Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     313
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Ekonomika: Banka Citadele piedāvā jaunus kredītu produktus uzņēmējiem (1)

Banka “Citadele” 2015. gadā jaunos kredītlīdzekļus Latvijā visvairāk ir izsniegusi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī lauksaimniecībā strādājošiem uzņēmumiem. Kā norāda bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece, pērn mazajiem un vidējiem uzņēmumiem izsniegti gandrīz 53 miljoni eiro.

“Visvairāk esam kreditējuši lauksaimniecības uzņēmumus un šajā jomā sevi varam uzskatīt par ekspertiem. Kredītproduktus lauksaimniekiem piedāvāsim arī šogad. Lai zemnieki pirms jaunās laukapstrādes un sējas sezonas varētu izdevīgi iegādāties nepieciešamo tehniku, banka “Citadele” ir radījusi jaunu, lauksaimniekiem pielāgotu finansējuma veidu. No aprīļa ir pieejams mikrokredīts lauksaimniekiem, kas ir ātri noformējams un būs noderīgs kādu neparedzētu izdevumu segšanai. Savukārt no februāra “Citadele” piedāvā iespēju saņemt kredītu lauksaimniecības tehnikas iegādei ar Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu, tehnikas vienību uzreiz iegūstot savā īpašumā,” saka Ieva Vērzemniece.

Viņa norāda, ka jaunais produkts tehnikas iegādei izstrādāts ar mērķi atvieglot finansējuma saņemšanu, nesatraucoties par tehnikas īpašumtiesībām, kā arī papildu nodrošinājumu. Finansējums lauksaimniecības tehnikas iegādei paredz to, ka iegādājamā tehnika kalpos kā ķīla.

Ieva Vērzemniece stāsta, ja runa ir par nozarēm, tad  “Citadele” uzskata sevi par zinošu un kompetentu lauksaimniecības jomā, kur piešķirts visvairāk kredītu, tāpat arī tiek strādāts ar uzņēmumiem  pakalpojumu nozarē un citiem. Lauksaimniecībā kredīti tiek piešķirti dažādām vajadzībām - piensaimniekiem, tehnikas iegādei, dažādu lauksaimniecības būvju celšanai, kā arī īstermiņa finansējumus dažādām vajadzībām. Tās ir arī kredītlīnijas, kas nepieciešamas lauksaimniekiem sējas darbu veikšanai.

Jēkabpilī ir daudzas kredītiestādes, un šajā jomā konkurence ir liela, tāpēc Ievai Vērzemniecei jautājām, kādi ir bankas “Citadele” plusi. Viņa uzsver, ka, pirmkārt, kredīta ņemšanai banku “Citadele” der izvēlēties kompetentas komandas dēļ: “mums uz vietas Jēkabpilī ir kompetenti cilvēki, ir arī sava kreditēšanas struktūrvienība, tāpēc kredītu izsniegšana notiek operatīvi. Aicinām uzņēmējus nākt un interesēties par sadarbības iespējām, jo Jēkabpils filiālē viņi noteikti saņems izsmeļošu konsultāciju un atbildes uz visiem jautājumiem. Mēs vēlamies ne tikai finansēt uzņēmējus, bet būt viņiem arī partneris”.

Kā būtisku faktoru, kādēļ ir vērts izvēlēties banku “Citadele”, Ieva Vērzemniece min arī individuālu pieeju katram klientam un viņa situācijai.

“Mēs vērtējam katru individuāli un katram meklējam arī piemērotāko risinājumu, piemēram, izstrādājot atmaksas grafiku. Ja klients plāno realizēt kādu lielāku investīciju projektu, izskatām iespēji neprasīt kredīta atmaksu ar pirmo dienu, bet pagaidīt, līdz uzņēmums ir ieskrējies un spēj sekmīgi aizdevumu atmaksāt. Jāpiemin, ka kredītos uzņēmējiem izsniedzam arī ļoti mazas summas bez ķīlas. Tam var ērti pieteikties un salīdzinoši ātri arī saņemt nepieciešamo finansējumu uzņēmējdarbības atbalstam. Protams, pēc būtības bankas ir vienādas, arī kredītu cenas ir līdzīgas. Taču diskusija notiek par kredītprocentiem. Tas, ka Jēkabpilī ir daudzas bankas, klientiem ir pluss, jo ir labas izvēles  iespējas. Bankas “Citadele” galvenā priekšrocība ir individuāla pieeja kompetenti bankas darbinieki, kas klientam sniegs visu nepieciešamo informāciju un padomu,” uzsver Ieva Vērzemniece.

“Citadele” izstrādājusi arī jaunus finansēšanas produktus mazo kredītu jeb mikrokreditēšanas jomā. Pagājušā gada beigās tika izstrādāts produkts “Tirgotāju kredīts”. Bankas “Citadele” piedāvātais “Tirgotāju kredīts” ir pieejams tirdzniecības un pakalpojumu nozares mazajiem un mikrouzņēmumiem, kas piedāvā klientiem norēķināties ar maksājumu kartēm. Viena kredīta apjoms ir robežās no 1000 līdz 20 000 eiro, bet maksimālā kredīta summa var būt līdz 200% no viena mēneša uzņēmēja POS termināļa apgrozījuma. Mikrokredīti tiek izsniegti bez papildu nodrošinājuma un ķīlas, līdz ar to kredītu iespējams saņemt divu dienu laikā no pieteikuma aizpildīšanas. Interese izmantot šo instrumentu uzņēmuma attīstībai ir pieprasīta visā Latvijā, tai skaitā arī Jēkabpilī.

Papildus tam no aprīļa Citadele ir ieviesusi speciāli lauksaimniekiem izstrādātu mikrokredītu, ko varēs saņemt tie saimnieki, kas saņem vienotos platības maksājumus. Savukārt citiem uzņēmumiem mikrokredīts būs pieejams, ņemot vērā uzņēmuma saimnieciskās darbības apgrozījumu.

Ieva Vērzemniece piebilst, ka banka “Citadele” darbā ar klientiem ir ieguvusi vērā ņemamu pieredzi un cenšas mainīties, lai nebūtu tikai banka, kur atvērt kontu vai paņemt kredītu. “Citadele” vēlas būt finansētāji un partneri. Tādēļ Ieva Vērzemniece atkārtoti uzsver, ka “Citadele” ir ieinteresēta sniegt klientiem gan konsultācijas, gan padomus, jo uzkrātā pieredze un bankas speciālistiem sniedz iespēju dot objektīvu skatījumu par uzņēmēja plāniem un riskiem, kas jāņem vērā, lai vienā gadījumā uz savām iespējām skatītos varbūt ne tik optimistiski vai citā - ne tik pesimistiski.

Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadeles grupas pamata tirgus ir Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija.

Plašāka informācija: www.citadele.lv. 06.04.2016Komentārs

Anonīms
(22.11.2016 15:39)

Uzņēmēj vai tu zināji? MVU ir labakais laiks attistīties! 

Vairāk informācijas: www.cityfinances.lv

#finansejumsuznemumam #naudabiznesam #mikrokreditēšana
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom