Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Ekonomika: “Neste”– otrs ilgtspējīgākais uzņēmums pasaulē (2)  27.01.2018

Jau četrpadsmito gadu Davosā, Šveicē, Pasaules ekonomikas foruma laikā tiek vērtēti pasaules ilgtspējīgākie uzņēmumi, kuru pārskatus apkopojis Kanādas finanšu uzņēmums “Corporate Knights”. Šogad par otru ilgtspējīgāko uzņēmumu pasaulē atzīta Somijas uzņēmuma “Neste” korporācija, kas Latvijā veido lielāko automātisko degvielas uzpildes staciju tīklu.

... >>>
 Ekonomika: Latvijas ekonomikas ceļš uz mājām (2)  05.01.2018

Mājokļu tirgus attīstība ir liela neizmantota iespēja veicināt ekonomikas izaugsmi un celt Latvijas kā dzīvesvietas pievilcību. Lai tas notiktu, ir jāiegulda. Šobrīd to darām pārāk maz. 2016. gadā tikai 2.0% no IKP Latvijā bija ieguldījumi mājokļos, pretstatā 4.7% vidēji Eiropas Savienībā (Eurostat dati). Vien joprojām krīzes dziļākajam punktam blakus sēdošā Grieķija šim mērķim velta mazāku daļu no nacionālā ienākuma.

... >>>
 Ekonomika: Pētījumā secināts - ekonomikas izaugsmi ieteicams risināt, veicinot atgriešanos (2)  07.12.2017

6. decembrī Ārlietu ministrijā (ĀM) norisinājās diskusija par Latvijas darba tirgus informācijas pieejamību diasporai, prezentējot ĀM atbalstītā Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījuma centra (LU DMPC) veiktā pētījuma "Latvijas darba tirgus informācijas nodrošinājums diasporai" rezultātus. 

... >>>
 Ekonomika: Pirmssvētku pārdošana: padomi vidējās pirkuma summas palielināšanai ... (1)  12.11.2017

... no biznesa trenera un grāmatu autora Alberta Tjutina

... >>>
 Ekonomika: Zemes fonds novembrī sāks piedāvāt reversās nomas pakalpojumu (2)  04.11.2017

Lai sniegtu atbalstu lauksaimniekiem, kuriem nepieciešami līdzekļi attīstībai vai saimniecības finanšu plūsmas stabilizēšanai, sākot ar šā gada novembri Attīstības finanšu institūcijas ALTUM pārvaldītais Zemes fonds sāks piedāvāt jaunu pakalpojumu – reverso nomu.

... >>>
 Ekonomika: Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Kalējs kala debesīs" (2)  04.11.2017

Latvijas Banka ceturtdien, 2. novembrī, laidusi klajā latviešu tautasdziesmām veltītu 5 eiro sudraba kolekcijas monētu "Kalējs kala debesīs".

... >>>
 Ekonomika: 1. pusgadā veikti 212.5 milj. bezskaidrās naudas maksājumu (2)  30.09.2017

Latvijā 2017. gada 1. pusgadā veikti 212.5 milj. bezskaidrās naudas maksājumu 120.1 mljrd. eiro kopapjomā

... >>>
 Ekonomika: Patēriņa kredītus klienti noformē arvien dažādākiem mērķiem (1)  23.09.2017

Cilvēki nemitīgi vēlas uzlabot savas dzīves kvalitāti, veicot praktiskus pirkumus, uzlabojot savu mājokļu stāvokli, kā arī dodoties ceļojumos. Taču ne vienmēr to var atļauties ar savu ikmēneša algu, kā arī līdzekļu uzkrāšana bieži vien neizdodas citu neparedzētu izdevumu dēļ.

... >>>
 Ekonomika: Zemnieku kooperatīvs “Piena ceļš” saņem dividendes no “Jaunpils pienotavas” (1)  12.09.2017

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Piena ceļš” no tam piederošā piena pārstrādes uzņēmuma “Jaunpils pienotava” saņēmis 75 000 eiro dividendēs. Šādas summas izmaksa notiek pirmo reizi, kas pierāda – zemniekiem piederoša piena pārstrāde spēj darboties veiksmīgi un dot labumu tā īpašniekiem.

... >>>
 Ekonomika: Vietējā veikalu tīkla “top!” apgrozījums pieaudzis par 17,7% (1)  09.09.2017

Latvijas uzņēmējiem piederošā veikalu tīkla “top!” apgrozījums pirmajā pusgadā sasniedzis gandrīz 135 miljonus eiro, kas ir par 17,7% vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos.

... >>>
 Ekonomika: Citadele piešķīrusi 1,4 miljonu eiro finansējumu “Jēkabpils Gaļas namam” (0)  08.09.2017

“Jēkabpils Gaļas nama” īpašniece SIA “Margret” investē 1,8 miljonus eiro jauna gaļas pārstrādes ceha izveidē. 1,4 miljoni eiro ir bankas Citadele finansējums. Cehs aprīkots ar vairākām modernām ražošanas iekārtām 360 tūkstošu eiro apmērā. Uzņēmums sācis piedāvāt arī jaunus pakalpojumus, piemēram, gaļas apstrādes iespējas medniekiem.

... >>>
 Ekonomika: Bezkontakta kartes kļūst populāras – katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vēlētos (0)  02.07.2017

Bezkontakta maksājumi Latvijā sāka aktīvi izplatīties tikai pagājušā gada nogalē, taču iedzīvotāji jauno maksāšanas veidu jau ir atzinīgi novērtējuši.

... >>>
 Ekonomika: 62% iedzīvotāju netic, ka saņems visu pienākošos pensiju apjomu (0)  05.03.2017

Latvijas iedzīvotāju gatavība pensijai joprojām ir zemākā starp Baltijas valstīm. Nodrošināt sev cienīgas vecumdienas traucē nepietekama informācija par pensijas kapitāla veidošanos, neuzticēšanās sistēmai un iespējai nākotnē saņemt uzkrāto pensijas kapitālu, kā arī nepietiekošs ienākumu līmenis, lai veidotu privātus uzkrājumus, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā*.

... >>>
 Ekonomika: Banku pakalpojumi uz trešā tehnoloģisko pārmaiņu viļņa (0)  25.10.2016

Bezkontakta kartes, tiešsaistes konsultācijas un šī brīža banku mobilo aplikāciju versijas ir tikai sākums izmaiņām banku sektorā.

... >>>
 Ekonomika: Investējot vairāk nekā miljonu eiro, SIA “Ošukalns” atklāj asfalbetona ražotni (1)  27.09.2016

Jēkabpils daudznozaru kompānija SIA “Ošukalns”, 23.septembrī atklāja jaunu asfaltbetona ražotni Salas novada Salas pagastā “Ievlejās”. Kopējās SEB bankas finansētā projekta investīcijas ir 1,3 miljoni eiro.

... >>>
 Ekonomika: Banka Citadele piedāvā jaunus kredītu produktus uzņēmējiem (1)  06.04.2016

Banka “Citadele” 2015. gadā jaunos kredītlīdzekļus Latvijā visvairāk ir izsniegusi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī lauksaimniecībā strādājošiem uzņēmumiem. Kā norāda bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece, pērn mazajiem un vidējiem uzņēmumiem izsniegti gandrīz 53 miljoni eiro.

... >>>
 Ekonomika: “Miķelāni bekons” iegādājas gaļas kombinātu un startē mazumtirdzniecībā (0)  05.01.2016

Cūkkopības kompleksa “Miķelāni” jaunie īpašnieki SIA “Miķelāni bekons” iegādājušies vienu no kādreiz lielākajiem gaļas kombinātiem Latvijā – Jēkabpils gaļas kombinātu “Serho 777”, un šodien, 5. janvārī,Jēkabpilī, Zaļā ielā 22 atklāj veikalu, kur tirgos savu produkciju, piesakot “Miķelāni bekons” kā jaunu spēlētāju arī mazumtirdzniecībā.

... >>>
 Ekonomika: Cik nodokļu maksātāju ir Jēkabpilī, kāpēc uzņēmēji negrib cilvēku pieņemt pamatdarbā? (1)  29.04.2015

Pašvaldībām ir svarīgi zināt, cik daudz nodokļu maksātāju ir viņu teritorijās un kā viņi maksā nodokļus. Pateicoties labai sadarbībai ar Valsts ieņēmumu dienestu, šāda informācija tagad ir pieejama, tā tiekoties ar VID ģenerāldirektori Ināru Pētersoni (attēlā) viņas vizītes laikā Jēkabpilī atzina vairāku pašvaldību vadītāji.

... >>>
 Ekonomika: Biržas cenas var sapurināt elektrības tirgu (0)  25.02.2015

Aizvadīts pirmais mēnesis, kad Latvijas patērētāji paši lemj cik un kam maksāt par elektrību, savukārt līdz ar pirmajiem saņemtajiem rēķiniem parādās iespēja salīdzināt izdarītās izvēles izdevīgumu.

... >>>
 Ekonomika: LDz pabeidz lielāko projektu atjaunotās Latvijas neatkarības laikā – Otrā sliežu ceļa būvniecību posmā Skrīveri-Krustpils (0)  04.02.2015

4.februārī VAS „Latvijas dzelzceļš” atklāj līdz šim vērienīgākā, vairāk nekā 100 miljonus eiro vērtā projekta ietvaros uzbūvēto otro sliežu ceļu posmā Skrīveri-Krustpils, kas ļaus ievērojami palielināt vilcienu caurlaides spēju, kustības ātrumu un drošību virzienā no Krustpils līdz Rīgai.

... >>>
 Ekonomika: Rīt otrā sliežu ceļa posmā "Skrīveri-Krustpils" atklāšana (0)  03.02.2015

4.februārī “Latvijas dzelzceļš” atklās izbūvēto otro sliežu ceļu posmā Skrīveri – Krustpils, par to “JV” pastāstīja uzņēmuma Komunikāciju nodaļas vadītājs Edgars Vilcāns.

... >>>
 Ekonomika: Elektrības tirgus kļūs brīvs, cenas arī. Skaidrojumus sniedz amatpersonas (0)  03.12.2014

No 1.janvāra Latvijā būs elektroenerģijas brīvais tirgus mājsaimniecībām, līdz ar to gaidāmas izmaiņas elektroenerģijas tarifos – elektrības sadārdzinājums, kā arī cilvēkiem būs iespēja izvēlēties elektrības piegādātājuzņēmumu.

... >>>
 Ekonomika: Latvija un Turcija vienojas par ekonomiskās sadarbības uzlabošanu lauksaimniecībā (0)  24.10.2014

Ceturtdien, 23. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Turcijas Republikas lauksaimniecības ministrs Mehmets Mehdi Ekers parakstīja Latvijas un Turcijas protokolu par tehnisko, zinātnisko un ekonomisko sadarbību lauksaimniecībā, kas turpmāk uzlabos abu valstu ekonomisko sadarbību.

... >>>
 Ekonomika: “MK Dizains” iekļuvis konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2014” 2.kārtā (0)  22.10.2014

Prestižā Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2014” otrajā kārtā Latgali šogad pārstāvēs divi uzņēmumi no Jēkabpils un Rēzeknes.

Jēkabpilī esošais uzņēmums SIA „MK Dizains” izvirzīts pat divās kategorijās – „Inovatīvākais produkts” un „Importa aizstājējprodukts”.

... >>>
 Ekonomika: Lauksaimniecības kooperatīvi sagaida ES budžeta pārdali, lai risinātu Krievijas sankciju radīto krīzi (1)  12.08.2014

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), kuras biedru rindās ir vairāki lauksaimniecības kooperatīvi - piena pārstrādes uzņēmumu īpašnieki, aicina Latvijas un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas pieņemt ātrus un taisnīgus lēmumus, lai kopīgiem spēkiem risinātu Krievijas noteikto sankciju saasināto situāciju piena nozarē.

... >>>
 Ekonomika: SIA “Latgran” - Latvijas granulu ražošanas līderis (1)  08.03.2014

Pasaulē pieaugošā interese par atjaunojamajiem energoresursiem un Latvijā labi attīstītā kokrūpniecība ir ievērojami veicinājusi vietējās granulu rūpniecības izaugsmi,  izvirzot Latviju starp Eiropas granulu ražošanas līderiem.

... >>>
 Ekonomika: Eiro nav brīnumlīdzeklis, bet palīdzēt var (3)  02.10.2012

Ieskats seminārā - diskusijā, uz kuru reģionālos plašsaziņas līdzekļus, skaidrojot eiro ieviešanas aktuālākos jautājumus, aicināja Latvijas Bankas pārstāvji, tostarp bankas prezidents Ilmārs Rimševičs.

... >>>
 Ekonomika: „Latvija kā nekad gatava iestāties eirozonā” (3)  28.09.2012

Reaģējot uz reģionu laikrakstu un radiostaciju biežāk uzdotajiem jautājumiem, Latvijas Banka seminārā par iespējamo pāreju uz eiro 2014. gadā aicināja piedalīties Latvijas reģionu žurnālistus.

... >>>
 Ekonomika: Aprīļa sākumā gaidāms olu cenu kāpums (0)  30.03.2012

Aprīļa sākumā gaidāms olu cenu kāpums, laikrakstam “Diena” atzinuši Latvijas olu ražotāji.

... >>>
 Ekonomika: Varam lepoties ar lielu sieviešu skaitu biznesā (0)  22.11.2011

Pirms valsts svētkiem Jēkab­pilī norisinājās forums „Sieviete-biz­nesā-Eiropā”, ko rīkoja “Europe Di­rect” Informācijas centrs Jēkab­pilī sadarbībā ar Latvijas Tirdznie­cības un rūpniecības kameru.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom