Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     442
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Numura tēma: “Citrus SPA” aicina apmeklēt “Aqua Zumba” nodarbības (0)

Zumba ir dzīvespriecīga deja, kurā skan Latīņamerikas mūzikas ritmi. Jēkabpilī tā apvienojusies ar ūdens stihiju ūdens relaksācijas centrā „Citrus SPA”. Plašāk par „Aqua Zumba” nodarbībām stāsta ideju un mērķu pilnā trenere LĪVA PORIETE.

„Jēkabpilī plašais aktivitāšu piedāvājums pilsētniekiem ļauj novērtēt un izvēlēties kvalitatīvākos pakalpojumus,” stāsta „Aqua Zumba” trenere Līva. Diezgan nesen Latvijā ienācis atraktīvs veids, kā jautri dedzināt kalorijas neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības.

Kas ir „Aqua Zumba”?

„Nesen Latvijā parādījās fitnesa deja – zumba, kurā iekļauti latīņu un internacionālās mūzikas motīvi, pēcāk arī ūdens zumba jeb „aqua zumba”, kuru angļu valodā dēvē par „pool party”, kas tulkojumā latviešu valodā nozīmē „ballīte baseinā”.

„Aqua Zumba” no ūdens aerobikas atšķiras ar deju, ko raksturo dinamika un dažādība. Ķermenis un deja nodarbībā kļūst par vienu veselu. Katrā kustībā iesaistām visu augumu, vienlaicīgi trenējot dažādas ķermeņa daļas. Dejā mēs nedomājam par laiku.”

Jauna pieeja aktivitātēm peldbaseinā

„Aqua Zumba” manā dzīvē ienāca pagājušā gada janvārī. Mani uzrunāja „Citrus SPA” līdzīpašnieks Zigmārs Lācis. Jau skolas laikā nodarbojos ar komandu un individuālajiem sporta veidiem – volejbols, šķēpmešana, bumbiņas mešana, skriešana. Mana sirdslieta ir volejbols, taču esmu daudzfunkcionāla sportiste. Vidusskolā apsvēru iespēju apgūt fitnesa trenera profesiju, tādēļ sapratu, ka šī ir mana iespēja.

„Citrus SPA” darbojas pieredzes bagāta ūdens aerobikas trenere, tādēļ nolēmu meklēt jaunu pieeju fiziskajām aktivitātēm ūdenī. Pamatprogrammu veidoju, ņemot vērā citu treneru pieredzi. Izmēģināju katru kustību - deju soļus un fitnesa vingrinājumus, kurus var izpildīt ūdenī. Nodarbības vadu Jēkabpilī un Ilūkstes jaunajā peldbaseinā.

Nesen sadarbojos ar Jēkabpils Sporta centra saimniecības pārzini Māri Trušeli. Kopīgi īstenojām projektu bērniem no riska ģimenēm. Piedalījos katrā nodarbībā, redzēju, kā trenējas bērni un jaunieši. Guvu pieredzi, vadot nodarbību jātnieku nometnes bērniem sadarbībā ar biedrību „Ūsiņš” Jēkabpils novadā. Rīgā apmeklēju nodarbības sporta klubā „Veselības fabrika”, kurā darbojas augsta līmeņa treneri.

Ar saviem klientiem patīkami aktīvi komunicēt, uzklausīt viņu viedokli un ieteikumus. Priecājos, ja cilvēki atklāti izsakās par manu programmu. Šādi varu veidot vīziju par pilnvērtīgu nodarbību. Katrs treneris savu klientu uzmana, ciena un velta viņam uzmanību. Nodarbības laikā cenšos pievērsties arī katram cilvēkam individuāli, palīdzu sekot nodarbībai, izpildīt vingrinājumus. Vajadzības gadījumā apstādinu mūziku, pārliecinoties, vai visi apgūst deju soļus, un demonstrēju papildus vingrinājumus, piedāvājot alternatīvu pilnvērtīgai fiziskajai aktivitātei.”

Zumba kopā ar „lūšiem”

„Nodarbības esmu vadījusi visdažādākajiem cilvēkiem, arī mūsu volejbolistiem „Jēkabpils Lūšiem”. Domāju, ko gan es varu sniegt profesionāļiem ar augstu fizisko sagatavotību? Agrā sestdienas rītā tikāmies baseinā ar četriem komandas biedriem un viņu treneri Mārci Obrumanu, Māri Trušeli. Sākumā nevarēju viņus „iekustināt”, jutu puišu mulsumu. Programmai attīstoties, palielinājās slodze, un viens no volejbolistiem brīnījās, kā to var paveikt vecāka gadagājuma sievietes. Kādēļ brīnījās profesionāli sportisti? Mūsu ķermenis nekavējoties reaģē uz pārmaiņām. Dažādās sporta nodarbībās mēs darbinām citas muskuļu grupas.”

Ūdens deja – piemērota ikvienam

„Jebkuras fiziskas aktivitātes tonizē un izvingrina muskuļus. Ūdens atdzīvina un uzlādē. „Aqua Zumba” nodarbības ir drošas, efektīvas, izaicinošas un jautras. Programma, ko esmu izveidojusi, piemērota dažādiem cilvēkiem. Vienlaicīgi nodarbībā var izpildīt vieglas, vidējas un augstas sarežģītības vingrojumus. Mans mērķis darbā ar cilvēkiem ir panākt, lai katrs var pilnvērtīgi piedalīties nodarbībā, apgūt deju soļus un pilnībā izpildīt vingrinājumus. Treniņā jums sevi jāizjūt no A līdz Z, nosakot ritmu un tempu, kādā spējat darboties. Saskaņā ar „Aqua Zumba” filozofiju ūdens deja ir piemērota ikvienam neatkarīgi no vecuma. Ārzemēs nodarbības visbiežāk apmeklē pensionāri un cilvēki gados.

Fiziskās aktivitātes un monotoni vingrinājumi vienlīdz nesaista visus cilvēkus. „Aqua Zumba” piedāvā atšķirīgu veidu, kā pārtraukt neveselīgo dzīvesveidu un kļūt aktīviem. Varbūt tādēļ fitnesa deja citur pasaulē kļuvusi tik populāra, jo piedāvā saistošu alternatīvu ikvienam.

Cilvēki lielākoties vada sēdošu, mazkustīgu dzīvesveidu. Latīņu mūzika aicina kustēties! Nodarbībā darbojas visi – sēžas, kāju, roku, vēdera, muguras muskuļi. Atsildīšanās procesā papildus izstaipām plecus, galvu un rokas, kuras saspringst darbā. Pēc katras nodarbības ieslēdzu meditējošu mūziku un aicinu izjust ūdens pieskārienu, plaukstu viegli, viegli slidinot pār tā virsmu. Ikdienā mēs aizmirstam, cik vērtīgs ir pieskāriens. Aizveram acis, atslābināmies un baudām sajūtas. Vēroju cilvēkus šajos mirkļos un redzu, cik grūti mums atslābināties! Kāds ar acs kaktiņu vienmēr uzmana, vai viss jau nav beidzies!

Programmā iekļauti vingrinājumi no latīņamerikāņu dejām, ūdens aerobikas un parastajiem fitnesa vingrinājumiem. Uz zemes iespējams paveikt vairāk nekā ūdenī, savukārt ūdens ierobežo iespējas programmu veidot tikai no deju soļiem. Fizisko slodzi nodarbībās veido arī muskuļu vingrinājumi, kurus neiekustinām ar deju.

Ķermeņa aprises mainīt varam, regulāri darbojoties. Ar vienu nodarbību nedēļā nepietiks. Mums sevi jāmaina kompleksi, tostarp pievēršoties veselīgam dzīvesveidam. Virzoties uz pozitīvām pārmaiņām, papildus fitnesa dejai iesaku apmeklēt ūdens aerobiku un trenažieru zāli „Citrus SPA”. Sajūtiet sevi procesā un noskaidrojiet, ko vēlaties sasniegt.”

 

Ar Līvu Porieti
sarunājās
Liene Grišina 02.02.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom