Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     450
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: “Gulbīša” stāsts uzbur senās Jēkabpils sajūtas (0)

Daugava. Jēkabpils pilsētas upe. Izbaudīt tās mierīgo plūdumu pievakarēs uz dambja iziet daudzi jēkabpilieši. Daugava ir neatņemama pilsētas dzīves sastāvdaļa joprojām, tās nozīme gan zudusi pilsētas saimnieciskajā dzīvē, jo gadsimtiem ilgi tā bijusi maizes devēja daudziem pilsētniekiem.

Iet laiks, mainās apstākļi, cilvēki, notikumi, kas aiznes līdzi atmiņas, bet daži nostāsti paliek. Ir pagājis jau gads kopš Dzintarzemes ļaužu saietā mēģinājām uzburt senākas Jēkabpils sajūtas. 

Šoreiz no bibliotēkas stāstiem “Gulbīša” stāsts. Paldies Ilmāram Mārānam par sadarbību!

Par “Dzintarzemi” stāstīsim turpmāk!

Ne tikai Dzintarzemes ļaudīm, bet visiem jēkabpiliešiem siltās atmiņās ir palicis Jēkabpils kuģītis „Gulbītis”. Tie, kuri jaunāki, noteikti ir dzirdējuši kādu nostāstu par to. Tiesa, Jēkabpils osta atradās iepretim Vecpilsētas laukumam, bet arī Dzintarzemes puses ļaudis, kuri gribēja nokļūt vienā vai otrā krastā ar lielāku komfortu, gāja uz pilsētu un izmantoja „Gulbīti”.

No 1945.gada laikraksta „Jēkabpils Vēstnesis” uzzinām, ka 1944.gadā uz „Gulbīša” parastā dienā tiek pārdotas 4000 biļetes, bet piektdienās 6000 biļetes, kas atbilstot mierlaiku nedēļas biļešu apgrozījumam.  

„Gulbīša” kapteiņa amats ir bijis prestižs amats. Rakstnieks Gunars Janovskis atceras gadījumu, ko apraksta savā grāmatā „Pilsēta pie upes”. 

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 26.JŪNIJA NUMURĀ 26.06.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom