Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


Mara
Aģitācijai noder viss (0)

Kad tuvojas vēlēšanas, par labu lielākoties tiek atzīts ikviens aģitācijas paņēmiens, bet Ētika kļūst par nabago māsu, kas kautrīgi stāv maliņā, kur to nobīdījusi daudz sparīgākā bagātā māsa Politika. 

 
Kaut gan pirmsvēlēšanu trikus kopš neatkarības atjaunošanas esam pieredzējuši vairākas reizes, politiķu izdoma un bezkaunība nebeidz pārsteigt vēlētājus. Protams, ne katrās pašvaldību vēlēšanās kandidātu sarakstos tiek iekļautas mirušās dvēseles, kā tas savulaik bija Aglonas pagastā, kur, aptaujājoties par kādu deputātu kandidātu, saņēmu atbildi: “Vai, meitiņ, jis jau sen kai nūmers!” (“Vai, meitiņ, viņš jau sen kopš nomiris!”).
 
Tāpat nav nekāds retums, ka savus vēlētājus cienā ar šņabstu  vai dala pieclatniekus pa labi un pa kreisi, lai tikai tie balsotu par viņiem. Daudz populārāka ir bezmaksas koncertu rīkošana, pieaicinot populārus māksliniekus, un solījumu dāļāšana visiem, kas vēlas klausīties.
 
Jēkabpilī par priekšvēlēšanu tradīciju kļuvis solījums būvēt ledus halli un jaunu poļu pamatskolas ēku. Arī pilsētas svētkus dažs kandidāts vēlējās izmantot, ja svētkus rīkotu tieši pirms vēlēšanām – 30.maijā.
 
Pagājušonedēļ Jēkabpils Tautas namā notika Pirmais Jēkabpils iedzīvotāju forums, kas jau iepriekš bija diezgan plaši izsludināts, aicinot cilvēkus būt aktīviem, aizpildīt anketas un piedalīties foruma darba grupās. Taču rezultāts stipri atšķīrās no tā, ko bijām gaidījuši – forumā piedalījās nedaudz vairāk nekā 80 cilvēku, no tiem daļa bija iedzīvotāji, daļa – nevalstisko organizāciju pārstāvji un diezgan kuplā skaitā – partijas “Jaunais laiks” deputātu kandidāti. Tādējādi rodas vairāki jautājumi: kas patiesībā organizēja šo forumu, ja arī darba grupu vadībā un starp dalībniekiem bija tik daudz jaunlaicēnu, un vai tā galu galā nav vienas partijas priekšvēlēšanu reklāma? Otrs jautājums: vai nepilns simts dalībnieku uzskatāms par pietiekamu, lai varētu uzskatīt, ka viņi pārstāv Jēkabpils iedzīvotājus, kaut arī forumā piedalījās tādi sabiedrībā pazīstami cilvēki kā Ilmārs Knaģis un Lūcija Ķuzāne? Vai 3900 latu, kas bija atvēlēti pasākumam, bija iztērēti lietderīgi šo 80 dalībnieku pabarošanai ar pusdienām? Arī norises laiks diezin vai ir izvēlēts veiksmīgi, zinot, ka daudzi jau metušies dārza darbos un labāk izvēlēsies rakņāties pa dobēm, nevis sēdēt Tautas namā. To visu pārdomājot, diezin vai forums ir atzīstams par izdevušos, lai neteiktu vēl skarbāk.
 
Bet gan jau vēlētājiem pašiem pagastos un pilsētās būs pietiekami daudz veselā saprāta, lai izvēlētos, par ko balsot. Jo sevišķi tādēļ, ka par izvēles iespējām nevar sūdzēties. Daudzi jau tagad izvēlējušies, par ko balsot, citi vēl domā un vēro, kas notiek, kādos pasākumos sāk gozēties deputātu kandidāti, īpaši gan nereklamējot, ka pretendē būt par tautas kalpiem. Tādēļ vēlētājam jābūt gudram, lai šajā politiskajā mudžeklī neapmaldītos lētu solījumu un efektīgu aģitācijas triku labirintā. Un tas nemaz nav tik viegli.
 
Māra Grīnberga  
 
27.04.2009 19:01

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

Liāna Pudule Indāne

testeris

sintija

VitalijsLitvins

Liana

Hortenzija Baltā

LabieDarbi.lv

Iveta Skolniece

LouisBonny

Sandra
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom