Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Izglītība: Jēkabpils vidusskolēnus aicina uzdrošināties un piedalīties “Biznesa naktī” (0)  18.01.2019

Radoši, talantīgi un idejām bagāti jaunieši ir liela vērtība, kas veidos mūsu valsts nākotni un nesīs Latvijas vārdu pasaulē. „Biznesa nakts” vidusskolēniem, kurā aicināti piedalīties uzņēmīgākie un drosmīgākie Jēkabpils vidusskolēni, ir biznesa ideju konkurss, kura ietvaros dalībnieku komandas 24 stundu laikā rada biznesa plānu kādai idejai.

... >>>
 Izglītība: VEIKTA IZPĒTE PAR PIECGADĪGU BĒRNU PSIHO-SOCIĀLO LABSAJŪTU IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS (0)  09.11.2018

Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar starptautiskā projekta “Sociāli emocionālā izglītība un attīstība – izpratnes un prasmju uzlabošana agrās bērnības izglītībā” partneriem no piecām Eiropas valstīm ir veicis izpēti par 5 gadus vecu bērnu psiho-sociālo labsajūtu pirmsskolas izglītības iestādēs. Šī gada 9.novembrī PII “Zvaniņš” tiek organizēta tikšanās ar pirmsskolu iestāžu vadītājiem un pedagogiem, lai apspriestu veiktā pētījuma rezultātus. 

... >>>
 Izglītība: No šī gada septembra Jēkabpils Valsts ģimnāzijā var apgūt ķīniešu valodu (0)  09.10.2018

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece sociālo jautājumos Līga Kļaviņa Jēkabpils pilsētas pašvaldībā uzņēma skolotāju Hu Tian no Ķīnas, kura līdz mācību gada beigām Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēniem mācīs ķīniešu valodu.

... >>>
 Izglītība: Atvērto durvju diena Jēkabpils BJC! (0)  05.09.2018

Bērnu un jauniešu centrs aicina jauniešus, bērnus, kā arī viņu vecākus iepazīties ar interešu izglītības programmu piedāvājumu, satikties ar pulciņu pedagogiem, piedalīties darbnīcās un dažādās aktivitātēs atvērto durvju dienās no 3. līdz 7. septembrim no plkst. 15.00 līdz 17.30.  

... >>>
 Izglītība: Jēkabpiliešus aicina pieteikt IT nozares izcilākos profesionāļus Eižena Āriņa ba (0)  01.09.2018

Uzņēmums “Exigen Services Latvia”, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds izsludina pieteikšanos prestižajai Eižena Āriņa balvai datorikā, aicinot Jēkabpils pilsētas un novada iedzīvotājus pieteikt pretendentus.

... >>>
 Izglītība: Visi Jēkabpils novadu pirmklasnieki un sagatavošanas grupiņu audzēkņi mācīsies telefonu lietot atbildīgi (0)  29.08.2018

Mūsdienās ir pierasts, ka bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Vienlaikus ir svarīgi, lai pirmā pieredze  telefona  lietošanā ir sekmīga - lai bērns saprot un apzinās, ka reizē ar telefonu iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē.

... >>>
 Izglītība: Jēkabpilī sākusies trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem (0)  21.08.2018

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir uzsākusi trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” visā Latvijā. Tajā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm, tostarp 8 nozarēs un 9 izglītības iestādēs Jēkabpilī.

... >>>
 Izglītība: Lepojamies ar Mūzikas skolas audzēkņu panākumiem! (0)  29.05.2018

Šogad - 2018.gadā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Rietumu Bankas labdarības fondu īsteno projektu „Ineses Galantes talanti”.

... >>>
 Izglītība: Aicina just līdzi Viesītes jauniešiem un piedalīties pirmajā fizikas festivālā (0)  08.05.2018

Iekļūstot Zemgales labāko komandu desmitniekā, Viesītes vidusskolas jaunieši 34 reģiona komandu konkurencē ir kvalificējušies erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālam, kad 12. maijā Rīgā tiksies visu Latvijas reģionu spēcīgākās komandas.

... >>>
 Izglītība: Jēkabpilī plāno sakārtot skolu tīklu (0)  17.04.2018

5.aprīļa Jēkabpils pilsētas domes Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas sēdē konceptuāli apstiprināta aktualizētā Jēkabpils pilsētas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstības koncepcija 2015.-2025. gadam un virzīta tālāk apspriešanai. Tās mērķis ir izveidot ilgtspējīgu vispārizglītojošo skolu tīklu pilsētā.

... >>>
 Izglītība: Jauniešu interese par fiziku pieaug – katra ceturtā skola pieteikusies konkursam “FIZMIX Eksperiments” (0)  12.04.2018

Vairāk nekā tūkstotis pamatskolas vecuma jauniešu no visas Latvijas izvēlējušies papildināt savas zināšanas fizikā, startējot Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”.

... >>>
 Izglītība: Paraksta vienošanos par infrastruktūras pilnveidi vispārējās izglītības iestādēs (0)  06.04.2018

5.aprīlī, piedaloties izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, tika parakstīta vienošanās par infrastruktūras modernizēšanu vispārējās izglītības iestādēs Kuldīgas, Valkas, Preiļu un Tukuma novadā.

... >>>
 Izglītība: Publicēts statistikas pārskats par augstāko izglītību Latvijā 2017. gadā (0)  29.03.2018

Latvijā 2017./2018. akadēmiskajā gadā studē 81 602 studējošo, kas ir par 2 % mazāk nekā iepriekšējā akadēmiskajā gadā.  Studējošo skaita kritumu ietekmējiesgalvenokārt vidusskolas absolventu skaita samazinājums iepriekšējos gados.Nākamajos gados 18 gadus veco iedzīvotāju skaits stabilizēsies ar nelielu pieauguma tendenci, tādēļ paredzams, ka pieaugs arī studējošo skaits.

... >>>
 Izglītība: Vidusskolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti būs pieejami Valsts izglītības informācijas sistēmā (0)  29.03.2018

Turpmāk dati par vispārējās vidējās izglītības sertifikātā norādītajiem vērtējumiem centralizētajos eksāmenos tiks ievadīti Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS). 

... >>>
 Izglītība: Aicina uz karjeras dienām 8. un 9. klašu audzēkņus (0)  28.03.2018

29. martā, SIA ,,Margret'' (Gaļas nams, Viestura ielā 35, konferenču zālē) telpās notiks ,,Karjeras diena 8. un 9. klasēm''.

... >>>
 Izglītība: Notiks skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais gadatirgus “CITS BAZĀRS” (0)  27.03.2018

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) partnerskola Jēkabpils Agrobiznesa koledža aicina uz Skolēnu mācību uzņēmumu  reģionālo pasākumu (gadatirgu) Jēkabpilī “CITS BAZĀRS”, kas norisināsies 28.martā no plkst.14.00 līdz 18.00 tirdzniecības centrā “SĒLIJA”, Vienības ielā 7.

... >>>
 Izglītība: Izmaiņas likumdošanā ļaus nodrošināt mūsdienām atbilstošas izglītības iespējas ikvienam bērnam (0)  26.03.2018

Izglītības un zinātnes ministrija mērķtiecīgi turpina uzsākto darbu, lai panāktu kvalitatīvas pārmaiņas izglītībā, sākot no pirmsskolas līdz pat augstākajai izglītībai. 26.martā Ministru kabineta komitejas sēdē tika izskatīti ministrijas rosinātie grozījumi Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas ļaus nodrošināt 21. gadsimta prasībām atbilstošas, kvalitatīvas un modernas izglītības iespējas ikvienam bērnam.

... >>>
 Izglītība: Skolas visā Latvijā aicinātas pieteikties fizikas erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments” (0)  23.03.2018

Līdz 29. martam 8. un 9. klašu skolēni unskolotāji aicināti pieteikt komandas Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments”. Šī būs jau 23. konkursa sezona, kurā jaunieši no visas Latvijas tiks rosināti iepazīt fizikas aizraujošo dabu, izmēģinot tās praktisko pielietojumu dažādās profesijās un nozarēs – zinātnē, jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, sportā un pat kulinārijā.

... >>>
 Izglītība: Šadurskis: mācīties vienotā izglītības sistēmā valsts valodā ir pašsaprotami (0)  23.03.2018

“Man ir patiess gandarījums par Saeimas atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātajām un virzītajām iniciatīvām stiprināt valsts valodas lomu izglītībā. Izglītība valsts valodā ir mūsu ceļš pašapzinīgas un patstāvīgas nācijas attīstībai ilgtermiņā,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

... >>>
 Izglītība: Atvērto durvju dienās aicina iepazīt Latvijas Universitātes Jēkabpils filiāli (0)  20.03.2018

No 19. līdz 23. martam Latvijas Universitātē (LU) notiks Atvērto durvju nedēļa - tā būs iespēja ikvienam iepazīt iecerēto LU fakultāti, filiāli vai studiju programmu, kā arī iepazīties ar citām LU piedāvātajām iespējām paralēli studijām.

... >>>
 Izglītība: Martā sarunu ciklā “Kāpiens” tiksimies ar Gustavu Upmani (0)  18.03.2018

Jauniešu klubs “13. pirmdiena” un Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina jauniešus uz ceturto ikmēneša sarunu cikla “Kāpiens” tikšanos 2018. gada 23. martā plkst. 17:30 Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē.

... >>>
 Izglītība: Sākusies otrā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem (0)  14.03.2018

Pirmdien, 12. martā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atklāj otro pieteikšanās kārtu ES fondu pieaugušo izglītības projektā Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide.

... >>>
 Izglītība: Jau 65 mācību iestādēs, arī Jēkabpilī un novados, psihologi un sociālie pedagogi gatavi izglītot vecākus par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu (0)  14.03.2018

24 skolu psihologi un sociālie pedagogi no visas Latvijas februāra nogalē absolvēja Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm un psihologa Edmunda Vanaga kopīgi izstrādāto mācību programmu par šodien ģimenēm tik aktuālo tēmu – kā veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem un viņu vecākiem.

... >>>
 Izglītība: Saeima otrajā lasījumā atbalsta pāreju uz mācībām valsts valodā (0)  09.03.2018

Saeima ceturtdien, 2018.gada 8.martā, atbalstīja otrajā lasījumā likumu grozījumus, kas vidusskolas posmā paredz pakāpeniski pāriet uz mācībām valsts valodā. Plānots, ka pāreja uz mācībām valsts valodā sāksies 2019.gada 1.septembrī un noslēgsies 2021.gada 1.septembrī.

... >>>
 Izglītība: Drossinternets.lv: Jāpilnveido skolēnu prasme uztvert un analizēt vizuālus vēstījumus (0)  07.03.2018

Vai Latvijas skolēni spēj orientēties informācijas gūzmā un prot atšķirt patiesu informāciju no sagrozītas, kritiski uztvert, analizēt attēla vai fotogrāfijas pausto vēstījumu un nolasīt ne tikai attēlā skaidri redzamo, bet arī zemtekstu?

... >>>
 Izglītība: 2018.gadā vidusskolu absolventi studijām augstskolās varēs reģistrēties no 15.marta (0)  07.03.2018

Reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas varēs uzsākt no 2018.gada 15.marta. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts, kas 2018.gada 6. martā apstiprināts valdībā.

... >>>
 Izglītība: Šadurskis: pamatizglītības uzsākšana no 6 vai 7 gadu vecuma būs vecāku izvēle (0)  06.03.2018

Pirmdien, 5.martā, Ministru kabineta komitejas sēdē tika skatīti Izglītības likuma un Vispārējās izglītības likuma grozījumi, kas paredz uzsākt samērīgu, līdzsvarotu un  elastīgu pāreju uz pamatizglītības satura apguvi, sākot no 6 gadu vecuma, tādējādi 1. klasi integrējot bērnudārzā.

... >>>
 Izglītība: Pašvaldības turpina sakārtot skolu tīklu (0)  04.03.2018

Nākamajā, 2018./2019.mācību gadā, pašvaldības plāno reorganizēt 21 izglītības iestādi, 7 izglītības iestādes plānots slēgt, savukārt viena izglītības iestāde tiek dibināta no jauna – liecina Izglītības un zinātnes ministrijā pašvaldību iesniegtie lēmumi līdz 2018.gada 1.martam. Vairāku pašvaldību lēmumi vēl ir saskaņošanas procesā.

... >>>
 Izglītība: Jēkabpilsjauniešus aicina dalīties ar tehnoloģiju idejām, lai pilnveidotu tūrisma industriju (0)  28.02.2018

Jaunieši tiek aicināti piedalīties tūrisma tehnoloģisko risinājumu konkursā “Latvia ToursTraveltech 2018”, kura mērķis ir sekmētjauno prātu iesaisti tūrisma attīstībā, stimulēt jaunu nozares tehnoloģisko risinājumu izveidi un to praktisko pielietošanu industrijas ikdienā.

... >>>
 Izglītība: Drošāka interneta centrs: jārosina bērni un jaunieši izmantot interneta iespējas kvalitatīvi (0)  06.02.2018

Bērni un jaunieši pavada daudz laika, skatoties viedokļa līderu slavenību un sabiedrībā pazīstamu cilvēku ierakstus sociālo tīklu kontos. Pasaules Drošāka interneta dienā, 6. februārī, Latvijas Drošāka interneta centrs uzsver gan vecākiem, gan izglītības sistēmai ir jāsekmē, lai bērni un jaunieši izmantotu internetā pavadīto laiku kvalitatīvi.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom