Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


Mara
Vai atgriežas mežonīgais kapitālisms? (0)

Jēkabpilī, Viesītes ielā 51, Nauris Ervīnam nodarīja miesas bojājumus. 14.jūnija ielā Intai atklāti nozagta rokassomiņa. Lilitai Pormaļa un Viestura ielas krustojumā izrauta somiņa ar dokumentiem (aizturēts Oskars, dzimis 1988.gadā).

 

 

 

Tāda ir Jēkabpils rajona Policijas pārvaldes statistika par zādzībām un piekaušanu tikai vienas dienas laikā – pagājušajā svētdienā. Par laupīšanām, protams, ierosināta krimināllieta, taču arī tas nemaina lietas būtību.

 

 

 

Laupīšanas un agresīvi uzbrukumi tagad notiek ne vien vēlās vakara stundās, bet arī gaišā dienas laikā un pēcpusdienā, kad cilvēki dodas mājup no darba. Tādēļ vairums “JV” aptaujāto cilvēku atzīst, uz ielas vairs nevar justies droši, bet uz vientulīgām vietām nav ieteicams doties ne vakarā, ne arī dienā. Zināms, ka Jēkabpils kapos kādai sieviete nesen pienāca klāt divi pusaudži un teica, lai atdod naudu. Pensionārei līdzi bija daļa pensijas, ko viņai izrāva no rokām ar visu somiņu.

 

 

 

Šo rindu autorei nācās novērot, kā divi zēni, kuriem nevarēja būt vairāk par 10 – 12 gadiem, uz ielas “piesējās” kādam vīrietim, prasot naudu, un lamājās necenzētiem vārdiem, meta pakaļ sniega pikas, jo prasīto vīrietis viņiem tā arī neiedeva. Pulkstenis nebija vairāk par sešiem vakarā kādā darbdienā.

 

 

 

Ir reizes, kad šķiet neizprotami, kādēļ cilvēki nēsā līdzi lielu naudu, bet dažkārt atņemtās naudas summas ir tik niecīgas, ka to dēļ diezin vai būtu vajadzējis riskēt pārkāpt likumu. Bet dažam cilvēkam arī maza nauda un dokumentu zaudējums ir būtisks.

 

 

 

Jādomā, vai tik nesāk atgriezties deviņdesmito gadu mežonīgā kapitālisma laiki, kad bandas siroja pa lauku pagastiem, aplaupīdamas vientulīgus vecīšus, sagādājot viņiem morālas un fiziskas ciešanas, atriebjoties svilināja ģimenes mājas un iekaustīja nepaklausīgos, kuri nevēlējās citu “jumtu”, vienīgi paši savējo. Bezdarbs, nabadzība – tie ir pārbaudījumi, ko ne katrs spēj izturēt godam.

 

 

 

Mācību stunda ar grautiņiem pēc labākajiem Rietumu paraugiem pie Saeimas nama jau bijusi. Arī cilvēku neapmierinātība tikai augusi, un tas ir vēl viens signāls, kas norāda – vārti uz vardarbību ir vaļā. Atliek izvēlēties - ieiet pa tiem vai tomēr NEIET?

 

 

 

Māra Grīnberga 
19.01.2009 17:30

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

Liāna Pudule Indāne

i4

Aivars

Aleksandra

LabieDarbi.lv

Liana

sintija

īpaši stulbs

Mara

zurcina
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom