Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     442
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Speciālisti: fiziski normāli attīstīti ir tikai puse vai pat mazāk jauniešu (0)

Dzīvesveids prasa savu, un aizvien pamanāmāks kļūst fakts, ka vidusskolas vecuma (un ne tikai vidusskolas) audzēkņi fiziski kļūst aizvien nespēcīgāki un sporta stundā dažkārt nespēj izpildīt pat tādas normas, ko agrāk būtu spējis ikviens viņu vecuma jaunietis. 

Četrgadīgs puika, kurš jau šajā vecumā labāk sēž pie planšetdatora, nevis dodas spēlēt ar draugiem paslēpes, modernajās tehnoloģijās iedziļinājušies jaunieši, kuri augas dienas pavada interneta vidē, sēžot, dažkārt stundām ilgi neizkustoties no vietas – tāda ir mūsdienu realitāte. Ja vēl atceramies, ko apēdam, nav jābrīnās, ka jau pamatskolas klasēs daudzi audzēkņi sirgst ar aptaukošanos, stājas traucējumi kļūst par parastu lietu. 

Fiziskais vārgums kļūst par normu? 

Par to, kā tas viss ietekmē skolēnu fiziskās spējas, savu viedokli izteica Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pieredzējušais sporta skolotājs Jevgēnijs Jūbelis, kurš uzsvēra, ka zudusi sporta stundu pievilcība un popularitāte. 

„Ja audzēknis stājas sporta akadēmijā, un pat tur viņam nepietiek fiziskās sagatavotības, tad var iedomāties, kas notiek ar tiem, kuri neizvēlas. Vēl pirms 30 gadiem viss bija savādāk – toreiz neatnākt uz sporta stundu – tas bija kauns klases priekšā, it sevišķi puisim, un, ja varēja pievilkties mazāk par 10 reizēm – arī tas bija kauns. Tagad tā ir norma, un 10. un 11.vai 12.klasē reti kurš var pievilkties vairāk nekā 10 reizes. 7.klasē labi, ja viens no visa kolektīva spēj pievilkties vairāk nekā 4-5 reizes, bet lielākoties pusklase zēnu vispār nespēj pievilkties pat ne reizi. 

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 2.JŪNIJA NUMURĀ 03.06.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom