Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Nebaidieties atzīties mīlestībā savai pilsētai un Daugavai! (0)

Par to, ka Latvijā ir skaista un civilizācijas vēl samērā neskarta daba, runāts ne reizi vien dažādos līmeņos, gan zinātniskās konferencēs, gan draugu un domubiedru sarunās, tomēr ne ikreiz šo dabas skaistumu protam izmantot, lai stāstītu par savu valsti un parādītu, kā lepojamies ar to.
Jēkabpilij šāds vienreizējs dabas dotums ir Daugava, kas vieno abus krastus – lepnos krustpiliešus un kādreizējo plostnieku un strūdzinieku pilsētu, kuras krusttēvs bijis hercogs Jēkabs.
Vēl izdevīgāku objektu tūristu un arī pašu pilsētnieku piesaistei būtu grūti iedomāties, bet tikai pēdējos gados Daugavai Jēkabpils pilsētas robežās beidzot ir veltīta pienācīga uzmanība. Protams, tā vairs nav pagājušā gadsimta trīsdesmito, ne arī piecdesmito gadu Daugava, kad tā vēl bija savā dabiskajā plūdumā un nekas nekavēja vērtīgām zivīm uzturēties visā tās tecējumā līdz pat Ķeguma HESam.
Tolaik krastmala pie Jēkabpils bija diezgan labi apsaimniekota, jo šeit ganījās vietējo iedzīvotāju lopi, tālab nebija nekādu kreņķu par krastu aizaugšanu ar kārkliem un citiem krūmiem, kas sākās jau daudz vēlāk – pirms gadiem desmit Jēkabpilī bija reģistrēta tikai viena (!) govs. Audzelīgā daba nekavējoties ieņēma tukšās teritorijas un drīz vien nebija vairs ne pludmales, ne pļavas, tikai biezi krūmāji, ko dažkārt gan pavasaros iznīcināja palu ūdeņi, bet tikai uz neilgu laiku. Vajadzēja paiet vairāk nekā diviem gadu desmitiem kopš aizsargdambja uzbēršanas (1990. gadā), kad beidzot tika īstenots tā labiekārtošanas projekts un tas no nepievilcīgas grants kaudzes pārvērtās izgaismotā, promenādē, kur pastaigājas aizvien vairāk cilvēku.
Par to, kā labāk apsaimniekot Daugavas krastus, kā panākt, lai Daugava kļūtu par Jēkabpils atpazīstamības simbolu, tika plaši spriests nevalstisko organizāciju diskusijā šoruden un daudzi tās dalībnieki atzina – tas ir izdarāms ar sistemātisku darbu, stāstot un rādot pilsētas viesiem šo vietu, ar kuru nudien jau tagad ir iemesls lepoties, kaut arī dambji abos krastos nebūt vēl nav labiekārtoti pilnībā un visā garumā, kā to vēlētos vietējie iedzīvotāji, kuri dzīvo krastmalā.
Ja Jēkabpils daudziem joprojām vēl nesaistās ar Daugavas skaistajiem krastiem, iespējams, iemesls ir mūsu neprasme lepoties, kas patiesībā ir tik raksturīga īpašība Latvijas tautai kopumā.
Reiz, aizbraucot uz kādu lauku sētu, kas nodarbojas ar strausu audzēšanu, biju pārsteigta, ka šajā agrāk tik apmeklētajā saimniecībā vasaras laikā bijusi tikai viena tūristu grupa. „Ko nu mēs, te jau nekā īpaša nav. Likt avīzē reklāmu? Nu, nezinu, vai esam tam gatavi,” vaicāts par šīs aizmirstības iemesliem, sacīja saimniecības īpašnieks.
Jēkabpilī, protams, situācija ir daudz labāka, ir informatīvie stendi, ir koncerti uz ūdens, ir ātrumlaivu sacensības, ir labiekārtota promenāde, bet, šķiet, daudzi no mums vēl neapzinās, kāda bagātība dota mūsu pilsētai. Nereti no jēkabpiliešiem dzirdēts teiciens: „Ko nu mēs, pie mums nekas nenotiek, mums nekā nav!”
Šķiet, tā gan var runāt tikai skeptiķi, kas varbūt lāgā nav pabāzuši galvu pa logu. Man gan gribētos domāt, ka vēl pēc neilga laika kopējais viedoklis par Jēkabpili mainīsies un nicīgos izteicienus vairs nedzirdēsim.
Lai atceramies: mums jau tagad ir iemesls lepoties ar to, ka dzīvojam Jēkabpilī jau tāpēc vien, ka mūs vieno Daugavas plūdums un tās neatkārtojamā ainava. Nebīsimies atzīties mīlestībā savai , Daugavas izauklētajai pilsētai!
02.12.2014 12:18

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

ZUZA

GAČA

Arvīds Celmiņš

VELOKARTS

Aleksandra

zurcina

VitalijsLitvins

DaBraKa

kanita2

Aivars
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom