Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Valstī: Var iesniegt lauku bloku precizējumus (0)  05.02.2019

No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

... >>>
 Valstī: Valsts darba inspekcija uzsāk tematiskās pārbaudes apstrādes nozarē (0)  05.02.2019

Valsts darba inspekcija (turpmāk – VDI) šonedēļ uzsāk tematiskās pārbaudes apstrādes nozarē, kuru ietvaros tiks pārbaudīti pārtikas ražošanas, kokapstrādes un metālapstrādes uzņēmumi.  Pārbaužu laikā uzņēmumos īpaši tiks pievērsta uzmanība darba aprīkojumam, tā atbilstībai drošības prasībām.

... >>>
 Valstī: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kļūst par laureātu un saņem diplomu kā “Atvērtākā iestāde” (0)  01.02.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) rīkotajā konkursā “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2018″” iekļūst laureātu grupā un saņēma diplomu kategorijā “Atvērtākā iestāde”. Konkursa gala rezultāti tika paziņoti LATA konferencē “Atvērta sadarbība inovācijām” 2019.gada 31.janvārī.

... >>>
 Valstī: Par 2 miljoniem vairāk rudzu maizes kukulīši, bezmaksas rupjmaizes programma skolās... (0)  09.11.2018

...rudzu audzēšanas programma Latvijas laukos - biedrību un ražotāju iniciatīvas rudzu maizes saglabāšanai nākamajām paaudzēm

... >>>
 Valstī: LVRTC par godu Latvijas Simtgadei pacels valsts karogus 20 pilsētu augstākajos torņos (0)  09.11.2018

Laikā no 11.novembra līdz 18.novembrim Latvijas Valsts radio un televīzijas centra torņos (turpmāk – LVRTC) visā Latvijā tiks pacelti mūsu valsts karogi –LVRTC sveiciens valsts iedzīvotājiem Latvijas Simtgadē. Tā kā līdz šim šajos torņos karogs nav plīvojis, torņos izveidoti speciāli karoga masti, kā arī apgaismojums diennakts tumšajam laikam.

... >>>
 Valstī: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju pārkāpuši drošības noteikumus dzelzceļa sliežu tuvumā (0)  08.11.2018

Pateicoties VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) pēdējos gados īstenotajām kampaņām par drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā, negadījumu skaits uz sliedēm ir samazinājies. Tomēr joprojām iedzīvotāji Latvijā riskē ar savu dzīvību, šķērsojot sliedes neatļautās vietās, kā arī pirms sliežu šķērsošanas nepārliecinoties par savu drošību.

... >>>
 Valstī: 11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas (0)  08.11.2018

Tuvojoties valsts svētkiem, atgādinām, ka daudzbērnu ģimenes locekļi 11. un 18. novembrī reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus varēs izmantot bez maksas.

... >>>
 Valstī: Noskaidrotas deviņas finālistes konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”. Starp deviņām finālistēm ir arī Jēkabpils pilsētas pašvaldība (0)  05.11.2018

Līdz ar iedzīvotāju balsojuma un komisijas vērtējuma apkopošanu noslēgusies konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” pirmā kārta. Starp deviņām finālistēm ir Daugavpils, Jēkabpils un Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Alūksnes, Ikšķiles, Olaines, Ozolnieku, Preiļu un Siguldas novada pašvaldība. Konkursa otrā kārta turpināsies novembrī.

... >>>
 Valstī: Atklāts atjaunotais Ogres aizsargdambis pie Rīgas HES ūdenskrātuves (0)  05.11.2018

Atklāts VSIA „Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) atjaunotais Ogres aizsargdambis pie Rīgas HES ūdenskrātuves. Projekta kopējās izmaksas ir 3,1 miljons eiro, tajā skaitā 85% jeb 2,64 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums, bet 15% jeb 0,46 miljoni eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums.

... >>>
 Valstī: Pilnveidots un aktualizēts adopcijas process (0)  31.10.2018

Turpmāk ārvalstu adoptētājs nevarēs adoptēt bērnu no audžuģimenes, izņemot gadījumu, ja ārvalsts adoptētājs būs bērna radinieks. Tāpat precizēts, kāda veida dokumenti ārvalsts institūcijai jāiesniedz Labklājības ministrijai adopcijas gadījumos.

... >>>
 Valstī: Apceļo Latviju, izbraucot ar autobusu un vilcienu Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus! (0)  31.10.2018

Sagaidot Latvijas simtgadi, Autotransporta Direkcija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju izmantot sabiedrisko transportu – autobusu vai vilcienu –, un doties apceļot Latviju, izbraucot septiņus Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus – Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras ceļu.

... >>>
 Valstī: Valdība groza noteikumus par valsts atbalstu lauksaimniecībai (0)  30.10.2018

Valdība otrdien, 30. oktobrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsta atbalstu lauksaimniecībai, pārdalot neizmantotos finanšu līdzekļus (39 500 eiro) starp valsts atbalsta programmām.

... >>>
 Valstī: VARAM: Saeima 1.lasījumā pieņem likumprojekta grozījumus dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanai (0)  30.10.2018

 Saeima šī gada pirmajā lasījumā pieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā likumprojekta grozījumus, kas nosaka dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā. VARAM grozījumus Iepakojuma likumā un Dabas aizsardzības likumā sagatavoja jau 2017.gada decembrī. Likumprojekti paredz esošajai dalītās atkritumu apsaimniekošanas sistēmai papildus ieviest arī obligātu depozīta sistēmu atkārtoti un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam.

... >>>
 Valstī: Vienojas par kopīgu mērķi apkarot invazīvās sugas (0)  26.10.2018

Tiekoties pirmajā ieinteresēto pušu sanāksmē, saistīto nozaru pārstāvji vienojušies, ka valstī nepieciešams saglabāt un atjaunot bioloģisko daudzveidību, aizsargājot ekosistēmas un mazinot invazīvo svešzemju sugu izplatību.

... >>>
 Valstī: Lauksaimnieki saņems lielākus avansa maksājumus (0)  09.10.2018

Zemkopības ministrija šovasar vairākkārt vērsās Eiropas Komisijā ar priekšlikumu Latvijas lauksaimniekiem atļaut izmaksāt vienotā platību maksājuma avansa izmaksu lielākā apmērā, nekā paredz regula.

... >>>
 Valstī: Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, top filma “9 pilsētas – viena iela” (0)  09.10.2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atbilstoši Kultūras ministrijas izstrādātajam Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu plānam 2017. – 2021.gadam sadarbībā ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA) īsteno iniciatīvu “Brīvības ielu stāsts 9 republikas pilsētās” ar vēstījumu “No Brīvības līdz brīvībai”.

... >>>
 Valstī: Plāno samazināt lauksaimniecības izraisītā piesārņojuma negatīvo ietekmi uz vidi (0)  09.10.2018

Otrdien, 9. oktobrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskās darbības izraisīta piesārņojuma ar nitrātiem. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai samazinātu lauksaimniecības izraisītā ūdens, augsnes un gaisa piesārņojuma negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību un vidi.

... >>>
 Valstī: Valdība apstiprina izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras cenrādī (0)  09.10.2018

Valdība otrdien, 9. oktobrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.

... >>>
 Valstī: Sagaidāma arvien lielāka sociālās uzņēmējdarbības nozares attīstība (0)  27.09.2018

Labklājības ministrijas organizētā Sociālās uzņēmējdarbības konference, kas norisinājās 26. septembrī Rīgā, pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus − nozares ekspertus, sociālos uzņēmējus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un šīs jomas interesentus.

... >>>
 Valstī: Turpinās valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošana Latvijas – Krievijas robežjoslā (0)  25.09.2018

Saistībā ar Valsts robežsardzes plānotajiem Latvijas Republikas robežas izbūves darbiem gar robežu ar Krievijas Federāciju, kā arī saņemtajām zemes īpašnieku sūdzībām par atsevišķu valsts robežupju neapmierinošo tehnisko stāvokli, VSAI “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” valsts robežjoslā īsteno sešu valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanas projektus ar kopējo atjaunojamo posmu garumu 76 km.

... >>>
 Valstī: Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 73 760 km apjomā (0)  18.09.2018

Šogad, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, grants autoceļiem veikta greiderēšana vairāk nekā 73 760 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 7 670 kubikmetru apjomā.

... >>>
 Valstī: Visi cūku sugas dzīvnieki un novietnes ir jāreģistrē LDC (0)  18.09.2018

Tā kā Latviju skāris Āfrikas cūku mēris (ĀCM) un valstī ir noteikti biodrošības pasākumi, Zemkopības ministrija atgādina, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem* visiem cūku īpašniekiem un turētājiem - arī tad, ja saimniecībā tiek turēta tikai viena cūka - ir jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrā (LDC) gan ganāmpulks, gan novietne, un jāsniedz informācija par cūku pārvietošanu.

... >>>
 Valstī: Nākošgad sāksies pilotprojekts par atbalstu zobu protezēšanā senioriem (0)  05.09.2018

Labklājības ministrijas (LM) rosināts, no 2019. gada 1. janvāra visu gadu tiks īstenots izmēģinājuma projekts par atbalstu zobu protezēšanasjautājumos senioriem. Projekta realizācijā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultātes studenti.

... >>>
 Valstī: Iedzīvotāji var veikt veselības apdrošināšanas iemaksas no 1. septembra (0)  05.09.2018

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norisinājās preses konference, kurā veselības ministre Anda Čakša un NVD direktore Inga Milaševiča informēja par valsts veselības apdrošināšanas aktualitātēm un apdrošināšanas iemaksu veikšanas iespējām jau no šī gada 1. septembra.

... >>>
 Valstī: Izveidota Audžuģimeņu informācijas sistēma (0)  04.09.2018

Ir izveidota informācijas sistēma, kurā tiks vienkopus ievadīta informācija par audžuģimenēm un specializētajām audžuģimenēm, un tajās ievietotajiem ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem.

... >>>
 Valstī: Daudzbērnu ģimenes, braucot sabiedriskajā transportā, saņems vēl lielākas atlaid (0)  31.08.2018

14. augustā valdība lēma, ka no 2018. gada 1. septembra skolēni un studenti, kuri ir daudzbērnu ģimenes locekļi, varēs saņemt atlaidi 90% apmērā no vienas biļetes cenas par braucienu reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā. Savukārt pārējie daudzbērnu ģimenes locekļi varēs saņemt atlaidi 50% apmērā no vienas biļetes cenas vai 40% apmērā no abonementa biļetes cenas.

... >>>
 Valstī: Makšķernieki: jomas sakārtošanā vēl daudz darāmā (0)  30.08.2018

Iekšējos ūdeņos būtu jāaizliedz zveja ar tīkliem, bet, lai nodrošinātu zivju atražošanu un teritorijas uzturēšanu, populārākajās valsts ūdenstilpēs jāievieš licencētā zveja. Šie ir tikai daži no ieteikumiem, kuri pausti šovasar veiktajā makšķernieku aptaujā, ko pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma veica Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

... >>>
 Valstī: Traktortehnikas vadītāja apliecības sāks mainīt 1. septembrī (0)  29.08.2018

Valdība otrdien, 28. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtību.

... >>>
 Valstī: Uzlabos drošību ceļu satiksmē mācību braucienu laikā ar traktortehniku (0)  29.08.2018

Otrdien, 28. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai uzlabotu drošību ceļu satiksmē mācību braucienu laikā ar traktortehniku.

... >>>
 Valstī: Internātskolu pedagogiem pabalstos varēs izmaksāt 225 tūkstošus eiro (0)  29.08.2018

Ministru kabinets otrdien, 2018.gada 28.augustā, lēma atlaišanas pabalstos pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā izmaksāt kopumā 225 751 eiro.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom