Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
 
Jaunākajā "JV" numurā
 Noderīgi: VIDEO: Trīs latviešu tautas dejas, kas jāzina pirms Dziesmu un Deju svētkiem (0)  06.07.2018

Vairums latviešu tautas deju nākušas no sadzīves dancošanas un seno latviešu ikdienas rotaļām un rituāliem. Palēciens, teciņi, galopa un polkas solis ir pamata soļi, kas kopš skolas laika prātā būs palikuši pat tiem, kam abas kājas ir “kreisās”. Populārāko tautas deju praktizēšana ir veids, kādā varam saglabāt mums raksturīgās tradīcijas, tādēļ vērts atkārtot trīs vienkāršu deju – Skroderis, Tūdaliņ tāgadiņ un Plaukstiņpolkas pamata soļus.

... >>>
 Noderīgi: Piecas noderīgas aplikācijas dziedāšanas iemaņu uztrenēšanai (0)  06.07.2018

Vasara ir lielais dziedāšanas laiks: ballītes, kāzas, festivāli, pārgājieni ar vakarēšanu pie ugunskura, Dziesmu svētki. Spēj tik turēt līdzi! Lielisks palīgs balss saišu uztrenēšanā var būt tehnoloģijas, precīzāk, mobilās aplikācijas, kas palīdz apgūt vai pilnveidot dziedāšanas prasmi.

... >>>
 Noderīgi: Ar sezonas laukstrādnieka nodokli – darba devējam mazāks nodokļa slogs (0)  30.03.2018

Zemkopības ministrija atgādina, ka augļu, ogu un dārzeņu, tai skaitā kartupeļu audzētāji var darbiniekiem piemērot īpašo sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu, tādējādi nozīmīgi samazinot darbaspēka nodokļu slogu.To nosaka likums „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

... >>>
 Noderīgi: Kā iegādāties e-receptes zāles? (0)  25.03.2018

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam? Nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus.

... >>>
 Noderīgi: No 21.marta var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā; komersanti var iesniegt pieteikumu licences saņemšanai (0)  21.03.2018

No 21. marta vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu https://e.atd.lv/login. Tāpat no šodienas iesniegt pieteikumu licences saņemšanai varēs komersanti, kas līdztekus taksometru pakalpojumiem veiks pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili.

... >>>
 Noderīgi: Atkusnis dārziem nekaitēs (0)  26.01.2018

Aiz muguras ir pirmais būtiskais kailsala periods, un nelielo sniega segu pašlaik intensīvi kausē atkusnis un lietus. Tomēr šādi laika apstākļi augus dārzos negatīvi neietekmēs, norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

... >>>
 Noderīgi: Maršruta Rīga–Jēkabpils reisam mainīta braukšanas shēma Rīgā (1)  29.12.2017

No 2018. gada 1. janvāra maršruta Nr.7010 Rīga-Jēkabpils autobusam, kas piektdienās no Rīgas starptautiskās autoostas izbrauc plkst.18.10, tiks mainīta braukšanas shēma Rīgā.

... >>>
 Noderīgi: Tiesību aktu izmaiņas no 2018. gada. Kur meklēt? (0)  16.12.2017

No nākamā gada spēkā stājas vairāk nekā 100 tiesību aktu, to skaitā vairāk nekā 40 likumu. Cik zaudē spēku? Kur vienkopus var iepazīties ar izmaiņām likumos un to skaidrojumiem?

... >>>
 Noderīgi: Bērni dara blēņas – cik tas maksā vecākiem? (0)  10.12.2017

Lai gan bērni ir mūsu dzīves lielākais prieks un acuraugs, nereti viņu pastrādātās palaidnības vecākus ne tikai pārsteidz, bet rada arī ievērojamus finansiālus zaudējumus.

... >>>
 Noderīgi: Regulators apstiprina obligātā iepirkuma un jaudas komponentes, kas stāsies spēkā no 2018.gada 1.janvāra (0)  26.11.2017

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome ir apstiprinājusi AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" iesniegtās aprēķinātās obligātā iepirkuma un jaudas komponentes. Apstiprinātās komponentes stāsies spēkā no 2018.gada 1.janvāra. Apstiprinātās komponentes paredz vidējā maksājuma samazinājumu no 26,79 EUR/MWh uz 25,79 EUR/MWh.

... >>>
 Noderīgi: Pieci padomi, lai telefona pazušana nekļūtu par katastrofu (0)  19.11.2017

Tie, kuri piedzīvojuši nepatīkamo situāciju ar telefona pazušanu vai zādzību, noteikti ieguvuši vērtīgu atziņu par to, cik svarīga ir personīgo datu aizsardzība.

... >>>
 Noderīgi: Nosvini Latvijas 99.dzimšanas dienu citādāk (0)  17.11.2017

Desmit neparastas idejas, lai svētki paliktu atmiņā

... >>>
 Noderīgi: Kā valsts svētkos uzburt īpašu noskaņu? (0)  17.11.2017

Tuvojoties valsts svētkiem, Iittala aicina uzburt svētku sajūtu ne vien sirdīs, bet arī savās mājās. Iittala galda noformēšanas eksperta un Augu Māja dekoratora Valtera Ozoliņa padomi svētku galda noformēšanā palīdzēs svētku sajūtas radīšanā gan sev, gan saviem mīļajiem.

... >>>
 Noderīgi: Supervaronim nepazust! Pieci padomi, kā bērnam palīdzēt justies drošībā (0)  11.11.2017

Likumā ir noteikts, ka līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā, kas nozīmē, ka vecākiem ir tiesības un pienākums rūpēties par bērnu. Savukārt rūpes par bērnu nozīmē arī viņa aprūpi – pienākumu ne tikai bērnu uzturēt, bet arī izglītot un audzināt, jo zināšanas ir bērnu superspējas, kas viņu var pasargāt. 

... >>>
 Noderīgi: Sākusies sveču dedzināšanas sezona – aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem (0)  04.11.2017

Ik gadu rudens un ziemas periodātiek saņemti simtiem atlīdzību pieteikumu par postījumiem dzīvokļos un privātmājās neuzmanīgi dedzinātu vai bez uzraudzības atstātu sveču dēļ, tāpēc apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa), sākoties aktīvajai sveču dedzināšanas sezonai, aicina neaizmirst par drošību.

... >>>
 Noderīgi: Dzīvokļus apzog trīs reizes biežāk nekā privātmājas (0)  28.10.2017

Garnadžu aktīvākais darbības laiks mājokļu aplaupīšanai ir nedēļas nogales – sestdienas un svētdienas. Diemžēl vēl joprojām liela daļa cilvēku ir pārliecināti, ka ar viņiem nekas slikts nevar notikt, tāpēc drošības jautājumiem nepievērš pietiekamu uzmanību – internetā publicē savu privāto dzīvi, tostarp mājvietu un ikdienas paradumus.

... >>>
 Noderīgi: Gjensidige Latvija: aptuveni 15% saskaņoto paziņojumu tiek aizpildīti nepareizi (0)  28.10.2017

Rudenī, ātrāk iestājoties tumšajam laikam, palielinās risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Gjensidige Latvija brīdina, ka praksē regulāri sastopamas situācijas, kad iesaistītām pusēm ir grūtības vienoties par negadījuma apstākļiem. 

... >>>
 Noderīgi: Darbu uzsākusi Baltijā pirmā bezkontakta automazgātava “Laserwash 360 Plus” (0)  27.10.2017

Rīgā ir atklāta un darbu uzsākusi Baltijā pirmā bezkontakta automazgātava “Laserwash 360 Plus”, kas ir ekskluzīva augstākās klases robotizēta auto mazgāšanas iekārta. Investējot ap 300 000 EUR, SIA “Auto Rings” ciešā sadarbībā ar ASV kompāniju PDQ Inc. tagad izmanto šo mazgāšanas tehnoloģiju savā automazgātavā.

... >>>
 Noderīgi: Uzmanību – melnais ledus! (0)  21.10.2017

Kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, lielākoties naktīs un no rītiem, piesalstot uz ceļiem esošajam mitrumam, uz brauktuves un ietvēm var veidoties grūti saskatāma ledus kārta jeb melnais ledus.

... >>>
 Noderīgi: Rūpes par apkures sistēmu - ilgs mūžs visiem ballītes dalībniekiem (0)  21.10.2017

Kad ar siltumu sirdī un vilnas zeķēm kājās mājās vienalga ir vēsi, skaidrs ir viens – apkures sezona ir klāt. Jokus pie malas – slikti apsaimniekota apkures sistēma apdraud kā mājokli, tā arī iemītniekus.

... >>>
 Noderīgi: Kā izvairīties no “sasistas siles”, noformējot naudas aizdevumu? (0)  17.10.2017

Ikvienam kaut reizi ir nācies ne tikai aizņemties, bet daudziem – arī aizdot naudu. Parasti naudas aizdošana ir vienošanās starp paziņām, neformālā gaisotnē norunājot atdošanas termiņu un citus nosacījumus.

... >>>
 Noderīgi: Autovadītājiem, motociklistiem un riteņbraucējiem: trīs gudrie risinājumi drošam ceļam (0)  01.10.2017

Neatkarīgi no tā, vai ikdienā pārvietojies ar automobili, motociklu, motorolleri vai par savu spēkratu sauc velosipēdu, drošības noteikumu ievērošanai jābūt vadītāja prioritātei. Lai par to atgādinātu un pārvietošanos gan uz četriem, gan diviem riteņiem padarītu gudrāku un drošāku, Samsung radījis trīs mūsdienīgus risinājumus.

... >>>
 Noderīgi: Autovadītājus visbiežāk pieviļ spēkrata dzinējs (0)  30.09.2017

Šogad līdz septembrim kopumā saņemti 4137 izsaukumi no autovadītājiem, kuri sava transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa dēļ negaidīti nonākuši grūtībās uz ceļa.
Lai pienācīgi sagatavotu savu automašīnu rudens sezonai, BALTA un LAMB aicina...

... >>>
 Noderīgi: Darbnespējas gadījumā mēnesī iespējams zaudēt trešdaļu algas (0)  30.09.2017

Gūstot traumu un mēnesi atkopjoties slimnīcā, cilvēks var zaudēt līdz pat trešdaļu mēneša algas, liecina Gjensidige Latvija aprēķins. Izstrādātais modelis uzrāda negūtos ienākumus un iespējamo kompensāciju, atrodoties A un B darbnespējas lapās darbiniekam ar vidējiem ienākumiem*.

... >>>
 Noderīgi: Pieaug kaitēkļu bojājumu risks sakņaugos (0)  29.09.2017

Burkānu mušiņa, tripši, laputis un dažāda veida puves, kas vairojas paaugstināta mitruma ietekmē, pašlaik apdraud uzglabāšanai paredzētos sakņaugus visā Latvijā. Tādēļ Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālisti apkopojuši padomus, kā rīkoties sekmīgākai ražas saglabāšanai.

... >>>
 Noderīgi: Apple sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti (0)  26.09.2017

iPhone nesen ir piedzīvojis lielas pārmaiņas. Iespējams, visuzskatāmākais ir sākumpogas trūkums.

... >>>
 Noderīgi: 5 kļūdas, ko pieļauj mājokļu pircēji (0)  24.09.2017

Mājokļa iegāde ir ļoti atbildīgs un finansiāli nozīmīgs process, kura laikā labāk būtu mācīties no citu kļūdām, nevis pieļaut pašiem savējās. DNB bankas dzīvesstila bloga www.dzivenotiek.lv eksperte, „Latio”nekustamo īpašumu aģente Rudīte Ozoliņa atklāj piecas izplatītākās kļūdas, kuras pieļauj mājokļu pircēji.

... >>>
 Noderīgi: Vīna padomi iesācējiem: kā atrast tīkamu baltvīnu? (0)  24.09.2017

Nav noslēpums, ka ikvienam, kas kādreiz vēlējies iegādāties vīnu, ir gadījies apjukt pie plaukta. Dažādi, izsmalcināti nosaukumi, sarežģīti apraksti, nesaprotamas abreviatūras un plašs cenu diapazons – izvēle ir liela.

... >>>
 Noderīgi: Patērētājiem rūpīgāk jāizvērtē izvēlētā sakaru operatora cenas par zvaniem uz citiem tīkliem (0)  16.09.2017

Konkurences padome (KP) vērš patērētāju uzmanību uz nepieciešamību rūpīgi iepazīties ar elektronisko sakaru operatoru tīklu piedāvātajiem tarifiem un maksu par zvaniem uz citu operatoru klientu numuriem. 

... >>>
 Noderīgi: Kamdēļ neļaut bērnam mašīnā spēlēties ar koka rotaļlietām? (0)  10.09.2017

Pamatnosacījumi vecākiem, pārvietojoties ar bērnu uz ceļa

... >>>Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom