Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     443
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Pasaules ceļotāja stāsti. “Ja kādreiz pasaulē mainīsies iekārta, bēgšu uz Austrāliju.” (0)

Krustpils kultūras namā Bibliotēku nedēļas laikā interesanti varēja tikties ar ceļotāju Pēteri Strubergu, aizrautīgu ceļotāju, kas pabijis astoņdesmit pasaules valstīs un gandrīz visos kontinentos. Iespaidi pārvērtušies septiņās grāmatās, bet publikācijas regulāri redzamas laikrakstā „Mājas Viesis”. 

„Kāpēc rakstu? Jo daudziem cilvēkiem nav iespējas apceļot pasauli. Esmu pabijis Austrālijā, Āzijā, Āfrikā, Dienvidamerikā, Tuvajos Austrumos,” viņš atzinās zālē sanākušajiem cilvēkiem. 

Latviešu krokodilu mednieka piedzīvojumi 

„Ja kādreiz pasaulē mainīsies iekārta, bēgšu uz Austrāliju,” ar šādu komentāru ceļojumu foto prezentāciju iesāka P.Strubergs. „Skaista zeme, kur mīt sirsnīgi un atsaucīgi cilvēki.” 

Reiz Latvijā ieveda latvāņus, ar kuriem vēl joprojām karojam. Austrālijā līdzīgi izplatījusies kāda indīgu krupju suga, kurus ieveda, mēģinot iznīcināt cukurniedres ēdošus kaitēkļus. Pietiek ar vienu pieskārienu, lai cilvēks aizietu bojā. Tuksnešos ceļotājus apdraud lielais karstums un čūskas, upēs mīt krokodili. Plūdu laikā televīzijā izsaka brīdinājumus par neizkāpšanu no auto, nonākot applūdušu ceļu tuvumā, tā var sastapties ar kādu no lielajiem rāpuļiem.

Ar tiem īpašs stāsts saista latviešus. Mūsu tautietis Arvīds Blumentāls ir pasaulē leģendārais krokodilu mednieks, kurš rāpuļus ķēra ar kailām rokām, izmantojot tikai speciālu laso. 

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 28.APRĪĻA NUMURĀ 29.04.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom