Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     323
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: Darinot rokdarbus, jūtos tāpat kā dzejnieki – iedvesmota (0)

AINA KRASTIŅA ir Jēkabpils BJC rokdarbu pulciņa skolotāja, bērniem viņa māca visus smalkos darbiņus, kuri top ar čaklu un darbīgu roku palīdzību. Ciemojoties Ainas darbavietā, pie loga stāv arī stelles, uz kurām tiek austs vienkāršs paklājs. Adījumi un tamborējumi, izšūti spilventiņi un rotājumi ir vērtīgāki par jebkuru lielveikala preci, viņa atgādina saviem audzēkņiem.

Aina ir tikpat neatkārtojama kā pašdarināts rokdarbs. Neskatoties uz pensijas gadiem, viņa turpina strādāt ar bērniem un darina, prot visus rokdarbus un lieliski šuj. BJC Aina strādā jau vairāk nekā 12 gadus, taču ar darbu viņa iepazinusies jau bērnu dienās, to nejautājot mazajās rokās ātri ielicis Otrais pasaules karš.
 „Mani un māsu izsūtīja 1941.gada jūnijā. Dzīvojām svešumā,” šādi savu dzīvesstāstu iesāk Aina. Tēvs bija virsnieks vācu pusē. „Esmu viņu redzējusi tikai bildēs,” viņa saka. „Tēvs dienēja vācu armijā, bija virsnieks. Viņus visus nošāva. Vispirms paņēma gūstā, lika strādāt, laikam izrakt sev bedri un beigās nošāva.”
Ģimenei bija sava māja Aknīstē, taču, laikam ejot, to izputināja, tikai, tuvojoties sava mūža beigām, Ainas māte lūgusi, lai aizved uz jaunības māju, tur viņa atminējās, kādi cilvēki tur reiz dzīvojuši.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 6.NOVEMBRA NUMURĀ! 07.11.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom