Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


Mara
"Tik pacieties, debesīs labāki būs" (0)

 Kad kārtējo reizi dzirdam aicinājumus paciesties, kamēr dižķibele reiz būs pārdzīvota, tie spēj mūsos raisīt vienīgi niknumu, bezspēcīgas dusmas, vēlmi ņemt rokā mietu un doties kaut kur, ne nu gluži muižas dedzināt, bet izteikt savu sāpi tā, lai to dzird visi.
 Jau janvārī bija skaidrs, ka klusēšanas laiks ir beidzies, bet dižķibele pierādījusi - ar mītiņiem un piketiem vien nebūs līdzēts. Jo vairāk tādēļ, ka tad nāktos iepērt arī pašiem sevi - vēlētāji taču balsoja par Šlesera un Ušakova partiju, Eiroparlamenta vēlēšanās - pat par Alfrēda Rubika partiju. Pierādījās, ka taisnība ir anekdotiskajam teicienam: ja mūsu valdība par kaut ko apgalvo, ka to noteikti nedarīs, tad varam būt droši, ka tieši to valdība un Saeima darīs!
 Nu esam tiktāl, ka samazinām gan algas, gan pensijas. Premjers Valdis Dombrovskis vēl neilgi pirms vēlēšanām apgalvoja, ka sociālo fondu jau nu gan neaiztikšot - vēl viena no viņa tēzēm, kas izkūpēja gaisā kā dūmi. Cik nācies runāt ar pensionāriem, visi jūtas pazemoti un ne jau tikai par kādas konkrētas summas samazinājumu, bet par to, ka tiek aiztikts tas, kas gadu desmitos nopelnīts. Un to visu dara ar vieglu roku, mierinājuma vietā skandinot tukšas frāzes par mūsu visu kopīgo atbildību par valsts slikto ekonomisko situāciju, par to, ka mums visiem tagad JĀPACIEŠAS.
 PACIETĪBA - zelta vārds, kas vienmēr ir pie rokas, ja vajag mācīt tautai pazemīgu garu, apelēt pie tās veselā saprāta, jo galu galā pacietība taču arvien tiek apbalvota ar labu dzīvi priekšdienās. Pašreizējā situācija nez kāpēc ļoti atgādina 1905.gada revolūcijas laikus. Lūk, ko pirms vairāk nekā 100 gadiem, 19.gadsimta beigās, rakstīja dumpinieks Eduards Veidenbaums:
 "Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks,
 Kas varmākam skādi dar', nosaukts tiek grēks.
 Par cienītiem tiesnešiem blēži sēž
 Un godīgie ādu nost citiem plēš."
 Diemžēl scenārijs atkārtojas, un arī šajā lugā, ko par joku lugu grūti nosaukt galvenajā lomā ir meli. Melu aizsegā ir vieglāk aplaupīt tos, kuriem jau tāpat nav nekā, turklāt ciniski piebilst, ka, lūk, cvaldība jau visu esot izpētījusi - pensionāri neko nepanākšot ne cEiropas cilvēktiesību tiesā, ne Satversmes tiesā, lai gan cilvēktiesību konvencijās un arī Satversmē melns uz balta rakstīts, ka ikvienam ir tiesības uz sociālo nodrošinājumu vecumdienās. Jo esot atrasts mistisks likumpants, kas "ĻAUJ KRĪZES APSTĀKĻOS SAMAZINĀT ARĪ PENSIJAS" (V.Dombrovskis, intervija Latvijas Radio 1.jūlijā).
 
Mierinājums - mīļie pensionāri, mīļie strādājošie, esiet pacietīgi, gan jau ieturēto naudu jums atdos. Jautājums tikai - kad? Tātad būsim pacietīgi, gan jau debesu valstībā mums visu atlīdzinās. Nu, vai nav jautri?
 
"Tik pacieties, debesīs labāki būs!" - saki nu vēl, ka Veidenbaums nav aktuāls!
 
Māra Grīnberga
 
 
02.07.2009 18:43

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

Iveta Skolniece

testeris

VitalijsLitvins

VELOKARTS

Māra

IvarsJakovels

zurcina

LouisBonny

i4

gchen647
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom