Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     318
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: Fotoliecinieks: “Daugava vienmēr bijusi mana sapņu upe” (0)

Fotogrāfs un kinooperators Aloizs Savickis patlaban mitinās gleznainā vietā Sēlpilī, netālu no Daugavas un izbauda pelnītu atpūtu, bet viss viņa mūžs vienmēr ir bijis veltīts viņa vienīgajai sapņu upei Daugavai, kaut arī dažkārt ar mūsu Likteņupi to saista sāpīgi pārdzīvojumi, ko jo neaizmirstamākus vērš paša filmētais un fotografētais materiāls.

Daudzas no viņa fotogrāfijām vēl nekur nav publicētas, tādēļ „JV” izmanto autora atļauju ar tām iepazīstināt savus lasītājus.

Šīs fotogrāfijas radušās dziļā mīlestībā uz savu tēvzemi, uz Daugavu, kurai līdzīgas upes nav un nekad nebūs visā pasaulē, tādēļ arī ikviens zaudējums ir divkārt sāpīgāks tiem, kuri mēģināja kaut vai fotomirkļos saglabāt zūdošās vērtības, tajā skaitā Staburagu. Var sacīt, ka Aloiza Savicka dzīve ir veltīta Daugavai, ko viņš ar lielu mīlestību pētījis visa mūža garumā. Kāpēc šī saruna notiek šobrīd? To atgādina Staburaga svētās klints nogremdēšanas 50.gadskārta un daudzas citas pārmaiņas mūsu dzīvē.

Krustpilietis ar piederības apziņu Jēkabpilij

Aloizs Savickis dzimis Krustpilī, netālu no kādreizējās cukurfabrikas, pie Naftas bāzes. Viņš dzīvoja tur, kur tagad ir tirdzniecības centrs „Sala”, tajos laikos tur bija motoru un traktoru stacija jeb MTS. 

Viņš atzīst, ka jau no agras bērnības vecāki viņam devuši lielu patstāvību, tad nu daudzas situācijas Aloizs risināja pēc paša izpratnes. Zēns sāka mācīties Krustpils 1.vidusskolā.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 18.AUGUSTA NUMURĀ 19.08.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom