Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     308
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura intervija: Atslēga uz Dieva žēlsirdību: ģimene un ticības tradīciju dažādība (0)

Īsi pirms Ziemassvētkiem, gaidot brīnumu, kopā ar Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu prāvestu VIKTORU NAGLI atskatāmies uz pagājušā gada notikumiem sarunā, kas ieņēmusi filozofisku virzienu pārdomās par paaudžu pārmaiņām un vienotiem meklējumiem ticībā uz vienu Dievu.

Atskatoties uz šo gadu, kādas ir pirmās lietas, kas nāk prātā, lai to raksturotu caur jūsu pieredzi cilvēka dzīvē?

Pateicoties ticības tradīcijai, kas ietekmējusi mūsu zemi caur gadsimtiem (ar to domājot par 800 gadu Māras zemes pastāvēšanu), Latvijai raksturīga ticības bagātība, kura akceptē mātišķo ar Dievmātes godināšanu, mātes kultu un mātes godināšanu. Tā pastāvējusi tautā no paaudzes līdz paaudzei, ietekmējusi garīgi un ikdienas dzīvē, piemēram, tās nozīmīgums izpaužas pat vārdos - Māte Latvija, mātes valoda, mātes zeme u.t.t.

Šobrīd populāri diskusiju temati ir jautājumi par bēgļiem, kuri Eiropā dodas nekontrolētām straumēm. Baznīca šogad norāda uz žēlsirdību, tā mums sevī jāatrod, lai uzņemtu patvēruma meklētājus. Tajā pašā laikā sācies ārpuskārtas Žēlsirdības gads. Ko jūs par to domājat – ko tas mums māca?

Ko gan nozīmē „bēgļi”? Cilvēki ir vairāk noraizējušies par kultūršoku, kas var skart Eiropu. Vairāk vai mazāk tas notiek uz reliģiska fona, kur satiekas divas monoteiskas reliģijas, kas godina vienu Dievu. Lietas būtība nav par Viņa izpratni, bet par cilvēka garīgo pusi, kur nav pieļaujama vardarbība vai nogalināšana Dieva vārdā. Mēs esam viena Dieva piekritēji, no kura nāk dzīvība, bet nevienam nav dotas tiesības nogalināt. Patiess kristietis, islāma pasaules ticīgais, arī jūdaists, kurš piekopj garīgo dzīvi, nekad neatļausies vardarbīgi rīkoties. Jāatšķir, kur notiek lielvaru cīņa un kur – cīņa starp cilvēka garīgo pasauli un laicīgo dzīvi. Jebkurā gadījumā Dievs grib, lai mēs dzīvojam.

TURPINĀJUMS LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" JAUNĀKAJĀ NUMURĀ 26.12.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom