Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


Mara
Taupa uz vārda brīvības rēķina (0)

Taupa uz vārda brīvības rēķina

 

Valdība neņēma vērā Preses izdevēju asociācijas aicinājumu nepaaugstināt pievienotās vērtības nodokli preses izdevumiem un naktī uz piektdienu apstiprināja jauno PVN likmi – 10 procenti līdzšinējo piecu procentu vietā.

 

 

 

Visi lielākie preses izdevumi jau dienu iepriekš iznāca sēru noformējumā – pirmajās lapaspusēs nebija lasāmas parastās ziņas un skatāmas fotogrāfijas, vien trekniem melniem burtiem uzraksts “Prese 2009” ar krustu zem tā.

 

Protesta akcija tika rīkota, brīdinot par to, ka ir apdraudēta preses izdevumu iznākšana, sevišķi tas sakāms par reģionālajiem laikrakstiem, kurus visvairāk lasa un abonē rajonu iedzīvotāji. Daudziem rajona avīze ir vienīgais preses izdevums, kuru var atļauties pasūtīt. Tādēļ apdraudot vietējo laikrakstu iznākšanu, ir apdraudētas arī ikviena iedzīvotāja tiesības saņemt informāciju un vārda brīvība.

 

Akcijai pievienojās arī Jēkabpils rajona laikraksts “Jaunais Vēstnesis”, aizstāvot savu lasītāju tiesības uzzināt jaunumus.

 

Par PVN 10 procentu likmes uzlikšanu preses izdevumiem Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē trešdien paziņoja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

 

Taču pēc 2009.gada budžeta grozījumu apstiprināšanas kļuvis skaidrs, ka apdraudēta arī citu mediju eksistence. Tā, piemēram, mērķdotācijas Latvijas Radio un televīzijai samazinātas par 3,7 miljoniem latu. “Latvijas Radio” šodien jau ziņoja par to, ka no Jaunā gada, iespējams, tā programmas vairs nebūs dzirdamas tik plašās teritorijās, kā līdz šim, bet vairāki raidījumi vispār tiks slēgti. Arī tas ir vārda brīvības un informācijas saņemšanas tiesību ierobežojums, jo, kā zināms, “Latvijas Radio” programma daudziem lauku ļaudīm ir vienīgā, ko viņi klausās. Ja nebūs dzirdama arī tā, daudzi paliks bez jaunākajām ziņām, nedzirdēs analītiskus raidījumus. Tāpat, iespējams, nebūs vairāku populāru “Latvijas Televīzijas” raidījumu.

 

 

 

Cik daudz var ietaupīt uz vārda brīvības un informācijas daudzveidības rēķina? Bet ir jau arī teiciens, ka nezinošu pūli vieglāk vadīt. Kur vēl tālāk var nonākt?

 

Māra Grīnberga
12.12.2008 16:34

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

Liāna

euphrem

GATIS ZARIŅŠ

djale25

i4

gchen647

sintija

igrigule

ZUZA

Iveta Skolniece
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom