Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     323
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Lūdz palīdzību: Beatrise pēc operācijas atgriezusies mājās (0)

Pagājušā gada novembra beigās Polijas pilsētā Katovicē, Jāņa Pāvila II bērnu slimnīcā veiksmīgi tika veikta nopietna sirds operācija divgadīgajai Beatrisei, kura īsi pirms gada nogales svētkiem atgriezusies mājās. Vecāki un mazulīte, kura ar katru dienu jūtas arvien labāk, pateicas visiem ziedotājiem, kuri neliedza palīdzību sarežģītajā situācijā.

Mazajai Beatrisei tika piedāvāts veikt sirds operāciju Latvijā, taču ārsti Polijā piedāvā operāciju veikt pēc savādākas tehnoloģijas, solot labāku rezultātu. Vēršoties pie sabiedrības pēc palīdzības, biedrība «Labdarība lapa Snowflake» dažu dienā laikā ziedojumos Beatrises operācijai savāca 14 000 eiro, savukārt atlikušos 7 000 eiro, kas bija nepieciešami, lai apmaksātu pēcoperācijas ārstēšanos slimnīcā Polijā, izdevās savākt meitenītes vecākiem.

Novembra nogalē mazā Beatrise devās uz Katovici, kur viņai sirds operāciju veica docents Mareks Vites – pazīstams ne tikai Polijā, bet arī aiz tās robežām - bērnu kardiologs. Viņš atzīst, ka Beatrises operācija noritējusi veiksmīgi un bez sarežģījumiem, un, lai gan atkopšanās periods pēc operācijas bija nedaudz ilgāks nekā sākotnēji plānotais, nepieciešamās medicīniskās manipulācijas ir veiktas un visdrīzākais, ka ķirurģiska iejaukšanās sirdī nākotnē vairs nebūs nepieciešama. «Pilnībā izdevās novērst tos traucējumus, kas bija Beatrises sirdij, turklāt izdevās neskartus saglabāt vārstuļus, kas pozitīvi ietekmēja operācijas gaitu,» skaidro pieredzējušais mediķis.

Komentējot izteikumus par to, ka vecākiem pārmesta piederība Jehovas lieciniekiem, kā dēļ viņi meklējuši iespēju veikt meitai operāciju bez asins pārliešanas, M.Vites uzsver, ka pasaules pieredze rāda – operācijas bez asins pārliešanas norit veiksmīgāk, jo, izmantojot svešas asinis, īpaši – bērniem, palielinās dažādi infekciju riski, kā arī iespējama nesaderība. «Pat, ja cilvēki nav Jehovas liecinieki, mēs operāciju laikā cenšamies pēc iespējas izvairīties no asins pārliešanas un saglabāt paša operējamā asinis,» skaidro kardioķirurgs, piebilstot, ka viņš ir gatavs dalīties savā ilggadējā pieredzē arī ar kolēģiem Latvijā, kuri piedāvāja operēt Beatrisi, tikai izmantojot asins pārliešanu. M.Vites arī uzsver, ka šādos gadījumos operāciju nepieciešams veikt pēc iespējas ātrāk, jo tas sola labākus rezultātus mazajiem pacientiem. Viņš pats vairākkārtīgi operējis dažus mēnešus vecus mazuļus ar tādu pat diagnozi kā Beatrisei, un norāda uz būtisko lomu diagnozes ātrai diagnosticēšanai. Jāpiebilst, ka sākotnēji Beatrisei Latvijā tika uzstādīta nepareiza diagnoze, kas neļāva laikus sākt ārstēšanu.


Linda Freiberga
"Labdarības lapa Snowflake"


 06.01.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom