Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     324
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: Lauku brīvība – Ievas Jātnieces otrā dzīve (0)

Kādu dienu viņa nolēma, ka sirds viņu aicina atgriezties laukos. Pametusi augšupejošu karjeru Jūrmalā, IEVA JĀTNIECE iegādājās gandrīz simtgadīgu namu, kurš celts Ezeriņu dzimtas rokām. Ieva ir laika pavēlniece – brīvs cilvēks. „Dzīvoju nevis strādāju,” viņa secina.

„Mana ikdiena nav reglamentēta. Tajā neatrast robežzīmes, kur beidzas darbs un sākas dzīve. Vēl nesen, braucot mājās, nodomāju cik labi jūtos, jo dzīvoju nevis strādāju. Ikdienu aizpilda sabiedriskie darbi, diezgan noslēgtā mājas dzīve, pienākumi – pasākumu rīkošana, darbs ar cilvēkiem un dokumentiem – tas ir daudzveidīgi un forši. Profesionāli darbojos nevalstiskajā sektorā biedrībā „Ūdenszīmes”, esmu lauku partnerība „Sēlija” izpilddirektore un Augšzemes lauku NVO apvienības vadītāja.”

Māja pilna ar personībām

„Dzīvoju viensētā uz robežas starp diviem pagastiem Rubeni un Asari, kur tuvākās mājas neredz, burvīgā vietā – ar ogām un sēnēm bagātīgā meža ielokā, patiesībā tur var atrast visu, ko daba vien var dāvāt cilvēkam. Vieta ir romantiska, garām stiepjas meža ceļš, kas ved no kādreizējās Asares muižas. Nostāsts vēsta, tās īpašnieks raizēs par sievu, kurai paticis jāt ar zirgu pa mežu, ir uzbūvējis šo ceļu no muižas līdz pusmuižai.

Jāsaka, man ir bijis daudz atklājumu. Ienākot šajā mājā, īpašumā saņēmu ne tikai dēļus un šīferus, bet veselas dzimtas atmiņas, kura reiz šeit ir dzīvojusi. Bijušais īpašnieks dzīvoja Ilūkstē, un mēs regulāri sazvanījāmies. Viņš man pastāstīja par vēsturi.

Raksta turpinājums laikraksta "Jaunais Vēstnesis" 20.novembra numurā

“Lauku vientulību uztveru kā milzīgu privilēģiju. Man pieder vieta, kurā aizvadīt brīnišķīgu, stabilu dzīvi, attīstīties un augt, nav nepieciešama trenažieru zāle vai smieklu joga, jo lasīt ogas ir fantastiska meditācija. Visapkārt plešas skaista un veselīga dzīves telpa. Mana otrā dzīve.” 21.11.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom