Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     454
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: Pakistāna Aināru Kadišu uzņēmusi viesmīlīgi (0)

Novembra nogalē  Jēkabpils pilsētas bibliotēkā par savu ceļojumu un ieskatu grāmatā „Pakistānas piezīmes. Aiz priekškara” stāstīja Ainārs Kadišs. Vairāk nekā divu stundu stāstījumā viņš demonstrēja fotogrāfijas un bagātīgi stāstīja par Pakistānā redzēto. Viņam šis ceļojums mācījis toleranci un ļāvis iepazīt patiesu laipnību. „JV” sniedz ieskatu stāstījumā.

„Grāmata nebija mana ideja, daudzi droši vien ir lasījuši rakstu sēriju, kura tika izdota pusgada garumā un izraisīja lielu atsaucību un interesi. Darbs ir unikāls, jo faktiski Latvijā šāda veida informācijas līdz šim nav bijis. Tagad caur masu medijiem cilvēkus savā veidā uzkūda, savukārt es varu dalīties ar patiesu informāciju, ko redzēju un dzirdēju. Galvenā grāmatas aprakstu vērtība ir to objektivitātē. Daudzi cilvēki ir jautājuši, vai viss ir tik rožaini kā stāstu. Droši vien nē, taču es redzēju labo pusi. Iespējams, darbs būtu populārāks, ja tajā šķīstu asinis, cilvēkus sistu krustā un grieztu galvas, taču to Pakistānā neesmu redzējis.

Austrumi mani jau sen vilināja, taču nezināju, ka izdosies iepazīt to visslēptākās vietas Afganistānas pierobežā. Eiropietim tur ir gandrīz neiespējami nokļūt saistībā ar politiskajiem notikumiem pasaulē. Šo teritoriju kontrolē armija, nepārtraukti tiek veiktas pārbaudes un tā tālāk. Es biju kopā ar ticīgajiem muslimiem, svētceļnieku grupu, ko sauc par džamātiem. Viņu mērķis, kā saka, ir „iziet Dieva ceļu”. Tas var notikt laika periodā no trīs mēnešiem līdz gadam. Ceļojums jāapmaksā no saviem līdzekļiem, no tā nedrīkst ciest ģimene - ne sieva, ne bērni. Svētceļnieki turas kopā, ceļo pa mošejām, lūdz Dievu, mācās, apmeklē citus ticīgos un iedvesmo. Viņi kalpo viens otram un cenšas izpatikt Dievam.

RAKSTA TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 4.DECEMBRA NUMURĀ 05.12.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom