Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     324
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Ekonomika: “Miķelāni bekons” iegādājas gaļas kombinātu un startē mazumtirdzniecībā (0)

Cūkkopības kompleksa “Miķelāni” jaunie īpašnieki SIA “Miķelāni bekons” iegādājušies vienu no kādreiz lielākajiem gaļas kombinātiem Latvijā – Jēkabpils gaļas kombinātu “Serho 777”, un šodien, 5. janvārī, Jēkabpilī, Zaļā ielā 22 atklāj veikalu, kur tirgos savu produkciju, piesakot “Miķelāni bekons” kā jaunu spēlētāju arī mazumtirdzniecībā.

Šodien vēsturiskajās telpās līdzās gaļas kombinātam Jēkabpilī, Zaļā ielā 22, durvis vēris SIA “Miķelāni bekons” veikals, kur vietējie iedzīvotāji varēs iegādāties Latvijā ražotu gaļas produkciju – svaigu cūkgaļu, desas un kūpinājumus. “Mēs attīstīsim zīmolu “Miķelāni bekons”, un ar šo zīmolu būs nopērkama Latvijā ražota, svaiga un kvalitatīva gaļa, droši zināmas izcelsmes, vietējo cilvēku rokām ar pašu audzētiem graudiem un zirņiem barotu cūku gaļa,” gandarīts ir SIA “Miķelāni bekons” valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš.

“Pēc cūku kompleksa “Miķelāni” iegādes kā moderns un mūsdienīgs uzņēmums domājām par izaugsmes iespējām un sapratām, ka esošajā tirgus situācijā vēlamies paši iedzīvotājiem piedāvāt savu produkciju, tāpēc pieņēmām stratēģisku lēmumu iegādāties arī kautuvi,” gaļas kombināta iegādi pamato I. Strazdiņš. “Serho 777” gaļas kombināts iegādāts izsolē, tajā pagaidām tiek nodarbināti 5 darbinieki, kuru skaits pieaugs, kad darbu atsāks gaļas kombināta pārstrādes līnijas un kautuve.

Ņemot vērā, ka Jēkabpils gaļas kombinātā situācija ir līdzīga kā „Miķelānos” – kopš uzbūvēšanas tur ieguldījumi nav veikti, un objekts ir kritiskā stāvoklī, “Miķelāni bekons” sākotnēji izmantos citu kautuvju pakalpojumus, lai uzsāktu savas gaļas produkcijas ražošanu. “Diemžēl šobrīd Jēkabpils gaļas kombināts nav ekspluatējams, tāpēc plānojam to sakārtot, lai varētu atjaunot ražošanu. Vēl apzinām situāciju, bet runa varētu būt par nepieciešamām investīcijām vismaz pusmiljona eiro apmērā,” lēš I. Strazdiņš.

“Savā laikā kombināts bija moderns un mūsdienīgs, taču 10-20 gadu laikā nekādas investīcijas nav veiktas un iekārtas ir morāli un fiziski novecojušas. Lai kautuves darbu atjaunotu ar konkurētspējīgu pašizmaksu, iekārtas ir jānomaina. Negribam atkārtot iepriekšējā īpašnieka kļūdas,  tāpēc turpmāk ražošanas process būs vērsts uz efektivitāti,” uzsver I. Strazdiņš, piebilstot, ka labāka situācija ir ar gaļas pārstrādes iekārtām.

“Esam viens no lielākajiem cūkaudzētājiem valstī, bet līdz šim savas cūkas, kuru izkoptā ģenētika atbilst pasaulē labākajiem standartiem, pārdevām vietējiem gaļas pārstrādātājiem. Līdz ar veikala atvēršanu arī paši kļūsim par pilntiesīgu tirgus dalībnieku, kas cīnīsies par “Miķelāni bekons” zīmola atpazīstamību,” skaidro I. Strazdiņš. Viņš atklāj, ka uzņēmuma lielākie sadarbības partneri ir SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne”, SIA “Kurzemes Gaļsaimnieks” un SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”.

Tuvākajā laikā pie gaļas kombināta plānots atklāt arī ēdnīcu, kas kādreiz bija ļoti populāra. Jēkabpils gaļas kombināts agrāk bija viens no lielākajiem valstī, lielu daļu produkcijas eksportējot uz Krieviju.

SIA “Miķelāni bekons” ir Zemgales cūkkopības uzņēmumu grupas dalībniece. Uzņēmumu grupa Latvijā darbību sāka īsi pēc gadsimtu mijas un pašlaik ir viens no lielākajiem Latvijas cūkaudzētājiem. Uzņēmumi vēl nodarbojas ar graudkopību, kā arī ir lielākie zirņu audzētāji Latvijā, no graudiem un zirņiem ražojot barību saviem sivēniem un cūkām. Jau kopš pirmā uzņēmuma dibināšanas kompānijas vadība pilnībā uzticēta latviešiem, bizness Latvijā uzsākts ar dāņu ģimenes investīcijām. Uzņēmumu grupa darbojas Jaunbērzē, Džūkstē, Zaļeniekos, Īlē un tagad arī Salas pagastā. 90-95% saražotās produkcijas tiek realizēti Latvijā.

 

Miks Lūsis,
SIA “Mediju tilts”
vecākais PR konsultants 05.01.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom