Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     1
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: “Nav vērts palaist bērnu skolā tikai tāpēc, ka viņam paliek septiņi gadi” (0)

Pirmajā klasē uz skolu iet visa ģimene, saka Jēkabpils pilsētas pašvaldības Iekļaujošas izglītības atbalsta centra speciālais pedagogs Inita Kolkovska. Uzsākot skolas gaitas, bērnam jābūt psiholoģiski, intelektuāli un fiziski gatavam, tāpat kā viņa vecākiem gataviem plānveidīgi rīkoties un sniegt atbalstu. Dažkārt par sīkām, taču svarīgām lietām pirmklasnieka atbalsta procesā varam aizmirst, atgādina speciāliste.

„Bērni, kuri nav gatavi skolai, psiholoģiski vai intelektuālā ziņā, agri vai vēlu vēršas Iekļaujošas izglītības atbalsta centrā. Varbūt vecāki nav informēti, kādas prasības sagaida viņu atvases 1.klasē, jo dažādās paaudzēs prasības bērnu sagatavošanai skolai bija atšķirīgas.

Šobrīd bērni 1.klasē padziļināti apgūst pirmskolā iegūtās prasmes un iemaņas. Mūsdienu pirmklasniekam, ejot uz skolu, jābūt prasmei rakstīt, lasīt, rakstīt skaitļus no 1 līdz 20, risināt vienkāršus vienas darbības teksta uzdevumus, saskaitīt, atņemt un salīdzināt skaitļus 10 apjomā, jāpazīst ģeometriskās figūras, punkts, līnija, riņķis, četrstūris, kvadrāts, trīsstūris, praktiskajā darbā jāmāk atšķirt krāsas ne tikai nosaukt, bet arī pazīt praktiski (spēju atpazīt redzot priekšmetu). Bērnam jāmāk atstāstīt, uztvert un saprast dzirdētu tekstu, pasakas, mīklas, skaitāmpantiņus. Aizejot uz skolu, jāmāk lasīt vārdus, teikumus, vienkāršus tekstus, jāapgūst visi rakstītie burti un jāmāk tos lietot. Jārunā gramatiski pareizi, pilniem teikumiem, jāsaprot un jāmāk izpildīt instrukcijas, jo daudzi skolas uzdevumi ir instrukcijas.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 25.AUGUSTA NUMURĀ 26.08.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom