Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     452
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Tiesībsargs: Ir aizskartas invalīdu tiesības uz personiskās dzīves neaizskaramību (0)

Jēkabpils bērnu un jauniešu invalīdu biedrība „Cerību sala” un laikraksts Jaunais Vēstnesis” ir saņēmis Tiesībsarga biroja atzinumu par asistentu pakalpojumu sniegšanas kārtību, par ko biedrība bija paudusi bažas jau pērnā gada oktobrī. 

Vēstulē bija izteiktas bažas par to, kādā kārtībā I grupas invalīdu (kuri saņem kopšanas pabalstu) asistentiem jāatskaitās par brīvā laika pavadīšanu šīs kategorijas invalīdiem, proti, asistenta pakalpojums brīvā laika pavadīšanai personām ar I grupas invaliditāti, kurām ir piešķirts kopšanas pabalsts, turpmāk tiks nodrošināts tikai konkrētam mērķim jeb pasākumiem, kas ir pierādāmi ar apliecinošiem dokumentiem. Savukārt pasākumi, kuru mērķis ir brīvā laika pavadīšana un kas nav objektīvi pierādāmi ar apliecinošiem dokumentiem, turpmāk vairs netiks apmaksāti. Šāda tiesību normu interpretācijas maiņa radīja neapmierinātību personu ar invaliditāti un viņu asistentu vidū. 

Biedrība „Cerību sala” vēstulē pieprasīja izstrādāt vienotus normatīvus, kādā kārtībā I grupas invalīdu (kuri saņem kopšanas pabalstu) asistentiem ir jāatskaitās par brīvā laika pavadīšanu, tā, lai tie būtu vienoti visā valstī, pieļaujot, ka pašvaldību sociālie dienesti pašreiz spēkā esošās normas, kurās nekas nav īsti paskaidrots, varētu interpretēt pēc sava prāta. 

Iepazīstinām ar Tiesībsarga atzinumu saīsinātā variantā: 

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 29.MAIJA NUMURĀ 31.05.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom