Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     442
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: Piecpadsmit gadi – ārpus civilizācijas (0)

Kad Jēkabpils laistās Ziemassvētku ugunīs un ikkatrā mājā deg eglīšu spuldzītes, šķiet neiedomājami, ka tepat, pilsētas pierobežā, Salas novada Salas pagasta Biržos, Āboliņu mājās, cilvēki dzīvo tāpat kā mūsu priekšteči 19. gadsimta beigās, iztiekot vien ar sveču gaismu vai lukturiem, ko aizņemas no bērniem.

Tā dzīvo 71 gadu vecā pensionāre Rita Medne un viņas dēls Jānis, kuri nu jau 15 gadus iztiek bez elementārās civilizācijas pavadones elektrības. Jau brienot puskilometru pa neiedomājami izdangāto, dubļaino ceļu, ko nespēj pievarēt pat ātrās palīdzības automašīnas (mediķiem šādos gadījumos nākas brist pa bezceļu kājām), ir skaidrs, ka 21.gadsimts ir atkāpies, ļaujot vaļu pagātnes elpai.

Stabi ir, elektrības vadu sen jau nav

Elektrības stabi gan ir, bet vadu sen jau nav, tie pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados bija iecienītākais zādzību objekts, jo sevišķi vientulīgu lauku māju tuvumā.

Šī nav no tām mājām, kurām elektrības nekad nav bijis. Saimniece Rita Medne stāsta, ka sākumā elektrība bija, bet tad māja palika bez saimnieka, un to nopirka vietējā pagasta darbiniece. Par kādreizējo civilizāciju liecina kaktā iestumtais ledusskapis, kas gan šobrīd ir tikai butaforija.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 15.DECEMBRA NUMURĀ 16.12.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom