir vērts padomāt par to, lai garnadžiem tiktu radīti pēc iespējas lielāki šķēršļi savu nodomu īstenošanai.
“JV”
14.03.2014 15:46

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

LabieDarbi.lv

Mara

Pāvels Ignatjevs

Iveta Skolniece

Hortenzija Baltā

Liāna

Māra

Liāna Pudule Indāne

Ilzite

gchen647
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom