Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Viedoklis: LRA atbalsta iniciatīvu iekļaut ceļu nodokli degvielas akcīzē (0)

Latvijas Reģionu apvienība atbalsta Satiksmes ministrijas publiski pausto apņemšanos vērtēt iespēju transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli jeb tā saukto ceļu nodokli iekļaut degvielas akcīzes nodoklī un pauž gandarījumu, ka šī iniciatīva, ar ko LRA nāca klajā jau pagājušā gada februāri, beidzot ir sadzirdēta arī varas gaiteņos.

“Latvijas Reģionu apvienība jau kopš ievēlēšanas Saeimā ir nākusi klajā un iestājusies par iniciatīvu atcelt transporta ekspluatācijas nodokli, nepieciešamās izmaksas iekļaujot degvielas akcīzes nodoklī. Pašlaik par līdzīgu ierosinājumu sabiedrības iniciatīvu platformā manabalss.lv ir parakstījušies jau vairāk nekā 22 tūkstoši iedzīvotāju. Varam tikai paust gandarījumu, ka šajā jautājumā beidzot ir sākusies pozitīva virzība. Mūsu arguments ir vienkāršs – taisnīguma princips. Esošā nodokļa iekasēšanas kārtība ir netaisnīga pret neregulārajiem transportlīdzekļu lietotājiem, jo šobrīd vienādu ekspluatācijas nodokli maksā gan regulārie autobraucēji, gan arī tie, kuri auto izmanto tikai dažas reizes gadā,” uzsver Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Latvijas Reģionu apvienības ieskatā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis būtu jāiekļauj degvielas akcīzes nodoklī, lai par ceļu uzturēšanu un lietošanu atbilstoši maksātu tieši tie, kuri ceļu infrastruktūru ikdienā izmanto, tādejādi nodokļa piemērošana kļūs taisnīgāka un godīgāka pret tiem autoceļu lietotājiem, kuri ikdienā ļoti reti pa tiem pārvietojas. Ir tikai taisnīgi, ja par pakalpojumu maksā tas, kurš to patiešām izmanto. LRA ir piedāvājusi šī nodokļa iekļaušanu degvielas akcīzē, kā tas ir mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kur degvielas cenas nebūt nav īpaši augstākas kā Latvijā.

Šis jautājums LRA frakcijas sēdes ietvaros tika pārrunāts arī ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Diemžēl ministre transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli pagaidām uzskata par “sava veida patēriņa nodokli”, kas jāmaksā visiem, kuri var atļauties iegādāties automašīnu. LRA šim uzstādījumam absolūti nepiekrīt, norādot, ka automašīna ģimenēs jau sen vairs nav “luksusa” prece, bet gan dzīves nepieciešamība, īpaši reģionos.

 

Dainis Liepiņš,
Saeimas deputāts,
Latvijas Reģionu apvienības
Saeimas frakcijas vadītājs 09.04.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom