Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     238
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
Joki: Izstrādāts revolucionārs grūtniecības tests “iPhone” lietotājām (0)

“Inbox.lv” sadarbībā ar ASV koncernu “ApliedMaterials” izstrādājis revolucionāru grūtniecības testu “iPhone” lietotājām. Turpmāk, lai diagnosticētu grūtniecību, būs nepieciešams uz sava “iPhone” uzlikt ūdensdrošu mobilā telefona apvalku un lejupielādēt īpašu lietotni, kas, pēc mobilās ierīces iemērkšanas urīnā, dažu minūšu laikā ziņos par testa rezultātiem.

Veselības ministrijas ierēdņi, tostarp veselības ministrs Guntis Belēvičs, kuluāros jau izteikušies, ka, iespējams, šis inovatīvais pakalpojums būtu iekļaujams valsts subsidēto medikamentu un pakalpojumu klāstā, informē SIA “Inbokss” valdes loceklis Andris Griķis.

Tests paredzēts ātrai un kvalitatīvai cilvēka horiongonadotropīna hormona noteikšanai cilvēka urīnā, agrīnas grūtniecības diagnosticēšanai. To var izmantot gan ikdienas, gan laboratoriskai diagnostikai. Digitālā grūtniecības testa izveide ir vietējā interneta portāla “Inbox.lv” un starptautiskā koncerna “ApliedMaterials” kopprojekts, kā ietvaros ASV gigants izstrādājis ūdensdrošu mobilā telefona apvalku, savukārt Latvijas uzņēmumsradījisīpašu aplikāciju ar datu apstrādi mākonī. Abu inovāciju apvienojums sievietēm sniegs iespēju noteikt vai iestājusies grūtniecība.

“Lai spētu konkurēt pasaules tirgū, biznesam nemitīgi jāattīstās un jāreaģē uz sabiedrības vajadzībām. Tāpēc “Inbox.lv” regulāri strādā pie jaunu pakalpojumu ieviešanas un, manuprāt, šis ir arī viens no risinājumiem, lai veicinātu dzimstību Latvijā,” paskaidroja A. Griķis.

Lai veiktu grūtniecības testu, nepieciešams “App Store” lejupielādēt aplikāciju “INBOX PREGO TEST” un iegādāties “Aplied Materials” izstrādāto “iPhone” ūdensdrošo apvalku (pieejams lielākajās Latvijas aptiekās no 31.04.) Tests veicams, “iPhonu” apvalkā vertikālā veidā uzmanīgi iegremdējot urīna paraugā (120-160 ml). Būtiski neiegremdēt dziļāk par maksimālo norādīto līniju. “iPhone” apvalkā jāizņem no parauga, kad aplikācijas skaņas signāls vēsta par testa veikšanu. Aplikācija pārbaudes rezultātus nolasa 7-9 minūšu laikā, automātiski pavēstot rezultātus.

“Vispopulārākie Latvijā ir strip testi, jo tie ir lētākie, taču ar tiem arī visbiežāk rodas grūtības. Sievietes mēdz apjukt – kurš gals ir jāmērc, cik dziļi jāmērc, kas jānoplēš, lai nolasītu testu? No šāda skatu punkta raugoties, jaunais tests krietni vien atvieglos sieviešu ikdienu,” pārliecināta ginekoloģe Maija Kolosova.

Testa rezultāti automātiski saglabājas “Inbox.lv” mākonī, turklāt aplikācija sniedz iespēju priecīgajā notikumā dalīties ar testa lietotājas sociālo tīklu sekotājiem Facebook un citās populārākajās sociālo tīklu vietnēs. Turklāt, iestājoties piektajam grūtniecības mēnesim, izmantojot aplikāciju un jau iepriekš iegādāto “Iphone” apvalku – veicot atkārtotu testu, ar datu analīzes palīdzību mākonī, ar augstu precizitāti iespējams noteikt arī gaidāmā mazuļa dzimumu. Šobrīd inovatīvais tests pieejams “iPhone 5” un “iPhone 6” lietotājām, savukārt testa Android versija tiks izstrādāta tuvākā pusgada laikā. 01.04.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom