Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Blogi


Mara
Latviju es uztveru personiski (0)

Visu, kas skar Latviju, es uztveru ļoti personiski. Es uztveru personiski visu labo, bet jo vairāk - visu ļauno, kas nodarīts Latvijai. Un ne jau vienmēr vainojami ir kādi mistiski ārēji spēki.
 
Kāds leģionārs, kurš savulaik izgājis cauri kauju ugunīm un lēģeru ellei, man sūdzējās par grūto dzīvi - ka samazināta pensija, ka dzīves dārdzība pieaug un vispār valstī valda neiedomājams juceklis. "Mums vajadzīgs tāds vadonis kā Staļins," sacīja leģionārs, "tad būtu kārtība." Es viņam atvaicāju, vai tāda kārtība būtu labāka, kur par mutes palaišanu vien draud nāvessods. Viņš paraustīja plecus un atteica, ka tagad jau nu šī kārtība Latvijā nekur nederot.
 
Nesen sastapu arī kādu krievu tautības cilvēku, bijušo skolotāju, kurš arī vēlējās izteikties par situāciju Latvijā. "Latvija drīz izmirs," viņš pareģoja, "Latvijā valda nacionālšovinisms un Dieva zaimošana. Vai tad var pastāvēt valsts, kura savā himnā lūdz Dieva svētību?"
 
Zināju, ka ar šo cilvēku nav vērts strīdēties, jo, dzimis, audzis Latvijā, viņš tomēr ar sirdi un dvēseli ir kaimiņu lielvalsts piekritējs, lai ko tā darītu. Tāpat nav noslēpums, ka tā domā ļoti daudzi cittautieši Latvijā. Sāpīgāk bija dzirdēt bijušā represētā apgalvojumus, kuram, kā izrādās, daudzie pārdzīvojumi nav likuši neko mācīties, ja jau var piesaukt kā visu problēmu risinātāju to, kurš miljoniem cilvēku ir mērcējis asarās un asinīs. Grūti pateikt, kas ir ļaunāk - klausīties apgalvojumus par nacionālismu Latvijā vai šos leģionāra izteikumus.
 
Domāju, ka mēs ar mēli grēkojam ļoti daudz, tā tas ir arī šajā gadījumā. Un šie Latvijai izteiktie apvainojumi apvaino un sāpina arī mani personiski. Tāpat mani sāpina daudzie ārzemēs veiktie pētījumi. Tajos izteiktie secinājumi liecina, ka Latvija tiek uzskatīta par vienu no netaisnīgākajām valstīm pasaulēm. Arī tas mani aizvaino un sadusmo. Tikai šoreiz cita iemesla dēļ. Iepriekšējie izteikumi šķita un arī bija netaisni. Šis atzinums bija jo rūgtāks tādēļ, ka nācās piekrist - tā ir taisnība! 
 
Rūdolfs Blaumanis kādreiz rakstīja: "Tās rīkstes, ko bērni saviem vecākiem griež, sāp visvairāk." Ja mēs esam bērni savai Mātei Latvijai, tad jāatzīst, ka tieši mūsu nodarījums, vismaz to, kuri vada šo valsti, to izlaupot, izzogot, pakļaujot nabadzībai un slimībām neaizsargātus cilvēkus, ir milzīgs nodarījums, vismelnākais ļaunums. Un arī to es uztveru personiski.
 
Par to man jādomā, sagaidot savas valsts jubileju, lūdzot par Latviju, par kuru augstākas vērtības nav un nevar būt.
 
Māra Grīnberga
17.11.2009 17:54

Nosūtīt šo žurnālu draugam
Nosūtīt šo žurnālu draugam
Lietotāja anketa
Lietotāja anketa
 Meklēt blogos


kur


 Autoru saraksts

kanita2

Liāna Pudule Indāne

Iveta Skolniece

LabieDarbi.lv

euphrem

spodra

Aleksandra

Ilzite

Māra

īpaši stulbs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom