Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Norietam tuvojas Bērzgala pamatskolas mūžs… (0)

Gaisā dzirkstī plaukstoša pavasara prieks, bet Bērzgala pamatskolas skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem šīs ir dažas atlikušās nedēļas, līdz skolas durvis aizvērsies uz visiem laikiem. 

Tas vedina mūs novērtēt paveikto, pārdomāt bijušo un atcerēties līksmo, sirsnīgo un darbīgo vidi, kura mūsu apkārtnes ļaudīm bija dota gandrīz 180 gadu. Precīzi 179 gadus.

Biržu – Bērzgala pamatskola dibināta 1836.gadā.1 Skolas darbība sākotnēji notika nomātās telpās, zemnieku mājās. Viena no tām bija Leimaņu pagasta Burkanārēs, tagadējās Z/S „Līvas” teritorijā. Pirmais skolotājs bija Jānis Rūtiņš, kurš strādāja no 1836. līdz 1850.gadam. Skolas ēkas bieži tika mainītas, bet 1879. gadā Biržu pagasta pašvaldība lika pamatus divstāvu skolas ēkai. Skolā strādāja skolotāji Juris Kēmans, Juris Kalvītis, Mārtiņš Stradiņš un Juris Namnieks. Šajā skolā mācījās ap 100 skolēnu, taču 1883. gadā skola nodega.

Ēka tika atjaunota uz vecajiem pamatiem, bet ērtību ziņā tā atpalika no jaunās ēkas. 1914. gadā sākās 1. pasaules karš, vācu karaspēks ieņēma pagasta teritoriju, caur kuru gāja nocietinājumu līnijas. Risinājās ilgstošs pozīciju karš. 1915.gadā vācieši nojauca skolas ēku un materiālus izmantoja nocietinājumu būvei. 1.pasaules kara un Brīvības cīņu laikā mācības skolā nenotika, jo iedzīvotāji bija devušies bēgļu gaitās uz Krieviju.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 22.MAIJA NUMURĀ 24.05.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom