Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     450
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Gārsenes skola - mūsu Gaismas pils (0)

Pēc 175 gadiem skaistās Gārsenes skolas durvis tiks slēgtas. Tā dzīvos vien siltās bijušo skolēnu, skolotāju un skolas darbinieku atmiņās. Šodien piedāvājam 1970.gada absolventes, skolas himnas teksta autores VIJAS PĪPIŅAS (prec. Miška) atmiņas.

Laiks ir mūsu dzīves lielais mērnieks – katram iemēra kādu laika sprīdi no lielās mūžības. Cilvēka varā ir viņam atvēlēto laiku piepildīt ar sasniegtiem vai nesasniegtiem mērķiem, notikumiem, attiecībām.
Man un maniem vienaudžiem iemērīta gadsimtu mija (sākot no 1955. gada, kad esam dzimuši) – manuprāt, ļoti krāsains un interesants laiks. Tieši mūsu paaudze vislabāk var vērtēt divu pretēju politisko varu organizēto dzīvi valstī, to plusus un mīnusus, jo mēs esam piedzīvojuši gan padomju varas gadus, gan atmodas pacēlumu, gan atjaunotās brīvvalsts ērkšķaino ceļu.

Gadiem ritot uz priekšu, arvien lielāku vērtību manā dzīvē iegūst atmiņas par aizgājušo, piedzīvoto un pārdzīvoto. Atmiņas kā smiltis birst caur pirkstiem, saujā atstājot vien lielākos, smagākos, mirdzošākos graudus. Starp tiem rotājas mani bērnības un skolas gadi. Rainis savu bērnību  nosauca par Saules gadiem. Man gribas teikt tāpat.

Mani Saules gadi aizritēja Gārsenē. Mūsu ģimene pārcēlās uz dzīvi šai pagastā, kad man bija 8 gadi. Līdz 18 gadu vecumam, kad pabeidzu vidusskolu Aknīstē, katra diena ar neizdzēšamu tinti manī ierakstīja  Gārsenes ainavu rakstus, cilvēkus, notikumus.

Attēlā:
1970. gada izlaidums kopā ar skolotājiem.
2. rindā 3. no labās atmiņu autore Vija Pīpiņa.
1. rindā vidū skolas direktors Pēteris Elksnis. (Foto Juris Līdums)

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 14.JŪLIJA NUMURĀ 15.07.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom