Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Numura tēma: Jēkabpils dzīvnieku patversmē pēc mājām skumst vairāk nekā 60 dzīvnieki (0)  04.10.2017

Tuvojoties saltajai ziemai, Jēkabpils dzīvnieku patversmē parādās arvien vairāk četrkājaino, kas meklē mājas – vietu, kur rast mīlestību un siltumu. Šobrīd Jēkabpils dzīvnieku patversmē savu saimnieku gaida 22 suņi un aptuveni 40 kaķi.

... >>>
 Numura tēma: Tendenciozs raksts publiskajā telpā – politiskas spēlītes? (0)  15.08.2017

Pagājušajā nedēļā žurnāla „Kas Jauns” interneta portālā tika publicēts raksts par Jēkabpils pilsētas domes deputātu Aigaru Nitišu, kurā sniegta informācija par deputāta uzņēmumu SIA „Ošukalns” darbību un saistību ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību.

... >>>
 Numura tēma: “Ja infrastruktūra nav pat bērnam saprotama – tā nav pareiza” (0)  15.08.2017

Jēkabpilī norisinājies seminārs par velosatiksmi

... >>>
 Numura tēma: “Citrus SPA” aicina apmeklēt “Aqua Zumba” nodarbības (0)  02.02.2016

Zumba ir dzīvespriecīga deja, kurā skan Latīņamerikas mūzikas ritmi. Jēkabpilī tā apvienojusies ar ūdens stihiju ūdens relaksācijas centrā „Citrus SPA”. Plašāk par „Aqua Zumba” nodarbībām stāsta ideju un mērķu pilnā trenere LĪVA PORIETE.

... >>>
 Numura tēma: Minerālos apslēptais spēks ir mistisks un dziedinošs (0)  09.01.2016

Ar zināšanām, ko ieguvis, kolekcionējot minerālus, dalās Vadims Hotuļovs. Viņa īpašumā to ir tik daudz, ka puisis nespēj nosaukt precīzu skaitu.

... >>>
 Numura tēma: Piecpadsmit gadi – ārpus civilizācijas (0)  16.12.2015

Kad Jēkabpils laistās Ziemassvētku ugunīs un ikkatrā mājā deg eglīšu spuldzītes, šķiet neiedomājami, ka tepat, pilsētas pierobežā, Salas novada Salas pagasta Biržos, Āboliņu mājās, cilvēki dzīvo tāpat kā mūsu priekšteči 19. gadsimta beigās, iztiekot vien ar sveču gaismu vai lukturiem, ko aizņemas no bērniem.

... >>>
 Numura tēma: Populārākās suņu šķirnes Latvijā un pasaulē (0)  03.12.2015

Kad izvēlamies sev suni, katrs no mums ņem vērā ne vien apstākļus, kādus spēj dzīvniekam nodrošināt, bet arī pats savu temperamentu un, protams, to suņu šķirni, kura šķiet vispievilcīgākā un piemērotākā, rēķinoties ar labu saprašanos nākotnē. Latvijā suņu mīļotāji visvairāk iecienījuši deviņas suņu šķirnes.

Turpinām rakstu sēriju, kurā ar tām tuvāk iepazīstinās kinologs Aleksandrs Marjonovs.

... >>>
 Numura tēma: Populārākās suņu šķirnes Latvijā un pasaulē (0)  27.11.2015

Kad izvēlamies sev suni, katrs no mums ņem vērā ne vien apstākļus, kādus spēj dzīvniekam nodrošināt, bet arī pats savu temperamentu un, protams, to suņu šķirni, kura šķiet vispievilcīgākā un piemērotākā, rēķinoties ar labu saprašanos nākotnē. Latvijā suņu mīļotāji visvairāk iecienījuši deviņas suņu šķirnes.
Ar šo publikāciju aizsākam rakstu sēriju, kurā ar tām tuvāk iepazīstinās kinologs Aleksandrs Marjonovs.

... >>>
 Numura tēma: Vai pirms stāšanās laulībā nepieciešams apmeklēt pirmslaulību kursus? (0)  22.11.2015

Valstī līdz ar 2017.gadu plānots ieviest brīvprātīgos pirmslaulību kursus.

... >>>
 Numura tēma: Ko nākotnei plāno „Jēkabpils ūdens” un kāpēc uzņēmumam būs pašam savs muzejs? (0)  21.10.2015

Jēkabpils pilsētas pašvaldības uzņēmums SIA „Jēkabpils ūdens” savu apaļo jubileju svinēs vēl pēc dažiem gadiem, tomēr svarīgajai 40.dibināšanas gadskārtai sācis gatavoties jau tagad. Tāpēc laikus tiek apkopoti dati gan par „Jēkabpils ūdens” pagātni, gan arī tiek plānoti darbi tuvākajai nākotnei.

... >>>
 Numura tēma: Kartupeli, kartupeli, kur ir tavi brāļi..? (0)  20.09.2015

Agrāk visi ēda kartupeļus, un nevienam nebija pret tiem iebildumu. Tad sākās interneta un diētu ēra, un visiem kļuva bail no kartupeļa. Vai tiešām kartupelis no ēdienkartes jāizņem? Nē! 

... >>>
 Numura tēma: Māris Dimants: Valstī trūkst arodskolu - kas ceps maizi, krāsos mājas? (0)  28.08.2015

SIA „Jēkabpils PMK” ir viens no tiem uzņēmumiem Jēkabpilī, kur darbā labprāt pieņem un arī audzina jaunos speciālistus. Nesen Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs preses konferencē atzina, ka Jēkabpilī ir tikai pāris uzņēmumu, kur strādā jaunie speciālisti, bet lielākoties visi vēlas, lai speciālisti būtu gan jauni, gan ar pieredzi un izglītību.

... >>>
 Numura tēma: “Nav vērts palaist bērnu skolā tikai tāpēc, ka viņam paliek septiņi gadi” (0)  26.08.2015

Pirmajā klasē uz skolu iet visa ģimene, saka Jēkabpils pilsētas pašvaldības Iekļaujošas izglītības atbalsta centra speciālais pedagogs Inita Kolkovska. Uzsākot skolas gaitas, bērnam jābūt psiholoģiski, intelektuāli un fiziski gatavam, tāpat kā viņa vecākiem gataviem plānveidīgi rīkoties un sniegt atbalstu. Dažkārt par sīkām, taču svarīgām lietām pirmklasnieka atbalsta procesā varam aizmirst, atgādina speciāliste.

... >>>
 Numura tēma: Dilles – lieliskas no senatnes līdz mūsdienām (0)  22.08.2015

Vasara ir pilnā plaukumā un dārzos briest jaunā raža. Viens no garšaugiem, kas ir neiztrūkstoši visos dārzos – ir dilles. To aromāts allaž saistās ar vasaru. Tāpēc šoreiz nedaudz plašāk par šo garšaugu.

... >>>
 Numura tēma: Kas veselīgs kabačos jeb Mājas aptieciņa tepat dobē (0)  19.08.2015

Gan tirgū, gan lielveikalos priecē bagātīga jaunā kabaču un cukīni raža. Lai gan pēdējos gados kabaču un cukīni patēriņš ir pieaudzis, tomēr šie dārzeņi joprojām nav pienācīgi novērtēti. Kabaču dzimtene ir Meksika, bet nu jau gadiem tie ir arī neiztrūkstoša Latvijas dārzu un mūsu šķīvju sastāvdaļa.

... >>>
 Numura tēma: Vēlos saviem bērniem iemācīt galveno – būt laimīgiem! (0)  29.07.2015

Nekādas citas dzīves gudrības nav, galvenā – augt laimīgiem, šādu pārliecību saviem bērniem – Agnijai, Sanitai, Andim, Elīnai un Arturam, kuram tikko apritējuši divi mēneši, cenšas ieaudzināt viņu mamma Guna Abakumova un arī Sergejs, kurš četrus vecākos bērnus pratis pieņemt un arī audzina kā savējos.

... >>>
 Numura tēma: Gārsenes skola - mūsu Gaismas pils (0)  15.07.2015

Pēc 175 gadiem skaistās Gārsenes skolas durvis tiks slēgtas. Tā dzīvos vien siltās bijušo skolēnu, skolotāju un skolas darbinieku atmiņās. Šodien piedāvājam 1970.gada absolventes, skolas himnas teksta autores VIJAS PĪPIŅAS (prec. Miška) atmiņas.

... >>>
 Numura tēma: “Gulbīša” stāsts uzbur senās Jēkabpils sajūtas (0)  26.06.2015

Daugava. Jēkabpils pilsētas upe. Izbaudīt tās mierīgo plūdumu pievakarēs uz dambja iziet daudzi jēkabpilieši. Daugava ir neatņemama pilsētas dzīves sastāvdaļa joprojām, tās nozīme gan zudusi pilsētas saimnieciskajā dzīvē, jo gadsimtiem ilgi tā bijusi maizes devēja daudziem pilsētniekiem.

... >>>
 Numura tēma: Jēkabpilietis bibliotēkas pasaulē (0)  13.06.2015

Ko lasa jēkabpilietis? Kāda sabiedrība apgrozās bibliotēkā? Sarunu par šādiem un citiem jautājumiem „JV” risināja ar Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāju Renāti Lenšu un Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāju Līgu Višņevsku.

... >>>
 Numura tēma: Bērni ar mācību un attīstības problēmām jāatbalsta jau agrīnā vecumā (0)  11.06.2015

Sarunā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības Iekļaujošas izglītības atbalsta centra vadītāju Sarmīti Safronovu noskaidrojām, ka bērni ar mācību un attīstības problēmām jāatbalsta jau agrīnā vecumā, arī vecāku un bērnu draudzību būs par vēlu veidot, sasniedzot pusaudža vecumus.

Par šādiem un citiem jautājumiem saistībā ar iekļaušanos sabiedrībā un vecāku darbu pārrunājām intervijā.

... >>>
 Numura tēma: Ceriņus pazīst ikviens, bet tikai retais zina to dziednieciskās īpašības (0)  10.06.2015

Ceriņi (Syringa) ir viens no nedaudzajiem augiem, kurus pazīst it visi. Tie aug gan ceļmalās, gan parkos un skvēros, tāpat dārzos. Ceriņu ģintī (Syringa L.), kas pieder pie olīvu dzimtas, ir 28 sugas. Pārsvarā ceriņi ir krūmi, lai gan tos var veidot arī kā nelielus kokus.

... >>>
 Numura tēma: Vasaras Saulgriežus gaidot (0)  06.06.2015

Veselības centra “Vertebra” ieteikumi kādi ārstniecības augi jāievāc šomēnes

... >>>
 Numura tēma: Nenovērtētie rabarberi jeb kam der pavasara pirmais našķis (0)  06.06.2015

Rabarberi ir pirmais pavasara našķis, ko bieži vien pienācīgi nenovērtējam. Tomēr to labās īpašības ir ļoti daudzveidīgas, tāpat arī no šī dārzeņa var pagatavot visdažādākos ēdienus. 

... >>>
 Numura tēma: Speciālisti: fiziski normāli attīstīti ir tikai puse vai pat mazāk jauniešu (0)  03.06.2015

Dzīvesveids prasa savu, un aizvien pamanāmāks kļūst fakts, ka vidusskolas vecuma (un ne tikai vidusskolas) audzēkņi fiziski kļūst aizvien nespēcīgāki un sporta stundā dažkārt nespēj izpildīt pat tādas normas, ko agrāk būtu spējis ikviens viņu vecuma jaunietis.

... >>>
 Numura tēma: Tiesībsargs: Ir aizskartas invalīdu tiesības uz personiskās dzīves neaizskaramību (0)  31.05.2015

Jēkabpils bērnu un jauniešu invalīdu biedrība „Cerību sala” un laikraksts Jaunais Vēstnesis” ir saņēmis Tiesībsarga biroja atzinumu par asistentu pakalpojumu sniegšanas kārtību, par ko biedrība bija paudusi bažas jau pērnā gada oktobrī.

... >>>
 Numura tēma: Norietam tuvojas Bērzgala pamatskolas mūžs… (0)  24.05.2015

Gaisā dzirkstī plaukstoša pavasara prieks, bet Bērzgala pamatskolas skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem šīs ir dažas atlikušās nedēļas, līdz skolas durvis aizvērsies uz visiem laikiem.

... >>>
 Numura tēma: Sporta skolotājs Pēteris Krastiņš sniedz noderīgus padomus ģimenes veselībai (0)  19.05.2015

Pēteris Krastiņš ir skolotājs Salas novada pirmsskolas iestādē „Ābelīte”, kur 6 līdz 7 gadus veciem bērniem vada koriģējošo vingrošanu. Taču viņa padomi par veselīgu dzīvesveidu neļaus slinkot arī pieaugušajiem. Skolotājs uzsver, ka tikai vecāku piemērs pamudinās rīkoties pareizi.

... >>>
 Numura tēma: Kā pareizi barot suni un kādu barību izvēlēties? (0)  13.05.2015

“JV” turpina sarunas ar kinologu Aleksandru Marjonovu.

... >>>
 Numura tēma: Pasaules ceļotāja stāsti. “Ja kādreiz pasaulē mainīsies iekārta, bēgšu uz Austrāliju.” (0)  29.04.2015

Krustpils kultūras namā Bibliotēku nedēļas laikā interesanti varēja tikties ar ceļotāju Pēteri Strubergu, aizrautīgu ceļotāju, kas pabijis astoņdesmit pasaules valstīs un gandrīz visos kontinentos. Iespaidi pārvērtušies septiņās grāmatās, bet publikācijas regulāri redzamas laikrakstā „Mājas Viesis”.

... >>>
 Numura tēma: Slimnīca šobrīd ir viss – atskurbtuve, sociālās palīdzības dienests, aprūpes iestāde un pat viesnīca (0)  24.04.2015

Aizvien biežāk sabiedrībā izskan viedoklis, ka Jēkabpilī vajadzētu atjaunot atskurbtuvi, kas tika likvidēta nu jau vismaz pirms pusotra gadu desmita, jo dzērāji sagādā aizvien vairāk problēmu ne tikai līdzcilvēkiem, bet arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas mediķiem. Par to savā darbā vai ik dienu ir spiesti pārliecināties ārstniecības iestādes mediķi. 

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom