Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     318
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: “Galvenais, ka esam visi kopā” (0)

Katrā ģimenē Ziemassvētku svinēšanas paradumi vairāk vai mazāk atšķiras, iegūstot savu neatkārtojamo noskaņu. Jēkabpiliešu Nesteru ģimenē pati svarīgākā sastāvdaļa šajā laikā ir kopā būšanas prieks, un tad jau ideju labi pavadītiem svētkiem netrūkstot.

Sarunā ar mammu un meitu – Helēnu un Ingu Nesterēm, uzzinu, ka viņu ģimenē Ziemassvētku gaidīšana sākas ar Adventa laiku, jau ar to brīdi, kad tiek domāts par tradicionālā vainaga sagādāšanu. Ja senāk, Adventes vainags galvenokārt tika gatavots pašu rokām, tad pēdējo gadu laikā tas lielākoties tiek nolūkots vietējā tirgū. „Pirmām kārtām, lai pagatavotu vainagu pašu rokām, vajag laiku, jo ir jāsagatavo nepieciešamie materiāli,” stāsta Helēna, kura ģimenē mīļi iesaukta par māmuļu. „Otrām kārtām, šādi mēs varam pabalstīt vietējās tirgus sieviņas,” viņu papildina Inga. Viņas uzskata, ka tieši no sirmajām tantiņām pirktajos vainagos jūtams, ka to tapšanā ielikta liela sirsnība, kā arī ne mazums pūļu, kaut vai sagādājot vajadzīgos materiālus. Turklāt sirmās kundzītes zina pastāstīt arī par Adventa sveču simbolisko nozīmi. Visi šie apstākļi gadu no gada liek izvēlēties par labu tirgus precei.

Dāvanas un sazvērestība, kurā piedalās divi

Taču, atskatoties savā bērnībā, Inga atklāj, ka toreiz Ziemassvētkiem sākusi gatavoties pat vēl agrāk, proti, jau oktobra beigās, novembra sākumā, kad domājot par mājinieku apdāvināšanu, sāka pa drusciņai atlikt skolai doto kabatasnaudu. „Sakrāt naudu man nebija grūtību, jo esmu dzimusi Žurkas gadā. Es devu arī naudu uz aizdevumiem, man atdeva ar procentiem... Tā es miksēju un krājot, atliku kādus 10 latus, kas tolaik bija krietna naudas summa!”

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" JAUNĀKAJĀ NUMURĀ


 26.12.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom