Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


Mara
Gribi ārstēties? Kar zobus vadzī! (0)

Pagājušas tikai dažas dienas, kopš spēkā stājušies jaunie medicīnisko pakalpojumu izcenojumi, kas Latvijas iedzīvotāju lielākajai daļai nozīmē finansiālu krahu un dzīvošanu pusbadā. Par to, ka tie nav tikai tukši vārdi vai mēģinājums “spēlēt uz jūtām”, varēja pārliecināties arī Jēkabpils slimnīcā.

 

 

 

Kāda mana paziņa bija aculieciniece skumjam stāstam. Pensionāre iznāca no kabineta, kurā veic dažādas analīzes, izmisumā noslīga turpat gaitenī uz kāda krēsla un sāka tik gauži raudāt, ka izraisīja vispārēju līdzjūtību. Kad blakus sēdošā sieviete viņai pajautāja, kā varētu palīdzēt, sirmgalve tikai papurināja galvu un sāka raudāt vēl stiprāk. Viņa rādīja sievietei savu maciņu, kurā žvadzēja vien nedaudzi santīmi, un sacīja: “Tas ir viss, kas palicis pāri no manas sataupītās naudiņas. Biju paņēmusi līdzi vairāk nekā 10 latus, domāju, ka ar to pietiks analīzēm, un vēl atliks maizei, bet nu nekā! Nezinu, kā lai tagad dzīvoju.”

 

 

 

Dzirdot šo stāstu, sadrūma arī pārējie pacienti, jo ikviens spēja sevi iztēloties līdzīgā situācijā – bez graša kabatā un bez iespējām ārstēties un dzīvot, saglabājot cilvēcisko cieņu. Dažam iekņudējās sirds apvidū, arī man, dzirdot šo stāstu, jo daudziem no mums mājās ir vecas māmuļas un sirmi tētuki, kuriem gājiens pie ārsta vai vispār ārstniecības iestādes apmeklējums ir īsts notikums, kuram gatavojas jau labu brīdi iepriekš, protams, arī atlicinot naudu. Iztēlojoties savu māmuļu vai tēti šādā situācijā, nudien kļūst nelāgi ap dūšu, bet vienlaikus atmiņā nāk teiciens, ka paēdušais izsalkušo nesaprot. Droši vien tiem, kuri noteica milzīgo maksu par ārstniecības pakalpojumiem, nav ne jausmas par to, kā jūtas cilvēks, kuram pēc zāļu iegādes vairs nepaliek naudas iztikai, tāpēc itin bieži uzmācas domas par pašnāvību. Nav lielākas vientulības par to muklāju, kādā cilvēku ieved vecums un nabadzība.

 

 

 

Kā lai cilvēkam, kurš vairākas dienas nav ēdis, kurš cieš sāpes, jo nav naudas, lai aizietu pie ārsta, kurš varbūt atrodas uz nāves robežas šā iemesla dēļ, - iestāsta, ka Veselības ministrija ir aprēķinājusi tā dēvētās kvotas – cik daudz cilvēku var veikt analīzes bez maksas, jo iekļaujas ierēdņu noteiktajā naudas summā. Kā pateikt lauciniekam, kurš atbraucis uz slimnīcu pārbaudīt veselību, ka viņš vairs neietilpst valsts apmaksāto pacientu skaitā? Kurā sadaļā vai kvotā Veselības ministrijas aprēķinos būs iekļauti mirušie – visi tie, kuriem nebija naudas, ko samaksāt 12 latus par gultas dienu slimnīcā?

 

 

 

Māra Grīnberga 

 

 

 

 
06.03.2009 10:48

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

gchen647

Māra

Arvīds Celmiņš

Liana

jv

Aivars

DaBraKa

Aleksandra

ZUZA

Hortenzija Baltā
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom