Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     459
             Vakar:      529
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Valstī: Autovadītāju ievērībai: remontdarbu posmos jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem (0)  13.04.2018

Iestājoties noturīgiem pavasara laika apstākļiem valsts autoceļu tīklā sākas remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā.

... >>>
 Valstī: Tiek samazināts traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits (0)  13.04.2018

Saeima ceturtdien, 12. aprīlī, apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu un paredz atbrīvot no pirmreizējās valsts tehniskās apskates uz 24 mēnešiem visu traktortehniku, ja reģistrācijas brīdī tehnikas motora darba ilgums neparedz 250 motostundas.

... >>>
 Valstī: LTRK atbalsta 50% piemaksu par virsstundu darbu visās tautsaimniecības nozarēs – tāpat kā Lietuvā un Igaunijā (0)  13.04.2018

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta virsstundu apmaksas noteikšanu 50% apjomā par papildu nostrādātajām stundām visās tautsaimniecības nozarēs. Šāds regulējums darbojas Lietuvā un Igaunijā, tādēļ ir būtisks gan Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas celšanai, gan ēnu ekonomikas mazināšanai.

... >>>
 Valstī: Mājputnu turētāju ievērībai! (0)  12.04.2018

Laikā līdz maija vidum Latvijā notiek putnu pavasara migrācija. Tā kā atsevišķās ES dalībvalstīs ir konstatēti savvaļas putnu saslimšanas gadījumi ar augsti patogēno putnu gripu, Zemkopības ministrija aicina mājputnu turētājus šajā periodā izturēties atbildīgi.

... >>>
 Valstī: Sabiedriskā transporta padome konceptuāli atbalstīja plānoto maršrutu tīkla sadalījumu periodam no 2021. līdz 2030. gadam (0)  12.04.2018

Sabiedriskā transporta padome konceptuāli atbalstīja Autotransporta direkcijas sagatavotos priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla sadalījumu lotēs laika periodam no 2021. līdz 2030. gadam.

... >>>
 Valstī: Atsākas būvdarbi uz autoceļa Krāslava–Madona (0)  10.04.2018

Ir atsākušies būvdarbi uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Steķiem līdz Atašienes krustojumam (88,00.-99,53. km) ar autoceļu Jēkabpils–Rēzekne (A12). Jau šonedēļ satiksme tur piecos posmos tiks regulēta ar luksoforiem, bet ātruma ierobežojums visā posmā ir 50 km/h.

... >>>
 Valstī: Greiderē grants autoceļus ar atbilstošu tehnisko stāvokli un mitrumu; ceļu uzturētājs strādāja arī brīvdienās (0)  10.04.2018

Pagājušajā nedēļas nogalē, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs veica greiderēšanas darbus uz tiem grants autoceļiem, kuru tehniskais stāvoklis un mitrums bija atbilstošs darbu izpildei.

... >>>
 Valstī: Publicēta karte ar šogad plānotajiem valsts ceļu būvdarbiem (1)  06.04.2018

Līdz ar ceļu būvdarbu sezonas sākšanos VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv ir pieejama ceļu remontdarbu karte, kurā ikviens var apskatīt šogad valsts autoceļu tīklā plānotos ceļu remontdarbus un spēkā esošos satiksmes ierobežojumus. 

... >>>
 Valstī: Regulators izdod jaunā redakcijā noteikumus, kas paredz atvieglotus nosacījumus elektroenerģijas sistēmas lietotājiem (0)  03.04.2018

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no jauna izdod Sistēmas pieslēguma noteikumos elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem. Noteikumos paredzēti atviegloti nosacījumi elektroenerģijas sistēmas lietotājiem attiecībā uz jaudu samazināšanu un atjaunošanu. Papildus tam noteikumos noteiktas atvieglotas prasības attiecībā uz mikroģeneratoru pieslēgšanu.

... >>>
 Valstī: “Neste” aptauja: akcīzes nodokļa pieaugums degvielai šī gada sākumā ir būtiski ietekmējis autovadītāju automašīnas izmantošanas paradumus (0)  03.04.2018

Akcīzes nodokļa pieaugumu degvielai (kopā ar PVN benzīnam par 4,8 centiem un dīzeļdegvielai par 3,8 centiem) no šī gada 1. janvāra ir pamanījuši 93% autovadītāju, tā liecina lielākā automātisko degvielas uzpildes staciju tīkla “Neste” veiktā aptauja šī gada marta sākumā. Kopumā vairāk nekā trešā daļa auto šoferu jeb 39% no visiem respondentiem atzīst, ka degvielas cenu izmaiņas ir bijušas būtisks iemesls, lai pārskatītu savus līdzšinējos auto izmantošanas paradumus un tos mainītu.

... >>>
 Valstī: KP pārrunu procedūru laikā visbiežāk novērš pašvaldību uzņēmumu pārkāpumus (0)  03.04.2018

Konkurences padome (KP) 2017. gadā īstenoja sešas pārrunu procedūras, no kurām piecos gadījumos novērsa dominējošo uzņēmumu radītos konkurences ierobežojumus. Apkopojot aizvadīto gadu datus, iestāde secina, ka pārrunu procedūru veidā visbiežāk tiek novērsti pašvaldību uzņēmumu konkurences ierobežojumi, īpaši neatbilstības konstatējot ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanas un maiņas pakalpojumu jomā.

... >>>
 Valstī: Tiešmaksājumu piešķiršanā lauksaimniekiem 2018. gadā piemēros vairākus atvieglojumus (0)  03.04.2018

Valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus tiešo maksājumu piešķiršanas kārtībā lauksaimniekiem.

... >>>
 Valstī: Sēlijā pie Bebrenes slēgts vietējais autoceļš (0)  27.03.2018

Ilūkstes novadā slēgts vietējais autoceļš Bebrene–Šēdere–Gorbunovka (V699) tā 4. kilometrā, kur ir izskalota caurteka. Apbraukšana tiek organizēta pa pašvaldības ceļiem.

... >>>
 Valstī: Advokatūras dienās trešdaļa sniegto konsultāciju - telefoniski (0)  27.03.2018

Šogad Advokatūras dienās vairāk nekā 100 advokāti sniedza iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas. Aptuveni trešdaļa no sniegtajām konsultācijām notikušas telefoniski, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu padomes apkopotā informācija.

... >>>
 Valstī: Valsts autoceļu tīklā atsākas būvdarbi (0)  26.03.2018

Iestājoties labvēlīgākiem laika apstākļiem, valsts autoceļu tīklā atsākas būvdarbi. Daugavpils apvedceļa (Kalkūni–Tilti) (A14) 12,97. km ir sākta tilta pār Daugavu atjaunošana.

... >>>
 Valstī: 25. martā pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu (0)  24.03.2018

2018. gada 25. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

... >>>
 Valstī: VARAM uzsāk latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu (0)  24.03.2018

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju samazinājums, remigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts – ministriju līmenī, bet būtiska ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu.

... >>>
 Valstī: Autovadītāju ievērībai: apgrūtināti braukšanas apstākļi uz grants ceļiem; no rītiem vēl iespējams arī apledojums (0)  23.03.2018

Plānojot braucienus reģionos, autovadītājiem ir jārēķinās, pavasara atkušņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem ir apgrūtināti. 265 valsts autoceļu ar grants segumu posmos ir ieviesti transporta masas ierobežojumi.

... >>>
 Valstī: Latvijā par gandrīz 90% iespējams samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu daudzumu (0)  23.03.2018

No Latvijas iedzīvotāju gadā radītajāmaptuveni 515,7 tūkst. tonnām nešķirotu atkritumu, 350 – 450 tūkst. tonnu ir reģenerējams materiāls*. Tas nozīmē, ka līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi. Pasaules ūdens dienā tiek atklāta kampaņa “Šķiro! Tas ir vieglāk, nekā šķiet!”, kas aicina Latvijas iedzīvotājus novērtēt šķirošanas ieguvumus un uzsākt to savās ģimenēs.

... >>>
 Valstī: Šķīdoņa laikā uzturētāju galvenais uzdevums būs nodrošināt ceļu caurbraucamību (0)  23.03.2018

Uz grants ceļiem reģionos dažviet jau iestājies šķīdonis, un, tuvojoties atkusnim, sagaidāma šķīdoņa iestāšanās uz grants autoceļiem visā valsts teritorijā. VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) atgādina, ka šķīdoņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem būtiski pasliktināsies, jo ceļa segas būs pārmitrinātas, zaudēs nestspēju, kā rezultātā veidosies bedres un iesēdumi. Greiderēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt, lai ceļus neatgriezeniski nesabojātu.

... >>>
 Valstī: Lauksaimnieku vidū aug neapmierinātība ar valsts vilcināšanos elektroenerģijas problēmjautājuma risināšanā (0)  23.03.2018

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā.

... >>>
 Valstī: Reirs: Senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi (0)  22.03.2018

Labklājības ministrs Jānis Reirs, Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāne un Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētaja Ilga Urtāne, Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja TerezijaMackare, Latvijas senioru kopienu apvienības valdes priekšsēdētāja Inese Švekle un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš trešdien, 21. martā, parakstīja savstarpējās sadarbības memorandu par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos.

... >>>
 Valstī: Aicina iedzīvotājus aktīvi izmantot datus, kas publicēti valsts atvērto datu portālā data.gov.lv (0)  21.03.2018

Vai visiem ir kāds labums no atvērtajiem datiem?

... >>>
 Valstī: Sākusies pieteikšanās projektu konkursam “Latvijas sakrālais mantojums” (0)  20.03.2018

20. martā sākās pieteikšanās projektu konkursam “Latvijas sakrālais mantojums”, kuru rīko Rietumu Bankas labdarības fonds sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju ar mērķi saglabāt un restaurēt Latvijas sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļus. Pieteikumusvar iesniegt līdz šī gada 30.aprīlim.

... >>>
 Valstī: Iespēja pieteikties atbalstam mežsaimniecībā (0)  20.03.2018

No 2018.gada 19.aprīļa līdz 2018.gada 21.maijam varēs pieteikties atbalsta saņemšanai pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā"apakšpasākumā “Meža ieaudzēšana”. Kopējais publiskais finansējums ir 2 miljoni eiro.

... >>>
 Valstī: KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā (0)  19.03.2018

2017. gadā Konkurences padome (KP) konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā. Par iesaisti mazāka apjoma aizliegtu vienošanos pārkāpumos KP izteica piecus brīdinājumus 15 personām, savukārt vairāku uzņēmumu neatbilstības godīgas konkurences principiem iestāde atrisināja ar sešām pārrunu procedūrām.

... >>>
 Valstī: „Rīgas Dzirnavnieks” par godu Latvijas simtgadei radījis auzu dižšķirni (0)  16.03.2018

14.martā AS „Rīgas Dzirnavnieks” direktore Anita Skudra pasniedza pirmajai zemnieku saimniecībai "Klidziņa" Jelgavas novadā jaunās selekcionētās auzu šķirnes "Herkuless Baltic" sēklas. Pēc savām unikālajām īpašībām un piemērotības mūsu klimatiskjaiem apstākļiem to var dēvēt par auzu "dižšķirni", kas radīta vairāku gadu garumā, gatavojoties Latvijas simtgadei.

... >>>
 Valstī: Valsts kontrole aicina ieviest skaidrību atskurbināšanas pakalpojumos (0)  14.03.2018

Valsts kontrole rosina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju kopā ar citām ministrijām un Latvijas Pašvaldību savienību izstrādāt vienotu normatīvo regulējumu atskurbināšanas pakalpojumu sniegšanai valstī.

... >>>
 Valstī: Autobraucēju ievērībai: uz grants autoceļiem visos reģionos ir iestājies šķīdonis (0)  14.03.2018

Braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apmierinoši. Braukšana pa vietējās nozīmes autoceļiem apgrūtināta Vidzemē un Latgalē.

... >>>
 Valstī: LTRK prasa AS “Latvenergo” virspeļņu novirzīt elektrības rēķinu mazināšanai (0)  09.03.2018

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padome ceturtdien, 8.martā, nolēma prasīt AS “Latvenergo” virspeļņu jeb 78,9 miljonus eiro, lai mazinātu elektrības rēķinus, tostarp diferenciācijas radītās sekas uzņēmējiem.

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom