Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     395
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Numura intervija: Līga pēc jāņuzālēm dodas ar traktoru un jāņusieru ēd visu gadu (0)

Līga Krastiņa mūsu lasītājiem dāvā daļiņu sevis. Viņai Jāņus vislabāk patīk svinēt kopā ar vīru, abām meitām un plašā radu pulkā. Lai būtu jāņuzāles, pīrāgi un kārtīga lustēšanās pie ugunskura! Jāņusieru Līga varot ēst visu gadu un dod padomu arī mums nezaudēt saikni ar tradīcijām. 

„Esmu no Liepājas, kur pavadīju bērnību un dzīvoju līdz 15 gadu vecumam. Otra dzīves daļa turpina ritēt Jēkabpilī, tagad man ir jau 30 gadi. Varētu teikt, ka esmu veidota no divām personībām – laucinieces un pilsētnieces. Liepājā turpat netālu bija mūsu lauki, praktiski visu bērnību esmu tur pavadījusi. 

Jēkabpilī man nav lauku, tāpēc, dzīvojot pilsētā, ilgojos pēc lauku burvības, pļavām, dārza, tomēr laukos esmu baudītāja, nevis darītāja, neesmu no cilvēkiem, kuri rušinās pa puķu dobi. Uz laukiem aizbraucu atpūtināt gan ķermeni, gan dvēseli. Arī pilsētai ir savi labumi – sabiedrība, izklaides, dažādi pasākumi, kafejnīcas. 

Mani lauki atrodas Liepājas pusē, Rucavā. Tur dzīvo mana tante, kura vienlaikus ir arī mana krustmāte. Viņu dzimtas tradīcija ir dot savam dēlam vārdu Jānis. Tāds vārds ir tantes vīram, bija viņa tēvam un tēvutēvam. Tāpat arī viņa dēlam dots Jāņa vārds, diemžēl viņa ģimenē tradīciju nevar turpināt, piedzimušas tikai meitas, taču nekas vēl nav zaudēts. 

Arī Jāņi man saistās ar šo vietu un cilvēkiem, tantes kuplo ģimeni. 

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 19.JŪNIJA NUMURĀ 21.06.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom