Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     214
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
Vēsture: Ēka, kurā allaž mājvieta bijusi gara gaismai (0)

Martā Jēkabpils pilsētas pašvaldībai piederošajai ēkai Jēkabpilī, Brīvības ielā 157 izbruka stūris – krietns daudzums ķieģeļu un apmetums, atklājot plaisas arī mājas sienā. Patlaban jēkabpilieši un pilsētas viesi jau pieraduši, ka šeit atrodas grāmatnīca „Aisma”, tādēļ daudzi to tā arī dēvē – par „Aismas” māju. 

Tā veido tik raksturīgo Brīvības ielas ainavu, un no tās gluži kā krustcelēs paveras skats gan uz Brīvības ielu, gan Vecpilsētas laukumu. Iela savu nosaukumu mainījusi vairākkārt – Lielā iela, Brīvības iela, pēc lielā ugunsgrēka 1878. gadā tā atkal pārtapa par Lielo ielu, bet, kad nami bija atjaunoti, atguva Brīvības ielas nosaukumu. Neilgu laiku tā dēvēta arī par Vadoņa ielu, bet 1950.gadā tika pārdēvēta par Ļeņina ielu. Vēlāk tomēr ielai tika atdots Brīvības ielas nosaukums un Jēkabpils laikam gan bija vienīgā pilsēta Latvijā, kur jau padomju gados bija Brīvības iela.
Tieši Brīvības ielā 19.gadsimta vidū sākās ķieģeļu ēku būvniecība un, iespējams, šī arī ir viena no mājām, kas būvētas tajos gados.

Pašreizējo izskatu ēka ieguvusi pavisam nesen, līdz tam gadu desmitiem tai bijis citāds veidols, tāds, kādu to atmiņā saglabājuši daudzi jēkabpilieši, kuriem tā bija ne tikai parasta ēka pilsētas centrā, bet gan mācību iestāde...

RAKSTA TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 17.APRĪĻA NUMURĀ 19.04.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom