Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Veselība: Aicinām Jēkabpils iedzīvotājus pieteikties bezmaksas smēķēšanas atmešanas nodarbībām (0)  17.01.2019

Aicinām Jēkabpils un Jēkabpilij tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*.

... >>>
 Veselība: Jaunākās paaudzes datortomogrāfi Austrumu slimnīcā sniegs nebijušas iespējas onkoloģisko un citu sarežģītu slimību diagnostikā (0)  15.01.2019

Pirmdien, 14. janvārī plkst. 12:00, piedaloties veselības ministrei Andai Čakšai, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika prezentēti 3 jaunākās paaudzes datortomogrāfi, kas tika uzstādīti pērnā gada nogalē. To kopējā vērtība ir 2,5 miljoni eiro. Iepriekšējās iekārtas bija nokalpojušas, vecākā lietošanā bija jau 15 gadus. Tādējādi valsts lielākajā slimnīcā un vadošajā onkoloģisko slimību ārstniecības iestādē tiek būtiski uzlabota vēža un citu sarežģītu slimību diagnostika.

... >>>
 Veselība: Aicina uz lekciju “Uztura nozīme veselības saglabāšanā” un tikšanos ar gastroenterologu Dr. Hosamu Abu Meri (0)  05.12.2018

6. decembrī plkst. 15.00 vēsturiskajā Latvijas bankas ēkā Pormaļa ielā 11 aicinām uz lekciju “Uztura nozīme veselības saglabāšanā” un tikšanos ar gastroenterologu Dr. Hosamu Abu Meri.

... >>>
 Veselība: LZVO: Pienācis pēdējais brīdis, lai novērstu caurumus zāļu drošuma pārbaudes sistēmā (0)  08.11.2018

Jau no nākamā gada 9. februāra Latvijā, tāpat kā 32 citās Eiropas valstīs, būs jāsāk darboties jaunai zāļu drošuma pārbaudes jeb verifikācijas sistēmai.

... >>>
 Veselība: 30.oktobrī - ONKOLOĢISKO SLIMĪBU PROFILAKSES DIENA (0)  29.10.2018

UZZINI, KAS JĀDARA, LAI IZVAIRĪTOS NO VĒŽA!

... >>>
 Veselība: Trīs klīnikās valsts uzsāk PET izmeklējuma apmaksu (0)  27.07.2018

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no valsts budžeta līdzekļiem tiek uzsākta pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējuma apmaksa pacientiem ar noteiktām onkoloģiskām diagnozēm trīs ārstniecības iestādēs, kas ir noslēgušas līgumu ar NVD – “RSU Nukleārās medicīnas klīnika”, “Latvijas Jūras medicīnas centrs” un “Medicīnas sabiedrība “ARS”” *.

... >>>
 Veselība: Aptauja: Reģionos dzīvojošie retāk saskaras ar miega problēmām (0)  26.06.2018

Latvijā katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Taču, ja vērtē datus pēc apdzīvotības, secināms, ka reģionos dzīvojošie no bezmiega vai miega traucējumiem cieš retāk – kamēr Rīgā ar šādām problēmām saskaras katrs piektais (20 %), reģionos tas ir katrs septītais (14 %).

... >>>
 Veselība: Biedrība aicina glābt elpceļu pacientu dzīvības; deputāti sola lielāku atbalstu no nākamā gada (0)  12.06.2018

Lai samazinātu mirstību un novērstu diskriminējošo attieksmi pret elpceļu slimību pacientiem, Latvijas Astmas un alerģijas biedrība aicina Veselības ministriju palielināt valsts kompensācijas apjomu medikamentiem elpceļu slimībām – astmai un hroniskai obstruktīvai plaušu slimībai (HOPS) – līdz 100% no zāļu cenas. Pasaulē HOPS ir trešais izplatītākais mirstības cēlonis, bet Latvijā šīs slimības ārstēšana ir atstāta novārtā, un pacientiem ir ierobežota pieeja veselības aprūpei.

... >>>
 Veselība: Atzīmējot Sirds mazspējas dienu, aicina bez maksas konsultēties ar speciālistiem (0)  22.05.2018

Ik gadu maijā pasaulē atzīmē Sirds mazspējas dienu. Lai vērstu uzmanību šai nopietnajai diagnozei un rastu iespēju gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, kā arī ikvienam citam interesentam uzzināt vairāk par sirds mazspēju, 22. un 23. maijā no plkst. 9.00 līdz 17.00 darbosies konsultatīvais tālrunis, pa kuru Sirds mazspējas speciālistu komanda sniegs bezmaksas konsultācijas.

... >>>
 Veselība: Atzīmējot Eiropas Insulta dienu, aicina veikt bezmaksas risku mērījumus (0)  15.05.2018

Lai vērstu uzmanību insulta profilaksei un slimības postošajām sekām, ik gadu maija sākumā tiek atzīmēta Eiropas Insulta diena. Šogad par godu Eiropas Insulta dienai pacientu biedrība “ParSirdi.lv” un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Studentu pašpārvalde aicina uz pasākumu ar devīzi “Esi soli priekšā insultam!”, kas notiks 15.maijā plkst.15.00-18.00 Latvijas Universitātes (LU) galvenās ēkas foajē, Raiņa bulvārī 19.

... >>>
 Veselība: Teju uz pusi audzis valsts apmaksāto acu operāciju skaits (0)  12.05.2018

Pateicoties valsts piešķirtajam papildu finansējumam, par vairāk nekā 40 % palielinājies pacientu skaits, kuriem šī gada pirmajā ceturksnī tika veiktas valsts apmaksātas acu operācijas dienas stacionārā – salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni. Vienlaikus ir vērojama tendence samazināties vidējam gaidīšanas laikam valsts apmaksātu acu operāciju veikšanai. 

... >>>
 Veselība: SIRDS DIENA JĒKABPILĪ – IESPĒJA UZZINĀT VISU PAR SIRDS VESELĪBU! (0)  11.05.2018

Projektā ”Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” 12. maijā plkst. 11.00 un plkst. 15.00 Jēkabpils iedzīvotājiem tiks piedāvāti Sirds dienas pasākumi, kuru laikā būs iespēja pārbaudīt sirds veselību, kā arī klātienē tikties ar kardiologu un uzzināt ieteikumus sirds veselības uzlabošanai.

... >>>
 Veselība: Notiks lekcija par tēmu “Kā dzīvot aizrautīgi?” (0)  18.04.2018

Piektdien, 20.aprīlī plkst. 17:15 Jēkabpils pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Auseklītis” (Dūmu iela 1) notiks lekcija Jēkabpils iedzīvotājiem par tēmu “Kā dzīvot aizrautīgi?”.

... >>>
 Veselība: Aicina apmeklēt lekcijas par veselīgu uzturu “Aptaukošanās – iemesli, riski, ris (0)  17.04.2018

19.aprīlī plkst.17.30 Jēkabpils pamatskolā, Rīgas ielā 200;
26.aprīlī plkst.17.30 Jēkabpils Valsts ģimnāzijā;
8.maijā plkst.17.30 Jēkabpils 3.vidusskolā;
15.maijā Jēkabpils pamatskolā, R.Blaumaņa ielā 27.

... >>>
 Veselība: Interaktīvas nodarbības "Veselīgs uzturs dzīves kvalitātei" (0)  12.04.2018

Projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” 13., 20.un 27.aprīlī no plkst.14.00 līdz 17.00 tiek organizētas interaktīvas nodarbības "Veselīgs uzturs dzīves kvalitātei" Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā Rīgas ielā 212.

... >>>
 Veselība: Cilvēki kļūst aizvien šķībāki. Uzzini, kāda ir tava stāja! (0)  04.04.2018

Vairāk nekā pusei pieaugušo ir stājas problēmas. Skolēnu vidū rādītāji ir vēl dramatiskāki.

... >>>
 Veselība: Valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļauti nozīmīgi medikamenti mirdzaritmijas un sirds mazspējas slimniekiem (0)  03.04.2018

No šī gada 1. aprīļa valsts kompensējamo zāļu saraksts papildināts ar vairākiem nozīmīgiem medikamentiem, kas paredzēti pacientiem ar mirdzaritmiju jeb sirds aritmiju, kā arī medikamenti sirds mazspējas ārstēšanai. Valsts šīm zālēm piešķirs kompensāciju 75% apmērā.

... >>>
 Veselība: Slaveni ārsti Saldū organizē īpašu labdarības akciju (0)  16.03.2018

Latvijas traumatologi Kaspars Ūdris, Dmitrijs Kirējevs un Aldis Šperliņš no 2018. gada 21. marta līdz 23. martam Saldū organizē pēc skaita jau trešo labdarības akciju “Dzīvo vesels!”, kuras ietvaros iedzīvotājiem, kam nav iespējas samaksāt par medicīnas pakalpojumiem, tiks sniegtas visas nepieciešamās konsultācijas un operatīvā palīdzība. Akcijas autors un organizators ir viens no Latvijas vadošajiem locītavu mazinvazīvās endoskopiskās ķirurģijas speciālistiem Kaspars Ūdris.

... >>>
 Veselība: Būtiski palielinājusies atsaucība vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai (0)  20.02.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pagājušajā gadā būtiski palielinājusies atsaucība valsts apmaksātu vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai. Sieviešu skaits, kuras pērn veikušas profilaktisko krūšu vai dzemdes kakla pārbaudi, ir lielākais kopš profilaktiskās programmas ieviešanas 2009. gadā.

... >>>
 Veselība: E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu (0)  02.02.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka līdz šim E-veselības sistēmā izrakstīts jau miljons e-recepšu. Gandrīz 70 % e-receptes izrakstītas pēc 2018. gada 1. janvāra, kad e-recepšu izrakstīšana valsts kompensējamo zāļu saņemšanai kļuva obligāta.

... >>>
 Veselība: Gandrīz 90 % ārstniecības iestāžu jau parakstījušas ambulatoro pakalpojumu snieg (0)  27.01.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka teju 90 % ārstniecības iestāžu, kas nodrošina speciālistu konsultācijas, diagnostiskos izmeklējumus, dienas stacionāra u.c. ambulatoros pakalpojumus, jau ir noslēgušas līgumu par valsts apmaksātu ambulatoru medicīnas pakalpojumu sniegšanu no 2018. gada.

... >>>
 Veselība: Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts un mazinātas zāļu cenas (0)  26.01.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no šī gada 1. janvāra valsts kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar 23 medikamentiem un 27 medicīniskajām ierīcēm. Papildus nākuši klāt galvenokārt ģenēriskie medikamenti tādās jomās kā sirds-asinsvadu slimības, cukura diabēts, infekcijas slimības, glaukoma, astma u.c.

... >>>
 Veselība: Aicinājums Jēkabpils pamatskolas 1.līdz 4.klašu audzēkņu vecākiem pieteikt bērnus bezmaksas veselīgas vingrošanas nodarbībām grupā fizioterapeita vadībā! (0)  17.01.2018

Projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī”tiek organizēts veselības veicināšanas pasākums “Veselīgas vingrošanas nodarbību cikli bērniem grupās”.

... >>>
 Veselība: Farmaceiti nostādīti ķīlnieku lomā – aicina arī ārstus skaidrot pacientiem e-recepšu izmantošanas nosacījumus (0)  17.01.2018

No šī gada 1. janvāra Latvijā uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk recepšu medikamentu aprite būs tikai elektroniska.

... >>>
 Veselība: E-veselības darbība stabilizējas, šodien tehniski traucējumi nav novēroti (0)  04.01.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka šobrīd E-veselības sistēmas darbība ir stabila. Šī gada 3. janvārī sistēmā nav novēroti būtiski sistēmas darbības traucējumi.

... >>>
 Veselība: No janvāra darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes izrakstīs tikai elektroniski (0)  29.12.2017

No 2018. gada 1. janvāra Latvijā tiek uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana. Tā paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.*

... >>>
 Veselība: Aptiekas: e-receptes atvieglo ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu (0)  06.12.2017

Šobrīd līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu ir noslēgušas gandrīz visas aptiekas (99 %), un to aktīvi lieto ne vien Latvijas lielāko aptieku tīklu farmaceiti, bet arī mazās aptiekas Rīgā un reģionos. Aptiekas atzīst, ka vēlētos, lai ārsti papīra recepšu vietā aktīvāk izrakstītu e-receptes, tā atvieglojot ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu.

... >>>
 Veselība: „Ar sirsnību pret slimību! Ziedo kopā ar BENU” (0)  05.12.2017

Decembris ir pārsteigumu, laba vēlējumu un brīnumu laiks, kurā cilvēki cits citamcenšas darīt labu. BENU Aptieka, rūpējoties, lai bērni būtu laimīgi un veseli, organizē labdarības kampaņu„Ar sirsnību pret slimību! Ziedo kopā ar BENU”, kuras ietvaros saziedoto paredzēts novirzīt Latvijas bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai, kā arī piesaistīt sabiedrības uzmanību bērnu onkoloģijai Latvijā.

... >>>
 Veselība: Profesors Anatolijs Danilāns: Ja mūsdienās viss ir kaitīgs, kāpēc cilvēki dzīvo (0)  26.11.2017

Mūsu sabiedrība ik pa laikam tiek biedēta, ka viena vai otra lieta ir kaitīga.

... >>>
 Veselība: Vakcīnas ļāvušas ierobežot vairākas ļoti bīstamas infekcijas slimības (0)  26.11.2017

Pēdējo 15 gadu laikā vakcinācijas kalendārā iekļautās vakcīnas Latvijā ļāvušas ierobežot vairākas ļoti bīstamas infekcijas slimības

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom