Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     446
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Vai pirms stāšanās laulībā nepieciešams apmeklēt pirmslaulību kursus? (0)

Valstī līdz ar 2017.gadu plānots ieviest brīvprātīgos pirmslaulību kursus.

Apmācību kursus izstrādājis Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC). Programma tapusi sadarbībā ar Tieslietu ministriju (TM), un tās pasūtītājs ir Labklājības ministrija (LM). Izstrādes un aprobācijas periods: 2014. gada maijs - 2014. gada novembris. Nesen izstrādātā programma prezentēta, un noslēdzies pilotpētījums ar pieciem pāriem.

Valsts politikas programmas: Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes 2011. - 2017. gadam virsmērķis ģimenes un laulības institūcijas stiprināšanai ir: “Veicināt ģimeņu stiprināšanu, stabilitāti, labklājību un sekmēt dzimstību, kā arī stiprināt laulības institūtu un tās vērtības sabiedrībā”. Rīcības plānā iekļauts pasākums: „Nodrošināt iespēju pirms laulības noslēgšanas gūt ieskatu laulības institūcijas civiltiesiskajos, psiholoģiskajos, sadzīves, u.c. aspektos”.

Kādēļ nepieciešami pirmslaulību kursi, ZRKAC pamatojis, ka pāru kopdzīve nereģistrētā laulība ir globāla tendence. Viens no pamatojumiem ir arī statistika par šķirtajām laulībām un tiesiskais regulējums par ģimeni un laulību.
Programmas mērķis ir nodrošināt topošajām ģimenēm iespēju iegūt zināšanas un veidot izpratni par laulības tiesiskajiem, psiholoģiskajiem, ētiskajiem un sadzīves aspektiem.

Raksta turpinājums laikraksta "Jaunais Vēstnesis" 20.novembra numurā 22.11.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom