Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     119
             Vakar:      459
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Kaimiņos: LM konstatē nepietiekamu Kokneses novada Sociālā dienesta rīcību (0)

Labklājības ministrijas (LM) speciālisti, pārbaudot Kokneses novada Sociālā dienesta darbu, ir konstatējuši neatbilstības cietušā bērna ģimenes uzraudzības procesā un sociālajā darbā ar to.

LM norāda, ka ģimenē ilgstoši ir pastāvējuši un netika vērtēti riski attiecībā uz bērnu drošību, neskatoties uz to, ka ģimenei no sociālā dienesta puses sniegta materiālā palīdzība. Tāpat Sociālais dienests ģimenes problēmjautājumu risināšanā nav organizējis starpinstitucionālo sadarbību un par bērnu iespējamo apdraudējumu nav informējis ne bāriņtiesu, ne Valsts policiju.

Pamatojoties uz pārbaudē konstatēto, LM ir ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietvedību, un pārbaudes laikā iegūtie lietas materiāli ir nosūtīti izvērtēšanai Valsts policijai. Vienlaikus LM Kokneses novada domei ir lūgusi izvērtēt Kokneses novada Sociālā dienesta darbinieku atbilstību ieņemamajam amatam.

Lai paaugstinātu pašvaldību sociālo dienestu un citu pašvaldības izveidoto sociālā pakalpojuma sniedzēju sociālā darba speciālistu profesionalitāti, kuri ikdienā strādā ar dažādām mērķa grupām, t.sk. sociālā riska situācijā esošiem cilvēkiem, LM ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu palīdzību laikā no 2015.gada līdz 2023.gadam īstenos virkni aktivitāšu. Piemēram, nodrošinās līdzfinansējumu profesionālās kompetences pilnveides un supervīzijas veikšanai pašvaldību sociālajos dienestos. Kopumā visu aktivitāšu īstenošanai ir paredzēti 8,52 milj. eiro.

Atgādinām, ka LM izvērtēja Kokneses novada Sociālā dienesta darbu, lai pārliecinātos, ka ģimenei ir savlaicīgi nodrošināts profesionāls sociālā darba pakalpojums un sniegta materiālā palīdzība.

 

Informāciju sagatavoja
Marika Kupče,
LM Komunikācijas nodaļas vadītāja 10.09.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom