Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     270
             Vakar:      541
            


twitterBlogo arī Tu!
Novados: Lielās talkas laikā Jēkabpils novada Dignājā, Dignājas muižā sakopj tās apkārtne, lai virzītos soli tuvāk psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei (0)

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” Lielajā talkā, 25.aprīlī, devās uz Jēkabpils novada Dignāju, lai kopā ar Jēkabpils novada administrācijas un Dignājas pagasta pārvaldes darbiniekiem, kā arī pārējiem atbalstītājiem sakoptu Dignājas muižas apkārtni, kur tiks veidots rehabilitācijas centrs cilvēkiem pēc onkoloģiskām saslimšanām.

Rehabilitācija ir nepieciešama – to pierāda „Spēka avots” rehabilitācijas programmas dalībnieku un tuvinieku atsauksmes, kā arī visu labo cilvēku un organizāciju atbalsts, pateicoties kuram mēs varam organizēt rehabilitāciju, piesaistīt speciālistus, nodrošināt atbalstu un tagad - domāt un darīt visu, lai izveidotu centru!

Lai šāds centrs taptu, ir svarīgs Lielās talkas princips - viens cilvēks nevar to, ko var, ja kaut ko dara daudzi vienlaikus. Mūs joprojām var atbalstīt, zvanot uz tālruni 90006682, tādējādi ziedojot 1,42 EUR rehabilitācijas centra izveidei.
Ziedot iespējams arī visos Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā.

2012.gadā Jēkabpils novada dome parakstīja nomas līgumu ar Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību „Dzīvības koks” par psihosociālās rehabilitācijas centra „Spēka Avots” izveidi Dignājas muižā. Šobrīd  1927.gadā uzbūvētais pagasta valdes nams  pamazām iegūt jaunu veidolu. Centra rekonstrukcija notiek par ziedotāju līdzekļiem.  Tiek plānots, ka centrs durvis varētu vērt 2017.gada pavasarī. Tajā psihosociālās rehabilitācijas kursu gadā varēs iziet vairāk nekā  1000 cilvēku, saņemot iedvesmu un spēku dzīvei pēc vēža. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar arhitektūras biroju „ ADS Geometrical”.

 Antra Altmane,
„Dzīvības koks”
projektu vadītāja

 

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāko veselības aprūpi. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna” un „European Cancer Patient Coalition” biedrs. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Krūts veselības mēnesi Latvijā organizē jau kopš 2005.gada. Kopš 2013.gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos. 2014.gadā biedrība saņēmusi Latvijas Ārstu biedrības iedibināto Gada Veselības balvu kā atbalstošākā pacientu organizācija. 25.04.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom