Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Bērni ar mācību un attīstības problēmām jāatbalsta jau agrīnā vecumā (0)

Sarunā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības Iekļaujošas izglītības atbalsta centra vadītāju Sarmīti Safronovu noskaidrojām, ka bērni ar mācību un attīstības problēmām jāatbalsta jau agrīnā vecumā, arī vecāku un bērnu draudzību būs par vēlu veidot, sasniedzot pusaudža vecumus.

Par šādiem un citiem jautājumiem saistībā ar iekļaušanos sabiedrībā un vecāku darbu pārrunājām intervijā. 

„Mūsu mērķis sniegt atbalstu bērniem, sadarboties ar vecākiem, pedagogiem, mediķiem, lai kopīgiem spēkiem risinātu dažādas problēmas – mācīšanās, attīstības, psiholoģiskās. Centrā darbojas speciālisti, kuri izmanto dažādas pieejas, instrumentārijus, ar ko veic bērniņu izpēti, konstatē grūtības un veic turpmāko darbu. Mēs darbojamies komandā un šobrīd labi sastrādājamies. 

Kopš 2.janvāra sniegtas 446 konsultācijas, veiktas 169 izpētes, šogad notikušas jau 24 pedagoģiski medicīniskās komisijas sēdes, kurās mēs izvērtējam bērna intelektuālo, veselības stāvokli un piešķiram vai nepiešķiram kādu no speciālajām programmām. Ar mums līgumu noslēgušas astoņas pašvaldības - Salas, Pļaviņu, Aknīstes, Jēkabpils, Neretas, Viesītes, Krustpils un arī Cesvaines novads.

Speciālistu pakalpojumus visvairāk izmanto jēkabpilieši, jo tas ir par velti, novadi piesakās medicīniskajai komisijai. Uz konsultācijām ierodas arī no Kokneses, Aizkraukles, vecāki grib dzirdēt citu speciālistu viedokli.”

Bērni biežāk slimo? Nē, speciālisti kļūst gudrāki 

„Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad komisijā nonākuši daudzi bērni – 62. Tomēr domāju, ka bērni neslimo vairāk, drīzāk mēs kļūstam kompetentāki, atpazīstam mācīšanās traucējumu pazīmes un sniedzam pedagoģisko palīdzību. Mūsu centrā ir Minhenes funkcionālā attīstības diagnostikas metode, kurā varam izpētīt bērniņus no 1 līdz 3 gadu vecumam. 

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 9.JŪNIJA NUMURĀ 11.06.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom