Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     444
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Kas veselīgs kabačos jeb Mājas aptieciņa tepat dobē (0)

Gan tirgū, gan lielveikalos priecē bagātīga jaunā kabaču un cukīni raža. Lai gan pēdējos gados kabaču un cukīni patēriņš ir pieaudzis, tomēr šie dārzeņi joprojām nav pienācīgi novērtēti. Kabaču dzimtene ir Meksika, bet nu jau gadiem tie ir arī neiztrūkstoša Latvijas dārzu un mūsu šķīvju sastāvdaļa.

Lai gan tie ir lēti un nav barojoši, daudziem kabači šķiet bezgaršīgi, ūdeņaini, ne šis, ne tas. Arī neizturīgi – ja nejauši nomet kabaci zemē, tas saplaisā un, pat ja neieplīst, tiek iedauzīts un sāk bojāties. Ne velti sporta līdzjutēji apsaukā pretiniekus tieši par kabačiem. Kabači sagādāja lielu vilšanos slavenajam Agatas Kristi detektīvromānu varonim Puaro, kurš bija nolēmis vecumdienās pārcelties uz laukiem un nodoties dārzkopībai. Ar visu savu lielo gudrību viņš nespēja pārveidot kabačus atbilstoši savām iecerēm un atmeta tām ar roku.

Izrādās, ka šī garenā milzu oga, kas dobē mēdz atgādināt krāsainu čūsku, ir arī ļoti veselīga, tomēr, piemēram, nieru slimniekiem to lietot lielā daudzumā nav ieteicams.

Dārzenis no Jaunās pasaules

Un tomēr kabačiem ir sava nenoliedzama pievilcība. Vai gan citādi senie Amerikas iedzīvotāji būtu centušies tos kultivēt, lai padarītu ēdamus?

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 18.AUGUSTA NUMURĀ 19.08.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom