Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     444
             Vakar:      498
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Valstī: LLKA: Piena tirgu Latvijā var sakārtot, apvienojoties eksportam (1)  19.01.2018

Pēdējās dienās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) saņēmusi gan atbalstu, gan nopēlumu par publiski uzsākto diskusiju attiecībā uz straujajām piena iepirkuma cenu izmaiņām, kas skārušas lielāko daļu piena kooperatīvu. Tas veicinājis piena kooperatīvu saliedēšanos ar mērķi sakārtot piena tirgu, ņemot piemēru no graudaudzētāju kooperatīviem, kas šo darbu paveica pirms 15 gadiem.

... >>>
 Valstī: Savākti jau vairāk nekā 9 000 paraksti pret sešgadnieku sūtīšanu skolā, tomēr ministrija iebildumos neieklausās (0)  18.01.2018

Lai gan pērnā gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paziņoja, ka skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk – 2019./2020.mācību gadā, balsu vākšana sabiedrības iniciatīvas platformā manabalss.lv turpinās, un šobrīd tā ir jau finiša taisnē, jo savākti vairāk nekā 9 000 paraksti.

... >>>
 Valstī: Grozījumi iepakojuma likumā veicinās atkritumu apjoma samazinājumu (0)  12.01.2018

Lai veicinātu atkritumu apjoma samazināšanu un resursu racionālu lietošanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir izstrādājusi priekšlikumus Iepakojuma likumā*. Tie paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkuma maisiņi netiks izsniegti bez maksas.

... >>>
 Valstī: Piena kooperatīvi apvienos spēkus piena tirgus problēmu risināšanai (1)  10.01.2018

Par ciešāku sadarbību, lai stiprinātu zemnieku pozīcijas Baltijas reģiona piena tirgū, šodien ārkārtas sēdē vienojās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) Piena grupas dalībnieki, kopskaitā 18 piena kooperatīvu pārstāvji.

... >>>
 Valstī: Atbildīgajām institūcijām mērķtiecīgāk jāmazina ceļu satiksmē bojāgājušo skaits (0)  09.01.2018

Valsts kontrole pēc revīzijas ceļu satiksmes drošības jomā ir sniegusi ieteikumus Satiksmes ministrijai un Iekšlietu ministrijai, lai straujāk samazinātu negadījumos bojāgājušo un smagi cietušo cilvēku skaitu.

... >>>
 Valstī: Uzticības tālruņa Ziemassvētku akcijā zvana par problēmām ģimenē un bērnu emocionālajām krīzēm (0)  04.01.2018

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 Ziemassvētku akcijas "Uzticies... Tevi dzirdēs un sapratīs” laikā zvanītāji visbiežāk zvanījuši par dažādām attiecību problēmām ģimenē. 

... >>>
 Valstī: Uz grants autoceļiem daudzviet ir iestājies šķīdonis; 4 ceļu posmi ir applūduši (0)  04.01.2018

Sakarā ar to, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi nav iestājušies un ilgstošiem nokrišņiem lietus veidā uz grants autoceļiem visā valstī ir iestājies šķīdonis. Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām. 

... >>>
 Valstī: LAD apkopojis paveikto 2017.gadā, kas bijis gan izrāviena, gan pārbaudījumu gads! (0)  29.12.2017

Lauku atbalsta dienests ir apkopojis informāciju par paveikto 2017.gadā. Šis gads ir ļāvis dienestam izmaksāt rekordlielu atbalsta apjomu klientiem – gandrīz 600 miljonus eiro. Tas bijis iespējams gan LAD, gan tā klientu paveiktā mērķtiecīgā darba dēļ.

... >>>
 Valstī: “Reģionu Alianse” no partijas izslēdz Mārtiņu Bondaru (0)  20.12.2017

Partijas “Reģionu Alianse” 20.decembrī notikušajā valdes sēdē tika pieņemts lēmums par partijas biedra Mārtiņa Bondara izslēgšanu no politiskā spēka biedru rindām.

... >>>
 Valstī: Zemnieku saeima vērtē 2017.gadu lauksaimniecībā (0)  16.12.2017

Kā katru gadu, arī šogad biedrība "Zemnieku saeima" izvērtēja aizejošo - 2017.gadu, 15 nominācijās apkopoja gada svarīgākos notikumus lauksaimniecībā un iezīmēja nozares izaicinājumus nākamajam - Latvijas simtgades gadam!

... >>>
 Valstī: Palielināsies atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem (0)  16.12.2017

No 2018. gada 1. janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro.

... >>>
 Valstī: Galvenais cēlonis traumām darbā – vieglprātīga attieksme pret drošību (0)  09.12.2017

Par darbavietā gūtajām traumām šogad līdz novembra sākumam izmaksāti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Salīdzinājumā ar pērnā gada identisku periodu, negadījumu skaits palielinājies par 40%.

... >>>
 Valstī: Saeima galīgajā lasījumā pieņem Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumus (0)  07.12.2017

2017. gada 7. decembrī Saeimā tika pieņemti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā. Apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā no 2018. gada vidus, būtiski stiprinot kontroli par atkritumu pārvadājumiem un pārstrādi, kā arī nodrošinot Valsts vides dienestam (VVD) plašākas pārraudzības iespējas.

... >>>
 Valstī: Izmaiņas sociālajā jomā 2018. gadā (0)  07.12.2017

No 2018. gada 1. janvāra

  • Minimālā mēneša darba alga normāla darba laika ietvaros būs 430 eiro.
... >>>
 Valstī: BTA: Apdrošinātāji atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt ceļu satiksmi (0)  05.12.2017

Apdrošinātāji atzinīgi vērtē valsts drošības plānā paredzētos papildinājumus satiksmes dalībnieku kontrolēšanai, un ir gatavi dalīties informācijā par bīstamākajām vietām, lai samazinātu satiksmes negadījumu skaitu.

... >>>
 Valstī: Regulators aicina svētku laikā pasargāt savu pasta sūtījuma piegādi no nepatīkam (0)  02.12.2017

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) atgādina lietotājiem, kuri uz svētkiem vēlas iepriecināt draugus un ģimeni, nosūtot vēstules, pasta pakas vai iegādāties pirkumu internetveikalā, darīt to savlaicīgi un parūpēties par drošu sūtījuma piegādi.

... >>>
 Valstī: LAU iegādājies 10 jaunus traktorus vairākiem Latvijas reģioniem (0)  01.12.2017

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) iegādājies 10 jaunus riteņtraktorus “New Holland”par 1,059 miljoniem eiro, informē LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors. Jaunie riteņtraktori strādās uz autoceļiem Liepājas, Talsu, Valmieras, Alūksnes, Rēzeknes un Rīgas ceļu rajonos.

... >>>
 Valstī: Personām ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem uzlabosies iespēja dzīvot patstāvīgi (0)  29.11.2017

Personām ar smagiem garīga vai fiziska rakstura traucējumiem tiks samazināts risks ievietošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, palielinot iespējas saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus dzīvesvietā. Šāda izmaiņas cita starpā nosaka otrdien, 28. novembrī, valdības sēdē pieņemtie “Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 21.aprīļa noteikumos „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtība””.

... >>>
 Valstī: Par VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors (0)  24.11.2017

Par VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis – Vilnis Vitkovskis.

... >>>
 Valstī: Valdība izskatījusi ziņojumu par situācijas novērtējumu nodarbinātības jomā (0)  22.11.2017

Kopējais bezdarbnieku skaits valstī pēdējos gados samazinās, taču reģistrēto bezdarbnieku vidū pieaug gados vecāko cilvēku un personu ar invaliditāti īpatsvars, savukārt ilgstošo bezdarbnieku skaits joprojām saglabājas ievērojami augsts un gandrīz nemainīgs.

... >>>
 Valstī: Svētkos gaidāmas izmaiņas ap 500 maršrutu (0)  16.11.2017

iedzīvotāji aicināti plānot savu braucienu laikus

... >>>
 Valstī: Autovadītāju ievērībai: naktī gaisa temperatūrai pazeminoties, no rīta autoceļi var apledot (0)  13.11.2017

Šonakt vietām gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem var veidoties apledojums. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

... >>>
 Valstī: Piepildi Ainavu dārgumu krātuvi ar stāstiem un attēliem (0)  12.11.2017

Ainavu ekspertu padome* ir pieņēmusi lēmumu elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaut 50 ainavas no kopā 243 izvirzītajām.

... >>>
 Valstī: OCTA nozares apdrošinātāji šī gada 9 mēnešos atlīdzībās izmaksājuši vairāk (0)  11.11.2017

Šī gada 9 mēnešos OCTA nozarē izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību summa sastādīja 34,59 milj. EUR, kas ir par 5,1%  vairāk nekā tādā pat periodā pērn. Savukārt apdrošinātāju nopelnīto prēmiju apjoms sasniedza 36,25 milj. EUR, kas ir par 1,94% vairāk nekā 2016.gada 9 mēnešos.

... >>>
 Valstī: LM aicinās sabiedrību iesaistīties bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpē (0)  10.11.2017

Labklājības ministrija (LM) aicina sadarboties visām iesaistītajām pusēm, lai praksē beidzot iedzīvinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu tūlītēju nonākšanu ģimeniskā aprūpē. Šim uzdevumam kā prioritātei jau tagad ir jābūt gan bērnu namu vadītājiem, sociālajiem darbiniekiem, bāriņtiesai un arī tās uzraugam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI).

... >>>
 Valstī: Mūzikas klausīšanās, steiga un neuzmanība – gājēju netikumi, kas traucē autovadītājiem (0)  10.11.2017

Gada tumšākajā, līdz ar to ceļu satiksmē bīstamākajā laikā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sāk informatīvi izglītojošu kampaņu par gājēju drošību pilsētā “REDZI – PAREDZI!”Kampaņas mērķis ir pievērst autovadītāju uzmanību potenciāla riska situācijām pilsētās un iepazīstināt vadītājus un gājējus ar bīstamu situāciju priekšvēstnešiem.

... >>>
 Valstī: Sabiedrībā joprojām tūkst izpratnes par diskrimināciju un tās riskiem (0)  10.11.2017

Nepieciešams uzlabot sabiedrības izpratni un informētību par pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanas stratēģijām. Tā secināja Invaliditātes lietu nacionālās padomes dalībnieki, kas labklājības ministra Jāņa Reira vadībā ceturtdien, 9. novembrī, pulcējās uz sēdi.

... >>>
 Valstī: Noteikti Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” laureāti (0)  07.11.2017

Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” 2017. gada ieguvējus nominācijās: “Par mūža ieguldījumu”, “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”. Balva “Zelta čiekurs” ir ikgadēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares attīstībā, un šogad to pasniegs jau četrpadsmito reizi.

... >>>
 Valstī: Nosauc konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” deviņas finālistes (0)  06.11.2017

Zināmas konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” deviņas finālistes – pašvaldības, kas tika noteiktas vērtējot pašvaldību iesniegto informāciju un iedzīvotāju oktobrī sniegto vērtējumu vietnē www.vietagimenei.lv.

... >>>
 Valstī: ZM: Lauksaimniecībā pašnodarbinātām personām obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai jāaprēķina reizi gadā (0)  03.11.2017

Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis Saeimā iesniedzis ZM priekšlikumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz: pašnodarbinātām personām, kuras gūst ieņēmumus no lauksaimnieciskās darbības, obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai jāaprēķina un jāveic vienu reizi taksācijas gadā.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom