Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     320
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: Natālija Bārdule - vienmēr dzīves vidū (0)

Natālijas Bārdules dzīves spēka gadi pagājuši Viesītes novada Rites un Elkšņu pagastos, strādājot lauksaimniecībā. Atpūtas mirkļi dziesmās izdziedāti, uz skatuves daudzveidīgās  lomās izspēlēti, košā puķu dārzā ieaudzēti. Pieredzētas dažādas mūža dienas - gan mirdzošā saules zeltā, gan skarba ziemeļvēja brāzmās. Vienmēr sabiedrībā,  vienmēr kopā ar līdzcilvēkiem. Ģimenē, dēlos, mazbērnos un mazmazbērnos kā raženai ābelei sakuplojis mūžs, ko varam apbrīnot, no kā varam daudz mācīties.

Cilvēkiem prieka brīžus sagādāt

Valodu pēcpusdienā Elkšņu skolā ievēroju drošu un pārliecinātu sievieti, kas raiti runāja latgaliešu dialektā. Šajā pasākumā skolēni iepazinās ar latviešu valodas bagātību tās dialektu daudzveidībā. Pati jutos pārsteigta, no cik dažādām  Latvijas pusēm nākuši Elkšņu pagasta iedzīvotāji.  Citā reizē ar Natāliju Bārduli satikāmies vēsturiskajā  Kņāvu pilskalnā Eiropas kultūras mantojuma dienā. Natālija sieviešu vokālā ansambļa sastāvā dziedāja senas sēļu dziesmas.

Ziemassvētku tradīciju noskaņā  abas ar mazmeitu Guntru saģērbušās par čigāniem un ieradušās iepriecināt draugus vientuļās lauku mājās. Mazmeitu vēl kaut kā atpazīstam, bet iespaidīgo čigānu atminēt, nudien, nav iespējams! Teātra mākas Natālija slīpējusi kopš agras jaunības.  Tikko ieradusies darbā kolhozā Elkšņos, jau uzreiz iesaistījusies  dramatiskā kolektīva dzīvē. Izrādes toreiz iestudētas vērienīgas, pat trīs cēlienu lugas, vairāki uzvedumi sezonā. Skatītāji ar lielu atsaucību skatījušies Safronova  „Miljons par smaidu”, Viļa Lāča „Zeme un jūra”, Ansona  „Sezonas raganiņa”, Gunāra Priedes „Normunda meitene”.  Ar bijību šķirstu pirms 50  gadiem tipogrāfijā drukātu izrādes „Sezonas raganiņa” programmiņu, kur kolhoznieku vārdi pie atainojamo tēlu lomām, fotogrāfijas, iestudējuma veidotāji.  Dramatiskā  kolektīva kopbildē  saskaitāmi vairāk kā 20 cilvēki. Strādājot padomju saimniecībā  „Druvas”,  nācies tēlot Salaveci. Toreiz obligāti vajadzēja runāt arī krievu valodā. Uztraukumā Natālija aizmirsusi velteņus kājās uzvilkt, augstpapēža kurpēs nostājusies bērnu priekšā: „Nu vot ja i prišla!” (Lūk, esmu ieradusies!)

Natālija domā, ka laukos joprojām svarīgi sanākt visiem  kopā  gan dziedāt, gan dejot, gan teātri spēlēt, kā to darījuši gadu gadiem. Rudeņos, veļu laikā, notiek svecīšu vakari pagasta kapsētās. Sievas vienmēr ir dziedājušas. Tāpat vietējo cilvēku jubilejas reizēs, jaunu darba cēlienu uzsākot, gribas svētkus sagādāt, lai darbinieks jūtas vajadzīgs, novērtēts.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 3.NOVEMBRA NUMURĀ! 04.11.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom