Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


jv
Cik labi, ja kāds cits zina labāk (0)

Nesen veiktais pētījums liecina, ka 60% Latvijas iedzīvotāju lasa horoskopus, savukārt piektdaļa no viņiem izlasītajam kopumā tic, turklāt ir tendece pieaugt šo cilvēku skaitam.
Patiesībā nav tāda cilvēka, kurš ne reizi nebūtu ielūkojies horoskopos. Pirmkārt, tas ir interesanti, otrkārt, ja gaidāms, kas labs, tas uzlabo omu, savukārt, ja slikts - tam var arī neticēt. Manuprāt, interese par publicētajiem horoskopiem presē hobija līmenī ir veselīga, bēdīgi, ja tiem pakļaujam savas ikdienas ritmu. Reiz kāda sieviete man teica, cik slikti, ka es no rīta neizlasīju horoskopu. Tad es zinātu, ka mani šodien gaida neveiksme, un es nekādā gadījumā nebūtu gājusi pāri Daugavai pa ledu. Taču viņa to nezinājusi un ielūzusi ledū, labi, ka viss beidzies veiksmīgi un viņai izdevies izkļūt krastā sveikai un veselai. Varbūt, ka todien zvaigznes nebija viņas pusē, bet tikpat labi varbūt, ka Daugava ne visur bija pietiekami aizsalusi.
Klausoties cilvēku stāstos, kas savu ikdienu saista ar konkrētās dienas horoskopu, rodas sajūta, ka viņi no tiem it kā gaida atļauju kaut ko darīt vai nedarīt, būt vai nebūt laimīgiem. "Kā es varu iet uz koncertu, ja šodien manā horoskopā rakstīts, ka man diena klusi jāpavada mājās un nav ieteicams būt sabiedrībā? Vai nopirkt vajadzīgo mantu, ja horoskops brīdina neveikt nekādus pirkumus?" Manuprāt, vajadzētu mierīgi un filozofiski uztvert horoskopos rakstīto un nemainīt savus plānus. Labākajā gadījumā, pieņemt zināšanai, ka šodien, iespējams, ir no kaut kā jāuzmanās vai, tieši pretēji, var atļauties itin visu.
Iespējams, ir labi, ja kāds zina labāk, ko mums darīt, tas noveļ atbildību no mūsu pleciem. Es šodien slinkoju, nevis tāpēc, ka man tā gribas, bet gan tāpēc, ka horoskops iesaka pavadīt laiku mierīgi, lasot grāmatu. Taču, dzīvojot ar kāda cita atļauju, mums neizdosies sasniegt savus mērķus, izmainīt dzīvi uz labo pusi, jo vienmēr būs iemesls nedarīt.
Horoskopi nav vienīgais šķērslis, kas var kavēt cilvēku izaugsmē, ja ar tiem pārlieku aizraujas. Te, protams, ir runa par presē publiskotajiem vispārīgajiem horoskopiem, nevis tiem, kurus cilvēkam individuāli sastāda profesionālis.
Izaugsmi nereti kavē arī draugu padomi, kāpēc tev tas vajadzīgs, kāpēc riskēt, ja vari dzīvot droši un mierīgi utt. Tāpat arī attīstību kavē, ja cenšamies sniegt atbildes citu vietā un jau iepriekš it kā zinām, ka tas un tas nevar notikt, vai tas un tas negribēs ar mums sadarboties un neļaujam sev pat izmēģināt, kā būtu, ja būtu.
Tāpēc ir prātīgi darīt to, ko esat izlēmis, domājot ar savu galvu, un pieņemt lēmumus būt laimīgiem un veiksmīgiem bez citu atļaujas.
04.08.2015 17:31

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

gchen647

jv

Iveta Skolniece

i4

Mara

Ilzite

testeris

Liāna

ZUZA

mareks_ziznevskis
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom